skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

وزیر کار برای افزایش ۲۰ درصدی یارانه سه دهک اول شرط گذاشت صولت مرتضوی: افزایش ۲۰ درصدی یارانه شامل افرادی می‌شود که ۷۰ درصد یارانه را از طریق کالابرگ الکترونیکی مصرف کنند

۱۰ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی از افزایش ۲۰ درصدی یارانه سه دهک اول درآمدی به شرط استفاده ۷۰ درصد از مبلغ یارانه برای ۱۱ قلم کالای مشخص خبر داد. او بار دیگر بر اختیاری بودن استفاده از کالابرگ تاکید کرد.

به گزارش پیوست، صولت مرتصوی، وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی، امروز (۱۰ خرداد) در حاشیه جلسه هیات دولت درباره اجرایی نشدن کالابرگ الکترونیکی در سال ۱۴۰۱ توضیح داد: قانون‌گذار در سال ۱۴۰۱ تکلیفی را برای اجرای کالابرگ الکترونیکی تصویب کرد که در غیاب زیرساخت، در ابتدای طرح امکان عملیاتی شدن آن فراهم نبود، اما با دستور و تاکید ریاست‌جمهوری، وزارت کار متولی ساماندهی و اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی شد.

او به تشریح اجرایی آزمایشی کالابرگ پرداخت و گفت: این طرح به صورت آزمایشی در چند شهرستان کوچک و سپس استان هرمزگان و بعد در چند استان دیگر اجرایی شد و در اسفندماه در سراسر کشور اجرایی شد.

صولت مرتضوی وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی/عکس: سایت جماران

مرتضوی معتقد است کالابرگ الکترونیکی با اقبال عمومی مواجه نشده است. او افزود: به لحاظ اینکه مشمولان یارانه بین کالابرگ و نقدی مختار بودند، ترجیح‌شان دریافت یارانه به صورت نقدی بود. این طرح با اقبال عمومی مواجه نشد و استقبال اندک بود. در سال جدید در اجرای بند «ی» قانون بودجه به دولت اجازه داده شده به منظور مدیریت بازار و کمک به معیشت مردم، طرح کالابرگ را اجرا کند.

وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی درباره افزایش یارانه کالابرگ الکترونیکی گفت: در گام اول یارانه کالابرگ ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند و مثلاً کسانی که یارانه‌شان ۴۰۰ هزار تومان بوده به ۴۸۰ هزار تومان ارتقا پیدا می‌کند؛ کسانی که مشمول یارانه هستند تا ۷۰ درصد یارانه‌شان را کالا خریداری کنند.

او در آخر اعلام کرد افزایش ۲۰ درصدی یارانه شامل افرادی می‌شود که ۷۰ درصد یارانه را از طریق کالابرگ الکترونیکی مصرف کنند.

مرتضوی در آخر گفت: یارانه‌بگیران از طریق سامانه ملی اعتبار، یک ماه زودتر از زمان سررسید واریزی یارانه می‌توانند از این فرصت به قدر کافی استفاده کنند. این طرح کاملاً اختیاری است و اشخاص بین استفاده از کالابرگ یا نقدی می‌توانند انتخاب کنند اما کسانی که ۷۰ درصد یارانه را از این اقلام خریداری کنند، افزایش یارانه دریافت می‌کنند.

https://pvst.ir/f1e

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو