skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

تحریریه پیوست

تفاهم‌نامه‌ معاونت علمی ریاست جمهوری و صندوق نوآوری برای تقویت نظام مالی کسب‌وکارهای فناورانه

تحریریه پیوست

۶ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تفاهم‌نامه‌ای میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف تقویت زیست‌بوم نوآوری و توسعه کسب‌وکارهای فناورانه و نوآورانه برای تامین منابع مالی پایدار منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، در این همکاری دوجانبه، معاونت علمی ماموریت یافته تا بخشی از منابع خود را در راستای اجرای اهداف این توافق‌نامه از طریق اعطای عاملیت به صندوق نوآوری و شکوفایی تخصیص دهد و با استفاده از ظرفیت صندوق برای مدیریت منابع حمایتی صندوق توسعه ملی و عاملیت منابع سایر دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان گام بردارد.

استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و امکانات حمایتی و اعتباری شورای راهبری از جمله «اعتبار مالیاتی مرتبط با تحقیق و توسعه» و «سرمایه‌گذاری در راستای اجرای مفاد این توافق‌نامه» نیز دیگر رسالتی است که معاونت علمی ذیل این توافق‌نامه بر عهده دارد.

در چارچوب این توافق‌نامه درخواست‌های متقاضیان باید از مسیرهای مختلفی شناسایی شده و مورد حمایت قرار گیرند. یکی از این مسیرها این است که معاونت علمی نسبت به شناسایی و ارزیابی درخواست‌های متقاضیان اقدام و آنها را برای دریافت خدمات به صندوق معرفی کند، در این صورت صندوق متعهد خواهد بود ضمن استفاده حداکثری از ابزارهای لازم در خصوص اهرمی‌سازی منابع، مطابق با معرفی نامه صادر شده و از محل منابع معاونت علمی نسبت به ارائه خدمات به این متقاضیان اقدام کند.

در صورت پرداخت مستقیم نیز صندوق باید ظرف مدت ۱۰ روز کاری پس از تکمیل مدارک توسط متقاضی نسبت به پرداخت اقدام کند. در این صورت، ریسک تأمین مالی بر عهده معاونت علمی است. همچنین صندوق اقدامات لازم برای وصول مطالبات را انجام خواهد داد.

مسیر دیگر این است که این درخواست‌ها توسط صندوق نوآوری و شکوفایی ارزیابی شوند. در این صورت صندوق می‌تواند نسبت به ارزیابی درخواست‌های متقاضیانی که راساً به صندوق مراجعه کرده‌اند یا توسط دستگاه‌های اجرایی از جمله معاونت علمی و ستادهای آن به صندوق معرفی شده‌اند اقدام کرده و ضمن استفاده حداکثری از ابزارهای لازم در خصوص اهرمی‌سازی منابع نسبت به ارائه خدمات به آنها اقدام کند. در صورتی که این طرح‌ها توسط معاونت علمی نیز تأیید شوند منابع مورد نیاز به صورت مساوی توسط معاونت و صندوق تأمین خواهد شد.

https://pvst.ir/ezz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو