skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سیب‌اپ از لوگوی جدید خود رونمایی کرد

سمانه سمیع تحریریه

۱ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سیب‌اپ از لوگوی جدید خود رونمایی کرد. تلاش شده تا در لوگوی جدید هماهنگی و یکپارچگی بیشتر با طراحی سیستم‌عامل iOS به ویژه فرم آیکون‌اپلیکیشن‌های آیفون، دیده شود.

به گزارش پیوست «حمید کوچک زاده» مدیر تجاری استور «سیب‌اپ» در این باره می‌گوید: ترجیح می‌دهیم در بستر iOS شرایطی را فراهم کنیم که بتوانیم مناسب‌ترین خدمات را به کاربران ارائه بدهیم و نیازهای آنها را بهتر بسنجیم. حس یکپارچگی iOS و طراحی سیستم عامل iOS و گوشی‌های آیفون برای ما و کاربران iOS اهمیت زیادی دارد، از همین رو تصمیم گرفتیم با توجه به نوع طراحی آیکون‌های iOS لوگوی سیب اپ را تغییر دهیم و از طرفی با توجه به قدمت فعالیت سیب‌اپ به نظر می‌رسید طراحی لوگو باید به‌روزرسانی شود تا با زبان طراحی روز دنیا هماهنگ‌ باشد.

لوگوی جدید سیب‌اپ
لوگوی جدید سیب‌اپ

کوچک‌زاده در ادامه می‌گوید: نکته دیگر این بود که به عنوان یک استور دربرگیرندگی اپلیکیشن‌ها برای ما مفهومی جذاب و کاربردی است و می‌خواستیم این موضوع برای کاربران حتی روی لوگو نیز قابل مشاهده باشد به این ترتیب فضای داخل لوگو سیب‌اپ را به نحوی طراحی کردیم که دقیقا منطبق با آیکون اپلیکیشن‌های iOS باشد.

این لوگو بیش از پیش با خدماتی که سیب‌اپ ارایه می‌دهد همگام شده ‌و فرم آن به گونه‌ایست که می توان متصور شد که فضای خالی داخل لوگو با آیکون اپلیکیشن‌های iOS ای دیگر کامل می‌شود؛ این موضوع می‌تواند مفهوم در برگیرنده بودن کامل اپلیکیشن‌ها در یک استور را بهتر منتقل کند.همزمان با لوگوی سیب‌اپ، لوگوتایپ آن نیز تغییر کرده‌است و از فرم طراحی جدید پیروی می‌کند.

به باور کوچک‌زاده فعالیت در اکوسیستم iOS چالش‌های زیادی دارد که از زمان تحریم اپل و حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ‌استور آغاز شد و بعد از آن با ایجاد محدودیت های بیشتر روی روش‌های دانلود مستقیم غیر رسمی اپل تشدید شده‌است. او در این باره می‌گوید: از آنجایی که در حال حاضر هیچ فضایی برای دانلود مستقیم اپلیکیشن‌ها به صورت رسمی از سمت اپل ارائه نشده در تلاشیم با دست و پنجه نرم کردن با این چالش‌ها، با استفاده از روش ادهاک فضایی را برای کاربران iOS فراهم کنیم که نیازهای آنها را برای دریافت نسخه «نیتیو اپلیکیشن‌ها» مرتفع کنیم.
کوچک‌زاده همچنین در ارتباط با سهم بازار سیب‌اپ می‌گوید: سهم ۶۵ تا ۷۰درصدی بازار اپ‌استورهای ایرانی در اختیار سیب‌اپ است و تعداد دانلود اپلیکیشن های منتشر شده در سیب اپ نشان دهنده این واقعیت است.سیب‌­اپ، اپ استور ایرانی اپلیکیشن­ های iOS است که از سال ۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده و تا به امروز به بیش از ۶ میلیون کاربر ایرانی خدمات داده است.

https://pvst.ir/ex3
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو