skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

لایحه جدید قوه قضائیه:‌ تبلیغ علیه حجاب در اینترنت جرم است

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

لایحه جدید قوه قضائیه برای «تبلیغ علیه حجاب» در اینترنت مجازات‌‌هایی از قبیل حذف صفحه یا سایت، محرومیت از دریافت خدمات اینترنتی و جریمه نقدی در نظر گرفته است.

به گزارش پیوست، لایحه‌ «حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب‌» که قوه قضائیه آن را تهیه کرده با تصویب در هیات دولت به مجلس ارسال شده است. در این لایحه برای تبلیغ علیه حجاب در اینترنت جرم‌انگاری شده است.

در ماده ۴ این لایحه پیشنهادی می‌خوانیم: «اشخاصی که در فضای مجازی مبادرت به تبلیغ علیه حجاب کنند فراجا در مرتبه اول علاوه بر حذف صفحه یا صفحات وبگاه یا پایگاه اطلاع رسانی به آنان تذکر می‌دهد و چنانچه مرتکب به فعالیت خود ادامه دهد در مرتبه دوم علاوه بر حذف صفحه یا صفحات وبگاه یا پایگاه اطلاع رسانی و محرومیت از دریافت خدمات اینترنتی به مدت سه ماه تا شش ماه به حداکثر جریمه نقدی درجه هشت (تا یک میلیون تومان) نیز محکوم می‌شود و در مرتبه سوم مرتکب به مراجع قضائی معرفی خواهد شد.»

میزان، خبرگزاری رسمی قوه قضائیه نوشته است این لایحه که رویکردی اجتماعی و پیشگیرانه دارد به صورت هوشمند و با فناوری‌های نوین اعمال خواهد شد. اما مشخص نیست منظور از این عبارت دقیقاً چه فناوری‌هایی است.

https://pvst.ir/ewo
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو