skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صدای پیوست

تحریریه پیوست

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۱۲ خرداد ۱۴۰۲

تحریریه پیوست

۶ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

قیمت اینترنت در ایران همواره محل مناقشه بوده است. در حالی که میزان افزایش آن در سال‌های گذشته، هیچ تناسبی با دیگر سرویس‌ها و کالاها نداشته است. پیوست در شماره ۱۱۲ (خرداد ۱۴۰۲) این موضوع را از زاویه دیگری بررسی کرده است. در پرونده این شماره که با تیتر «گران تمام می‌شود»‌ روی جلد آمده، علاوه بر مصاحبه‌هایی با مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و مدیرعامل سابق رایتل و یادداشت‌هایی از چند فعال این حوزه، قیمت اینترنت را در ۱۱ کشور با حداقل حقوق مقایسه کرده‌ایم و جایگاه این کشورها در سایت اسپیدتست را هم آورده‌ایم. همچنین در گزارش‌هایی به این موضوع پرداخته شده که گرچه اینترنت در ایران، گران محسوب نمی‌شود اما با توجه به شرایط موجود «گران تمام می‌شود».

در فرم گزارش ماه، گزارش‌هایی درباره جدال تاکسی‌های اینترنتی، پیام‌رسان‌های داخلی و صورت‌حساب الکترونیکی آمده است.

در بخش ناداستان، با رویا ده‌بسته یکی از مدیران امنیت فضای مجازی گفت‌وگو کرده‌ایم و سپس استارت‌آپ بیمه‌دات‌کام و شرکت کارنامه معرفی شده‌اند.

در بخش خدمت و تجارت گزارش‌هایی درباره امضای الکترونیکی، تحول دیجیتال در نظام سلامت و کیف پول الکترونیکی آمده است. همچنین متن گفت‌وگو با رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و مدیرعامل هدلینگ تفتا را می‌توانید در این بخش بخوانید.

بخش رمز ارز نگاهی دارد به وضعیت صرافی‌های رمز ارزی در ایران و همچنین تاثیر بلاک‌چین بر عملکرد مک‌دونالد را بررسی کرده است. در این فرم اثر جایگزینی دیگر رمزارزها به جای بیت‌کوین هم مورد توجه قرار گرفته است.

در فرم حقوق فناوری دو مطلب مجزا به هوش مصنوعی و ChatGPT اختصاص یافته و در انتها خلاء‌های قانونی در مالکیت نرم‌افزار بررسی شده است.

پرونده پیوست جهان نیز به موضوع «خودِ کَمّی‌شده» پرداخته است.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۱۲ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

نسخه متنی شماره ۱۱۲ ماهنامه پیوست

https://pvst.ir/eyp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو