skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

تحریریه پیوست

رئیس جمهور: سرعت پیشرفت شبکه ملی اطلاعات زیاد شود

تحریریه پیوست

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پیشرفت شبکه ملی اطلاعات

ابراهیم رئیسی با عنوان کردن پیشرفت ۳۷ درصد شبکه ملی اطلاعات در دولت سیزدهم به عنوان یک دستاورد، تاکید کرد سرعت پیشرفت این شبکه بدون کم شدن از کیفیت افزوده شود.

به گزارش پیوست، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور با حضور در مراسم افتتاح «۷ طرح فیبر نوری» که در پژوهشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد گفت: در شبکه ملی اطلاعات بر اساس اعلام مرکز ملی فضای مجازی ۲۳ درصد تا قبل از این دولت رشد داشتیم، الان به ۶۰ درصد رسیده و دارد افزون می‌شود.
این نگاه خوبی است و قابل تقدیر است، امید آن داریم که سرعت را بیشتر ببرید البته از کیفیت نباید کاسته شود.

او تاکید کرد: رهبری به همه ما تاکید می‌کنند که شبکه ملی اطلاعات باید زودتر به نتیجه برسد، در این رابطه تاکید می‌کنم که شبکه ملی اطلاعات ولو اینکه الان به میزان ۶۰ درصد رسیده اما سرعت کار را به میزانی که از دقت کاسته نشود باید افزون کرد.

به رشد اقتصاد دیجیتال قانع نیستیم

او با اشاره به رشد ۱.۳ درصدی سهم اقتصاد دیجیتال از GDP این رشد را کافی ندانست و بر بیشتر شدن آن تاکید کرد: اینکه آقای وزیر ارتباطات بیان کردند در حوزه اقتصاد دیجیتال بین یک تا یک و نیم درصد رشد کرده‌ایم، خیلی خوب است اما نباید به این قانع بود. رشد اقتصادی در حوزه اقتصاد دیجیتال می‌تواند خیلی بالاتر از این باشد.

او به نقش بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌های دولت اشاره کرد و گفت: در صحبت‌ فعالان بخش خصوصی اشاره شده بود که دولت در حوزه تصمیم‌گیری به تنهایی تصمیم می‌گیرد و بخش خصوصی دخالتی ندارد. اما این درست نیست چرا که مقام معظم رهبری به همه مسئولان تاکید کرده‌اند که بخش خصوصی، تشکل‌ها، فعالان و نخبگان این میدان به کار گرفته شوند. چرا که اینها می‌توانند بسیار تأثیرگذار باشند.

رئیس جمهور در مورد اهمیت اینترنت خاطره‌ای تعریف کرد: من رفتم یکی از روستاهای بسیار دور. با بالگرد رفتیم و گفتند ما تا الان تا حالا یک بار فرماندار را در این ۴۰ سال دیدیم. گفتیم چه می‌خواهید؟ همه چیز را گفتند، جاده، مدرسه، خانه بهداشت و … مدتی گذشت گفتم پیگیری شود کارها انجام شده یا خیر. آقای استاندار گزارش داد از جایی که رفتیم که کارها انجام شده بود و به روستا مراجعه کردیم اما کسی از اهالی گفت همه کارها را کردی اما تا اینترنت اینجا وصل نشود انگار کاری نکردی.

رئیس قوه مجریه در مورد پیشرفت دولت الکترونیکی گفت: ۳۰ درصد اهداف دولت الکترونیکی محقق شده‌است باید به سمتی برویم که کاغذ از گردونه کار اداری خارج شود ارتباطات کاملا هوشمند شود.

او همچنین افزود: طبق گزارش‌هایی که به دست من رسیده‌است  ۹۵ درصد دستگاه‌ها به در گاه ملی خدمات دولت هوشمند متصل شدند. او از تمامی دستگاه‌ها خواست تا ظرف یک ماه همه دستگاه‌ها به سامانه دولت هوشمند متصل شوند.

https://pvst.ir/ew6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو