skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

حوزه ICT در ایران نیاز مبرم به نیروی انسانی دارد

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

شرکت دانش بنیان ارتباطات نوآوران دوران، کار خود را در حوزۀ امنیت شبکه و پورتال سازمانی در سال ۱۳۷۸ آغاز کرد و پس از آن در بخش‌هایی همچون هوش‌مصنوعی و آموزش پیش رفت. این شرکت با ۵۰۰ نیروی کار و بیش از ۴۰۰ مشتری اعم از وزارتخانه‌های بزرگ، مخابرات، شرکت‌ نفت‌وگاز، ارگان‌های دولتی و شرکت‌‎های خصوصی به کار خود آموزش در این حوزه ادامه داد و حالا با تاسیس دوران آکادمی به پرورش نیرو انسانی در این حوزه می پردازد.

نشست خبری «بحران منابع انسانی در حوزه IT» ، به‌طور مشترک و به میزبانی شرکت نوآوران ارتباطات دوران و دوران آکادمی در ساختمان برج فناوری بنتک با حضور حسین ممقانی، مدیرعامل شرکت نوآوران ارتباطات دوران، امیرحسین دادگر، مدیر دوران آکادمی و آرش اسلامی، مسئول و مشاور کنترل پروژه طرح آموزش و توانمندسازی و استخدام  برگزار شد.

دوران آکادمی در سال ۱۳۹۶ شروع به‌ فعالیت کرد و در سال‌های ۹۶ تا ۹۷ دوره‌های اختصاصی نیازسنجی سازمان را برگزار کرد و پس از آن در سال ۹۸، دوره آموزش عمومی کلید خورد. حسین ممقانی، مدیرعامل شرکت نوآوران دوران با ارائه خدمات و محصولات دوران توضیح داد: تولیدوتأمین آنتی‌ویروس‌های به‌روز، مجازی‌سازی صوت‌وتصویر روی بستر آی‌تی، مونیتورینگ شبکه، راه‌‎اندازی مرکز کنترل و امنیت، ساماندهی نیروهای تستِ نفوذ، سامانۀ Infoyar (اینفویار) که مدیریت مناقصات و هوش‌سازمانی را برعهده دارد، پورتال سازمانی که مدیریت محتوا، فرم‌ساز و سیستم یکپارچه‌سازی سازمان را برعهده دارد و همچنین سامانۀ چشم دوران (Douran Eye) مبتنی بر هوش‌مصنوعی و بستری برای تشخیص چهره است.

آکادمی دوران بخش آموزش را در سه‌ سطح مقدماتی، پیشرفته و فوق‌پیشرفته برگزار کرد و بیشترین تمرکز خود را در سطح فوق پیشرفته و شناسایی استعدادها و پرورش آنها گذاشت.

امیرحسین دادگر، مدیر دوران آکادمی از برگزاری ۶ سطح یا دسته آموزشی در آکادمی سخن گفت و برگزاری آزمون‌های بین‌المللی را که نشان‌دهنده مهارت اشخاص و تخصص‌ داشتن به‌عنوان خدمتی ویژه برای مهارت‌آموزان خواند.

سرویس‌های آموزشی آکادمی دوران در سه نوع حضوری، آنلاین و آفلاین در اختیار مهارت‌آموزان و دانشجویان آکادمی قرار می‌گیرد به‌این‌ترتیب افرادی که خارج از محدوده جغرافیایی تهران و حتی ایران قراردارند می‌توانند از سرویس آنلاین یا آفلاین آکادمی برای آموزش استفاده کنند.

مشاور کنترل پروژه آکادمی دوران با اشاره به این‌‌نکته که رفتارسازمانی مؤلفه‌ای بسیار مهم در بحث آموزش و پشتیبانی است گفت: طرحِ آموزشی دوران‌آکادمی، طرحی است که در سطحِ بین‌المللی اجرا شده است و ما آن را بومی‌سازی کرده‌ایم. خیلی از استادان و مراکز آموزشی، فقط با مبحث تدریس و آموزش سروکار دارند و مورد مهمی چون رفتار سازمانی برای آنان کم اهمیت و حتی بی‌اهمیت است؛ اما دوران آکادمی از استادانی بهره گرفته که تجربه کار عملیاتی دارند. یکی از ماموریت‌های اصلی ما این است که فاصله بین ما و علم روز دنیا کمتر شود بنابراین تاجایی‌که ممکن است همراه و همگام با علم روز دنیا پیش می‌رویم.

دوران آکادمی، چنین قابلیتی را در اختیار سازمان‌ها می‌گذارد که اگر سازمانی اعلام کند در حوزه خاصی نیاز به نیروی متخصص دارد، کارهای نیازسنجی و شایسته‌گزینی برای معرفی نیروی ماهر را انجام می‌شود و در نهایت بهترین شخص را به سازمان معرفی می‌شود.

https://pvst.ir/evd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو