skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

دانشگاه امیرکبیر، به‌عنوان هاب کشور در زمینه هوش مصنوعی معرفی شد

تحریریه پیوست

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

دانشگاه امیرکبیر به‌عنوان هاب کشور در زمینه هوش‌مصنوعی انتخاب شد. هر دانشگاهی در کشور قصد دارد در زمینه هوش مصنوعی مرتبط با وزارتخانه مربوطه فعالیت کند، می‌تواند از طریق دانشگاه صنعتی امیرکبیر اقدام کند.

  محمدجواد عامری شهرابی، معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: اگر رابطه مؤثری بین دانشگاه و صنعت ایجاد شود، به رفاه عمومی و بهبود وضعیت کشور منتهی خواهد شد. هدف از این نوع مسابقات این است که دانشگاه علاوه بر ارتقای سطح علمی و پژوهش، رابطه خوبی با صنعت برقرار کند؛ رابطه‌ای که از طریق آن مشکلات صنعت را حل کنیم.
عامری شهرابی معتقد بود مشکلاتی در این چندسال بین دانشگاه و صنعت در گذشته وجود داشت، ریشه در برخی از مشکلات دانشگاه و صنعت داشت.
او با اشاره به استفاده از پایان‌نامه‌ها  در راستای حل مشکلات صنعت ادامه داد: با مذاکراتی که با شرکت فولاد مبارکه اصفهان داشتیم آنها پذیرفتند که از پایان‌نامه‌های مرتبط با صنعت فولاد  حمایت‌های خوبی داشته باشند. به طوری که، هر پژوهشی مرتبط با فولاد مبارکه انجام شود، از ۳۰ تا ۷۰ میلیون تومان از پایان‌نامه‌اش حمایت مالی می‌شود. همچنین هر کدام از طرح‌هایی که بتواند به طرح کلان برسد، از حمایت ۱۰۰ میلیون تومانی بهره‌مند می‌شود. کسانی که در مسابقه برنده شدند یا نشدند هم می‌توانند از این حمایت‌ استفاده کنند با این شرط که یکی از استادان دانشگاه صنعتی امیرکبیر مسئولیت آن طرح را بپذیرد.
معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن اعلام حمایت اتاق بازرگانی از پایان‌نامه‌های دانشجویان ادامه داد: هم راستا کردن پایان‌نامه‌ها با مشکلات کشور یکی از برنامه‌های مهم معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. بازدید از واحدهای صنعتی هم یکی دیگر از اقدامات معاونت پژوهشی جهت آشنایی اساتید و دانشجویان با صنعت است. بعضی از شرکت‌ها هزینه‌های رفت و آمد و اسکان دانشجویان و استادان را به عهده گرفته‌اند تا پژوهش‌های دانشگاهی در راستای نیازهای آن شرکت هدایت شود.

عامری شهابی درباره حمایت شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان از پایان‌نامه‌های مرتبط با صنعت فولاد  حمایت‌های خوبی داشته باشند. به طوری که، هر پژوهشی مرتبط با فولاد مبارکه انجام شود، از ۳۰ تا ۷۰ میلیون تومان از پایان‌نامه‌اش حمایت مالی می‌شود. همچنین هر کدام از طرح‌هایی که بتواند به طرح کلان برسد، از حمایت ۱۰۰ میلیون تومانی بهره‌مند می‌شود. کسانی که در مسابقه برنده شدند یا نشدند هم می‌توانند از این حمایت‌ استفاده کنند با این شرط که یکی از استادان دانشگاه صنعتی امیرکبیر مسئولیت آن طرح را بپذیرد. کمک هزینه پژوهش حداقل ۶۶ میلیون تومان برای استادان جوان در راستای ارتباط بهتر با صنعت درنظر گرفته شده است.

در نهایت شهابی یکی از اهداف اصلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر را هوشمندسازی دانست و اضافه کرد: همه دانشکده‌های این دانشگاه، هم‌اکنون در موضوع هوشمندسازی فعالیت دارند. برای مثال در دانشکده نفت، موضوع هوشمندسازی چاه‌های نفتی بیش از یک دهه است نه تنها تدریس می‌شود، بلکه پایان‌نامه‌ها و مقالات متعددی نیز منتشر کرده است. دانشکده‌هایی مثل مهندسی برق، مکانیک، شیمی و غیره که مدت‌هاست در این زمینه فعال هستند.

https://pvst.ir/eux

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو