skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

علی بابا ۷هزار سفر درمانی رایگان برای مناطق کم‌برخوردار فراهم کرده است

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

موسسه سیمرغ، یکی از بخش‌های مسئولیت اجتماعی شرکت علی‌بابا که در زمینه تأمین سفرهای درمانی بیماران نیازمند مشغول به فعالیت است، تا پایان فروردین ۱۴۰۲، ۷ هزار سفر رایگان برای درمان کودکان مناطق کم‌برخوردار فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی علی‌بابا، موسسه سیمرغ، یکی از بخش‌های مسئولیت اجتماعی شرکت علی‌بابا که در زمینه تأمین سفرهای درمانی بیماران نیازمند مشغول به فعالیت است، به‌تازگی اعلام کرده که تا پایان فروردین ۱۴۰۲، ۷ هزار سفر رایگان برای درمان کودکان مناطق کم‌برخوردار فراهم کرده و تعداد بیمارستان‌هایی که از خدمات رایگان سفر سیمرغ برای بیماران خود بهره می‌برند به ۲۶ افزایش پیدا کرده است.  ۲۱ بیمارستان از این تعداد در بهار ۱۴۰۲ همکاری خود را آغاز کرده‌اند.
اخیرا به موجب امضای تفاهم‌نامه رسمی سیمرغ با وزارت بهداشت، علاوه بر ۵ بیمارستان تخصصی اطفال شهر تهران، ۲۱ بیمارستان دیگر پایتخت نیز به جمع خدمات‌گیرندگان این موسسه خیریه اضافه شده‌اند. به این ترتیب، امکان رایگان شدن سفر کودکان خانواده‌های کم‌برخوردار ساکن شهرستان که برای درمان به پایتخت مراجعه می‌کنند فراهم شده است.
فاطمه اشرفی، مدیرعامل سیمرغ در خصوص فعالیت‌های این مؤسسه گفت: «عمده خدمات‌گیرندگان ما تاکنون کودکان بیمار مورد حمایت مؤسسات خیریه مجوزدار و معتبر بوده‌اند. برای نمونه، پس از دریافت گزارش‌هایی در خصوص مشکلات رفت‌وآمد و چالش اسکان بیماران مراجعه‌کننده به یک مرکز پرتودرمانی در یزد، با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای، تأمین بلیط سفر برای تمام بیماران نیازمند این مجموعه را برعهده گرفتیم و بخش قابل‌توجهی از مسئله اسکان آنان را نیز مرتفع کردیم.چندی بعد با مشاهده تعدد درخواست از استان سیستان و بلوچستان برای درمان و عمق محرومیت خانواده بیماران، علی‌رغم تمرکز بر تأمین سفرهای درمانی کودکان، محدودیت سنی ارائه خدمات را برای هم‌وطنان این خطه از کشور به کلی کنار گذاشتیم تا تعداد بیشتری بتوانند با آسودگی سفر کرده و فرآیند درمان خود را ادامه دهند.»

به گفته اشرفی، علاوه بر ۲۶ بیمارستان تهران، ۴۰ موسسه یا ارگان دیگر از جمله مؤسسه محک، خانه آرمان عماد، جمعیت هلال‌احمر، انجمن اهدای عضو ایرانیان و سازمان بهزیستی جزو دریافت‌کنندگان خدمات درمانی سیمرغ به شمار می‌روند. همچنین بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دانشگاه جندی‌شاپور اهواز و دانشگاه علوم پزشکی ایلام در آستانه آغاز همکاری با سیمرغ بوده تا تعداد بیمارستان‌های همکار این موسسه تا پایان فصل از مرز ۳۵ بیمارستان عبور کند.
طبق آمار، سفر هوایی برای بیماران با شرایط اورژانسی و حساس که توسط پزشکان و مددکاران توصیه شده است، حدود ۵۰٪ از کل خدمات این موسسه خیریه را تشکیل داده است.

https://pvst.ir/esj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو