skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

لغو ممنوعیت ChatGPT در ایتالیا

۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

لغو ممنوعیت ChatGPT در ایتالیا

اوپن‌ای‌آی از لغو ممنوعیت ChatGPT در ایتالیا خبر داد. به گفته این شرکت، ممنوعیت این چت‌بات پس از برآورده کردن شروط رگولاتورهای ایتالیا در این کشور لغو شده است. اداره تضمین محافظت از داده‌های ایتالیا از اوپن‌ای‌آی خواسته بود برای رفع ممنوعیت موقت چندین مشکل را تا پایان این ماه (آوریل) برطرف کند.

به گزارش پیوست،‌ ابزار ChatGPT که چند ماهی است نبض تکنولوژی جهان را در دست گرفته است پس از شهرت بی‌سابقه در اولین ماه‌های عرضه از سوی دولت ایتالیا ممنوع شد.

در حالی شاهد لغو ممنوعیت ChatGPT در ایتالیا هستیم که عده‌ای در مورد احتمال ممنوعیت این ابزار در دیگر کشور‌های اتحادیه اروپا گمانه‌زنی می‌کردند و حتی احتمال ممنوعیت ChatGPT در آلمان مطرح شد. با این حال ستاره جدید تکنولوژی، پس از برآورده کردن شروط مقامات ایتالیایی، به فعالیت در این کشور ادامه می‌دهد.

اوپن‌ای‌آی در ایمیلی به خبرگزاری AP اعلام کرده است:‌«ChatGPT بار دیگر برای کاربران ایتالیا در دسترس است. ما برای استقبال مجدد از این کاربران هیجان زده‌ایم و به محافظت از حریم خصوصی آنها متعهدیم.»

شرکت اوپن‌آی‌آی می‌گوید اداره محافظت از داده ایتالیا که ضرب‌الاجل ۳۰ آوریل را برای برآورده شدن شروط از سوی این شرکت مشخص کرده بود از تغییرات ایجادشده اظهار خرسندی کرده است.

سیستم‌های هوش مصنوعی مولد از جمله ChatGPT حجم زیادی از اطلاعات نظیر کتاب‌های دیجیتالی، پست‌های وبلاگی و دیگر رسانه‌ها را برای تولید متن، تصاویر و دیگر محتوای انسان‌مانند استفاده می‌کنند.

رشد و توسعه سریع این ابزارها که طی چند ماه گذشته هم از لحاظ تعدادی و هم از لحاظ تکنولوژی توسعه یافته‌اند مقامات و رهبران تکنولوژی را نگران کرده است. موضوعاتی مثل خطرات اخلاقی و اجتماعی آن باعث شده مقامات اتحادیه اروپا برای به‌روزرسانی طرح اولیه مقررات هوش مصنوعی، که ساخت آن سال‌ها زمان برده است، به تکاپو بیفتند.

شرکت اوپن‌ای‌آی می‌گوید برای رفع نگرانی مقامات ایتالیا اطلاعاتی مثل وب‌سایت‌های مرجع خود برای آموزش الگوریتم‌های ChatGPT را ارائه کرده و فرم جدیدی را در اختیار کاربران اتحادیه اروپا گذاشته تا در صورت نیاز به استفاده از داده‌هایشان در آموزش ChatGPT اعتراض کنند.

برخی از کاربران اتالیایی اسکرین‌شات‌هایی از تغییرات ایجادشده از جمله یک دکمه منو برای تایید سن و لینک‌هایی به منظور نمایش سیاست حریم خصوصی جدید و داده‌های آموزشی را به اشتراک‌ گذاشته‌آند.

اداره تضمین محافظت از داده‌های ایتالیا در بیانیه‌ای گفت از «اقدامات اوپن‌ای‌آی استقبال می‌کند» و از این شرکت خواست دو تقاضای دیگر از جمله سیستم تایید سن و کارزاری برای اطلاع‌رسانی درباره داستان پشت پرده این ابزار و اطلاع‌رسانی حق کاربران برای منع استفاده از داده‌هایشان در آموزش ChatGPT را نیز اجرایی کند.

مقامات دیگر کشور‌ها نیز ابزارهای هوش مصنوعی را از نزدیک زیر نظر دارند. رگولاتوری حریم خصوصی داده‌های فرانسه و کمیسر حریم خصوصی کانادا پس از دریافت شکایاتی در مورد ChatGPT مشغول بررسی آنها هستند.

لینا خان، رئیس کمیسیون بازرگانی فدرال آمریکا، نیز هفته گذشته هشدار داد دولت ایالات متحده در جلوگیری از فعالیت‌های مخرب هوش مصنوعی تعلل نمی‌کند.

 

 

https://pvst.ir/eqj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو