skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیر اداره نرم‌افزار بانک مرکزی: ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار حساب تجاری‌سازی شده است

۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیر اداره مهندسی نرم‌افزار بانک مرکزی از ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار حساب تجاری‌سازی‌شده در بازه زمانی دی ۱۴۰۱ تاکنون خبر داد. او همچنین بر لزوم پیوستن ۱۵ بانک باقی‌مانده به سامانه تفکیک حساب‌های تجاری از غیرتجاری تاکید کرد.

به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، حسن میرزاپور مدیر اداره نرم‌افزار بانک مرکزی از تفکیک حساب‌های تجاری از غیرتجاری از دی‌ماه ۱۴۰۱ با همکاری سازمان امور مالیاتی خبر داد و گفت: طی مدت چهار ماه، ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار حساب تجاری‌سازی شده است که از این تعداد سهم افراد حقوقی دو میلیون و ۳۰۰ هزار حساب و سهم افراد حقیقی ۱۰ میلیون حساب است.

او در توضیح فرایند انجام و پیاده‌سازی این پروژه گفت: سازمان امور مالیاتی پس از انجام بررسی‌های لازم، پرونده مالیاتی برای یک حساب تشکیل می‌دهد و این موضوع را به صورت سیستمی به بانک مرکزی اعلام می‌کند و بانک مرکزی نیز این حساب را بانک مربوطه اعلام می‌کند و بانک نیز ملزم است آن حساب را حسابی تجاری به شمار آورد و الزامات مرتبط با حساب تجاری را روی آن اعمال کند.

مقام مسئول بانک مرکزی با بیان اینکه برای حساب‌های تجاری مشوق‌هایی در شبکه بانکی تعیین شده گفت: از جمله این موارد می‌توان به تسهیل در صدور دسته‌چک، افزایش سقف برداشت از حساب و تحفیف کارمزدهای برخی خدمات بانکی اشاره کرد.

میرزاپور در آخر درباره تعداد بانک‌های باقی‌مانده توضیح داد: متاسفانه ۱۵ بانک هنوز به این سیستم نپیوسته‌اند و ما در حال پیگیری‌های لازم هستیم تا این تعداد از بانک‌ها به سامانه تفکیک حساب‌های تجاری از غیرتجاری بپیوندند؛ چراکه به واسطه نپیوستن این تعداد بانک‌ها مشکلاتی در امور مالیاتی حساب‌های تجاری ایجاد شده است. لذا امیدواریم با تسریع این ۱۵ بانک در پیوستن به سامانه تفکیک حساب‌های تجاری از غیرتجاری، بتوانیم کل شبکه بانکی را در پروژه تفکیک حساب‌های تجاری از غیرتجاری داشته باشیم.

https://pvst.ir/eqa

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو