skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

«نشان»، با سه ویژگی جدید به روز شد

۲۴ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مسیریاب نشان، ویژگی‌های ذخیره‌‌ باتری، پیاده‌روی و کنکاش جدید را معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی نشان، اپلیکیشن‌های مسیریابی به دلیل روشن‌ نگه‌داشتن صفحه‌ نمایش و استفاده‌ از GPS در طی مسیر، مصرف باتری زیادی دارند. برای رفع این مساله در نسخه‌ جدید نشان، گزینه‌ای به عنوان «حالت ذخیره‌ باتری» به بخش تنظیمات اضافه شده است.
با فعال کردن این تنظیم، برخی عملکردهای مسیریابی تغییر می‌کنند تا مصرف باتری کمتر شود. در یکی از مهم‌ترین تغییرات، سرعت دریافت GPS کاهش می‌یابد و به موازات این کاهش انیمیشن‌های مرتبط حرکت نرم نشان‌گر نیز خاموش می‌شوند.هم‌چنین رنگ نقشه نیز تغییر می‌کند و بخش عمده‌ نقشه، سیاه‌رنگ می‌شود.
در صورتی که تنظیم «ذخیره‌ باتری» خاموش باشد و در حین مسیریابی باتری گوشی به زیر ۳۰ درصد برسد، هشدار کم بودن باتری به صورت خودکار روی صفحه نمایان می‌شود. دکمه‌ روشن و خاموش کردن حالت «ذخیره‌ باتری» نیز در گوشه‌ صفحه قرار می‌گیرد.
با فعال کردن حالت «ذخیره‌ باتری» مصرف باتری وضعیت مسیریابی نشان، بسته به نوع گوشی و صفحه نمایش آن از ۴۵ تا نزدیک به ۷۰ درصد کاهش خواهد یافت.

پیاده‌روی؛ مسیریابی سخن‌گو پیاده

در نسخه‌ جدید، کاربران می‌توانند با انتخاب مسیریابی پیاده و زدن دکمه‌ «پیاده‌روی»، مسیریاب سخن‌گو را فعال کنند تا نشان گام به گام کاربر را تا مقصد راهنمایی کند.هم‌زمان تیم ادیتورهای نشان تمرکز ویژه‌ای روی مسیرهای پیاده‌روی و پیاده‌‌راه‌های شهرهای مهم گردشگری کشور داشتند تا دقیق‌ترین مسیر پیاده‌روی در اختیار کاربر قرار بگیرد. ضمن‌ آن‌که از گذشته نشان نقشه‌ بسیار دقیقی از خطوط عابر پیاده، پل‌ها و گذرگاه‌های پیاده را ارائه می‌داد و حتی در این حالت، شیب و پستی و بلندی مسیر پیشنهادی نیز در صفحه‌ «مسیرها» به کاربر نمایش داده می‌شد.


این نسخه به صورت «آزمایشی» در دسترس قرار گرفته و طی فصل بهار نسخه‌ نهایی «مسیریابی سخن‌گو پیاده» ارائه خواهد شد.
قابلیت کنکاش ویژه‌ نوروز ۱۴۰۱ به نشان اضافه شد تا کاربران با استفاده از آن، مکان‌های مهم و جذاب هر منطقه و شهری را پیدا کنند. کاربر می‌تواند از نوار پایین نقشه‌ نشان تب کنکاش را بزند تا مکان‌های محدوده فعلی، به وی نمایش داده شود. با جا‌به‌جا کردن نقشه نیز لیست‌ها بر اساس موقعیت جدید به روز خواهند شد.
در تغییری دیگر، تجربه‌‌های سایر کاربران از مکان‌ها در کنکاش به صورت ویژه‌تری ارائه می‌شود. با مرور کنکاش، هر کاربر می‌تواند تجربه‌های سایر کاربران از مکان‌ها را همراه با عکس‌ها و توضیحات آن‌ها مشاهده کند و مکان‌های ویژه و جذاب را بر اساس تجربه‌ کاربران دیگر انتخاب کند.

وضعیت آب‌وهوای شهر بعدی در رادار جاده‌ای

این ویژگی در مسیرهای بین شهری به صورت خودکار فعال شده و مکان‌های جاده‌ پیش‌رو مانند جایگاه‌های سوخت، استراحتگاه‌ها، پارکینگ و از همه مهم‌تر فاصله تا شهر بعدی را به صورت لحظه‌ای به کاربر نمایش می‌دهد.در نسخه‌ جدید رادار، وضعیت فعلی آب‌ و هوای شهر بعدی نیز در حین مسیریابی به کاربران نمایش داده می‌شود. این قابلیت با توجه به تغییرات جوی بهار بسیار کاربردی خواهد بود و افرادی که در جاده هستند می‌توانند با آمادگی بیشتری در مسیر حرکت کنند.

https://pvst.ir/ego

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو