skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فیلترینگ با سهم ۷۸ درصد بزرگ‌ترین چالش فعالان حوزه سئو

سمانه سمیع تحریریه

۲۲ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فیلترینگ و محدودیت‌های اینترنت با سهم ۷۸ درصد بزرگ‌ترین چالش متخصصان سـئو در سـال ۱۴۰۱ بوده است.

به گزارش پیوست، تریبون پلتفرم انتشار رپورتاژ آگهی در دومین گزارش جامع سئو، به موضوع سئو در ایران در سال ۱۴۰۱ پرداخته است. در این گزارش آمده است فیلترینگ و محدودیت‌های اینترنت با سهم ۷۸ درصد بزرگ‌ترین چالش متخصصان سئو در سـال ۱۴۰۱ بوده است. تریبون این گزارش را با همکاری ۵۴۱ نفر از متخصصان سئو و فعالان این حوزه منتشر کرده است.

در بخشی از این گزارش آمده است فیلترینگ و محدودیت‌های اینترنت بـا سهم ۷۸درصد بزرگ‌ترین چالش متخصصان سـئو در سـال ۱۴۰۱ بوده است. همچنین در ادامه آمده است از نگاه ۷۸درصد از فعالان سئو «طرح صیانت و طبقاتی‌شدن اینترنت» بزرگ‌ترین تهدید آینده برای جامعه سئو ایران خواهد بود.

موضوع «هوش مصنوعی» دومین تهدید بزرگ در این حوزه مطرح شده است.

درآمد خانم‌ها در حوزه سئو تقریبا نصف آقایان است

طبق این گزارش ۶۱درصد از متخصصان حوزه سئو، درآمدی بین ۵ تا ۱۸میلیون تومان دارند. درآمد ۵۱ درصد از خانم‌ها بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان است، در حالی که حدود یک سوم از آقایان، بین ۱۰ تا ۱۸ میلیون تومان از حوزه سئو کسب درآمد می‌کنند. همچنین میانگین درآمد ماهانه خانم‌ها و آقایان به ترتیب ۱۰ و ۱۶ میلیون تومان است.

از نظر ۶۷ درصد از متخصصان حوزه سئو، تولید محتوای مفید و باکیفیت بیشترین تاثیر را در رتبه‌بندی سال ۱۴۰۱ داشته است. بعد از آن، به ترتیب فاکتورهای «سئوی تکنیکال»، «تجربه کاربری» و «سئوی داخلی» تاثیرگذارترین عوامل رتبه‌بندی در سئو بوده‌اند.

«بهبود رتبه کلمات کلیدی» و «افزایش ترافیک ارگانیک» هم از مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که متخصصان سئو برای سنجش موفقیت پروژه‌هایشان استفاده کرده‌اند. در حالی که انتظار کارفرمایان و شرکت‌ها از پروژه‌های سئو «افزایش فروش» است، این فاکتور برای متخصصان سئو در اولویت سوم قرار دارد.

بیشتر متخصصان سئو با عنوان شغلی کارشناس سئو جذب می‌شوند

طبق گزارش تریبون بیشتر متخصصان سئو با عنوان شغلی «کارشناس سئو» در شرکت‌ها استخدام می‌شوند و ۲۶ درصد فعالان سئو در سمَت «مدیر سئو» و ۲۱درصد از از آن‌ها با عنوان شغلی «کارشناس ارشد» در تیم‌ داخلی سئو فعالیت می‌کنند.

نتایج گزارش تریبون نشان می‌دهد که متخصصان سئو بیشتر بودجه خود را به ترتیب صرف «تولید محتوا»، «رفع موارد فنی سایت» و «خرید رپورتاژ آگهی» می‌کنند و در مقایسه با سال ۱۴۰۰، میزان هزینه صرف‌شده برای تولید محتوا افزایش یافته است. احتمالا اهمیت گوگل به تولید محتوای باکیفیت و دست‌اول یکی از دلایل افزایش بودجه از سمت کارفرمایان و شرکت‌هاست.

گزارش کامل گزارش تیربون از چالش‌های سئو را از اینجا دانلود کنید
https://pvst.ir/eg0
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو