skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تمرکز جاباما روی کاهش معضل چادرنشینی درمانی

۲۰ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

جاباما در ۹ ماه گذشته و در مسیر کاهش معضل چادرنشینی درمانی در حاشیه بیمارستان‌ها، بیش از ۵۵۳ نفرشب اقامت رایگان را برای بیماران کم‌برخوردار فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی جاباما چادرنشینی اطراف بیمارستان‌ها تبدیل به پدیده‌ای‌ شده است که امروز بیش از پیش شاهد آن هستیم. در شهرهای کم‌برخوردار و دورافتاده، اغلب خانواده‌ها برای درمان بیماری‌های خاص و پر هزینه فرزندانشان، ناچار به سفر به شهرهای بزرگ‌تر مجاور یا پایتخت هستند اما امکان تامین هزینه‌های اقامت خود را ندارند و به‌ناچار در حاشیه‌ بیمارستان در چادر سکونت می‌کنند. مسئله‌ای که جاباما با همکاری موسسه سیمرغ قصد دارد بخشی از بار و فشار آن را از دوش خانواده‌ها بردارد.

موسسه سیمرغ خیریه متمرکز بر تامین سفر درمانی است که با شناسایی دقیق مسئله سفرهای درمانی بیماران مناطق کم‌برخوردار، علاوه بر تامین انواع بلیط برای رفت‌وآمد این خانواده‌ها، به شکل پایدار در زمینه تامین اقامتگاه این بیماران فعالیت می‌کند. ناگزیر بودن اسکان در طول دوره درمانِ بیمارانی که پیوند مغز استخوان انجام داده‌اند، مبتلایان به انواع سرطان و کسانی که پیوند عضو داشته‌‌اند و غیره موسسه سیمرغ را برای ورود رسمی به عرصه تامین خدمات اسکان مصمم ساخته و در نهایت با ارزیابی وضعیت موجود، با حمایت و همراهی شرکت جاباما، از ابتدای تیرماه سال ۱۴۰۱ اقامت و اسکان این بیماران را نیز تامین می‌کند.

جاباما در طول ۹ ماه گذشته با تامین بیش از ۵۵۳ نفر شب اقامت رایگان برای بیماران کم‌برخوردار در جهت کاهش چادرنشینی درمانی قدم برداشته و تلاش می‌کند با افزایش ظرفیت اقامت برای این بیماران در سال آینده، قدم‌های موثرتری بردارد. عمده بیمارانی که از طرح سفرهای درمانی سیمرغ در جاباما اسکان داده شده‌اند، کودکانی از شهرهای زاهدان، خاش، دلگان، سراوان و نیکشهر در استان سیستان و بلوچستان و نیز استان کردستان بوده‌اند.۵۱ درصد از این بیماران ساکن استان سیستان و بلوچستان، ۲۰ درصد کردستان و سایر بیماران از استان‌های هرمزگان، خوزستان، کرمان، ایلام بوده‌اند. مقصد درمانی این بیماران عمدتا بیمارستان‌های تخصصی اطفال در شهر تهران بوده‌ است.

تامین اسکان رایگان، یکی از انواع پروژه‌های تاثیرگذار و شناخته شده در زمینه مسئولیت اجتماعی شرکتهاست؛ از تجربه‌های مشابه در دنیا می‌توان به فعالیت شرکت‌ Airbnb و گروه رستوران‌های زنجیره‌ای McDonald’s اشاره کرد.

شرکت Airbnb از سال ۲۰۱۲ برای بیش از ۲۵۰ هزار نفر اقامت در مواقع بحرانی را فراهم کرده است و بیش از ۱۰۰ هزار میزبان این پلتفرم آمادگی خود را برای در اختیار قرار دادن اقامتگاه‌های خود جهت اسکان افراد در شرایط دشوار اعلام کرده‌اند. McDonald’s نیز از سال ۱۹۷۴ با تاسیس موسسه خیریه‌ای با نام «همراه‌سرای مک‌دونالد» به اسکان والدین در کنار کودکان بیمارشان در نزدیکی محل بیمارستان کمک کرده‌ است تا والدین بتوانند در طول فرآیند درمان در کنار کودک بستری خود بمانند و از راحتی خانه بدون متحمل شدن هزینه‌های اقامت بهره‌مند شوند.

https://pvst.ir/edv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو