skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

همکاری «جاباما» در پروژه زیست محیطی جنگل‌های حرا

۱۴ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

جاباما در پروژه زیست‌محیطی احیای جنگل‌های حرا مشارکت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی جاباما، جاباما اخیرا با پیوستن به پروژه «سرزورزوما» و همراهی با تیم‌های بومی متخصص، مسیر جدید خود در حوزه مسئولیت‌ اجتماعی را با احیای جنگل‌های حرا تعریف کرده است. «سرزورزوما» نام پروژه‌ احیای جنگل‌های حرا و برگرفته از نام منطقه‌ای در نزدیکی روستای گوران در جزیره‌ قشم است که روزگاری پوشیده از درختان حرا بوده است. جاباما در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی خود، در تلاش است قدم موثری برای اطلاع‌رسانی حداکثری این پروژه به گردشگران و جامعه بردارد. پروژه زیست‌محیطی «سرزورزوما» تلاش می‌کند تا با کاشت مجدد این درختان، جان تازه‌ای به این جنگل‌ها بدهد.

فاطمه اشرفی، مدیر مسئولیت‌ اجتماعی (سرمایه‌گذاری اجتماعی) می‌گوید: یکی از وظایفی که جاباما به‌عنوان مسئولیت‌ اجتماعی خود تعریف کرده، احیای منابع و فرهنگ هر بوم است و ما تا آنجا که امکان و توانش موجود باشد در این مسیر حرکت می‌کنیم و جنگل‌های حرا یکی از منابع ارزشمند قشم و جهان و تنها جنگل غرقابی ایران است.

فاطمه اشرفی همچنین با تاکید بر افزایش آگاهی مردم بومی و آموزش به کودکان برای حفظ جنگل‌های حرا می‌گوید: همکاری ما محدود به کاشت نهال نیست، بلکه با اطلاع‌رسانی کلان در این حوزه و برنامه‌های آموزشی و فرهنگ‌سازی که برای ساکنان این منطقه داریم نه تنها به آگاهی‌بخشی کمک می‌کنیم بلکه فرآیند پرورش بذر و کاشت نهال نیز از طریق خود همین مردم انجام می‌شود و منجر به اشتغال‌زایی و چرخش چرخه اقتصاد گردشگری در منطقه هم خواهد شد. از سوی دیگر، با آموزش به نسل جدید، می‌توان از آینده این جنگلها نیز حفاظت کرد. در همین راستا، تنها در یکی از مراحل انجام پروژه با آموزش شیوه بذرچینی به کودکان روستای گوران بیش از شش هزار نهال درخت حرا تهیه شد که توسط همین کودکان نیز در بستر گلی کاشته شد.جاباما مسئولیت خود را «گردشگری مسئولانه» می‌داند و برای تحقق این وظیفه درصدد است در کنار توسعه ظرفیت‌های گردشگری و بزرگ‌تر کردن این بازار، توجه خود را به نگهداشت مسئولانه و استاندارد جنبه‌های مختلف گردشگری معطوف کند.

https://pvst.ir/ecm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو