skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قراردادهایی به ارزش ۱۵ میلیون دلار در رویداد TIM2023 امضا شد

۸ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

قراردادهایی به ارزش ۱۵ میلیون دلار در رویداد TIM2023 امضا شد و  ۲۰  سرمایه‌گذار خارجی در این رویداد شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، نشست افتتاحیه پنجمین رویداد سرمایه گذاری فناوری TIM2023برگزار شد. در این نشست ایسیاکا عبدالغدیر امام، دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی هشت کشور در حال توسعه اسلامی موسوم به D8 گفت: کشورهای عضو D8 با همگرایی و هم‌افزایی می‌توانند همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشند. او همچنین از کشور های عضو این سازمان خواست با همکاری در زمینه های فناوری اطلاعات، کشاورزی، گردشگری  در ایران و سایر کشورهای عضو، زمینه رشد این کشورها را فراهم کنند.
روح الله دهقانی فیروزآبادی در رویداد سرمایه گذاری فناوری TIM2023 هم با اشاره به ظرفیت بالای کشورهای عضو D8 گفت: دارا بودن یک هشتم جمعیت جهان و ۶۰ درصد از جمعیت مسلمانان در کنار فرصت های اختصاصی نظیر ارتباط با دریا، معادن، انرژی، نیروی انسانی توانمند، بازار آموزش و پژوهش و مصرف نوآوری جایگاه ویژه‌ای را برای این کشورها فراهم کرده است.
ایجاد شرکت‌های بزرگ فناوری و فراتر از استارت‌آپ‌های کوچک و هم چنین تاسیس چند برند جهانی در توسعه جهانی از نکاتی بود که دهقانی فیروزآبادی به آن اشاره کرد و افزود: شرکت های بزرگ فناوری پیشران فناوری هستند و کشورهای D8 باید در افق پیش رو به تاسیس ۱۰ ابر شرکت با سرمایه یک‌میلیارد دلار مبادرت ورزند.
مهدی صفاری نیا هم در این نشست با اشاره به حضور حدود یک صد استارت‌آپ ایرانی و خارجی از کشورهای مالزی و ترکیه در این رویداد گفت: یکی از اهداف پنجمین دوره رویداد TIM اجرای مصوبه سال گذشته این رویداد مبنی بر ایجاد صندوق سرمایه گذاری است که تلاش داریم در آینده نزدیک این هدف اجرایی شود و شاهد تامین مالی برای همکاری های فناورانه بین بین کشورهای عضو گروه D8 باشد.
میلاد صدرخانلو دبیر پنجمین رویداد سرمایه گذاری فناوری نیز با اشاره به حضور فناوران و سرمایه گذاران داخلی و بین المللی گفت در این دوره علاوه بر کشورهای عضو D8، سایر کشورهای اسلامی و کشورهای غیر اسلامی علاقه‌مند به سرمایه گذاری در کشورهای اسلامی حضور دارند.
او افزود: امید داریم که در این دوره از رویداد شاهد رشد سرمایه گذاری در حوزه های مختلف فناوری و نوآوری باشیم.
صدرخانلو با اشاره به حضور ۲۰ مجموعه سرمایه گذار خارجی در این دوره از رویداد گفت این مجموعه‌ها از کشورهای ترکیه، مالزی، روسیه، ارمنستان، گینه، افغانستان و چین هستند.
او افزود شاخص‌ترین این قراردادها بین دو شرکت از ایران و ترکیه در حوزه انتقال دانش و تولید محصولات دارویی به ارزش ۲.۶ میلیون دلار است که در این رویداد به امضا خواهد رسید.
در مراسم افتتاحیه رویداد سرمایه گذاری فناوری TIM2023 فناورانی از ایران، ترکیه و مالزی به بیان دستاوردهای خود پرداختند. هم چنین چند قرارداد بین المللی سرمایه گذاری مابین شرمت های فناور ایرانی و خارجی امضا شد.

https://pvst.ir/ebf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو