skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گوگل کلود با همکاری بلاک‌چین تزوس به سمت وب۳ گام برمی‌دارد

۵ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

گوگل کلود از آغاز یک همکاری با بنیاد تزوس خبر داده که قرار است فرایند توسعه اپلیکیشن وب۳ را گسترده‌تر کرده و خدمات تازه‌ای را در اختیار مشتریان قرار دهد.

به گزارش پیوست، میسون ادواردز، مدیر ارشد بازرگانی بنیاد تزوس در مصاحبه با تک‌کرانچ گفت: «تزوس اکوسیستمی است که در همکاری تجاری و سازمانی به شهرت رسیده است. این [آوازه] به ما اجازه می‌دهد تا موسسات و حتی سازمان‌های بزرگ را به این فضا بکشانیم. این موضوع سوخت جت و اوکتان ما خواهد بود.»

در نتیجه این همکاری، تمامی مشتریان گوگل کلود خیلی راحت‌تر می‌توانند به ولیدیور یا تایید کننده شبکه تزوس تبدیل شوند که به بیکر (Baker) معروفند. بیکر‌ها بخشی از مکانیزم اثبات سهم تزوس محسوب می‌شوند که در ازای همکاری خود پاداش هم دریافت می‌کنند گوگل کلود نیز به یکی از این بیکرها تبدیل شده و به جمع بیکرهای تزوس از جمله شرکت بازی‌سازی یوبیسافت ملحق می‌شود.

تزوس یک بلاک‌چین متن‌باز و مبتنی بر اثبات سهم است که بیش از ۲.۳ میلیون حساب را پشتیبانی کرده و ۱۵۸.۶ میلیون تراکنش را به انجام رسانده است. این بلاک‌چین با برند‌ها و شرکت‌های بزرگی مثل منچستر یونایتد، مکلارن و سوسیته جنرال همکاری دارد.

ماه گذشته، تزوس با شرکت کالیفرنیا DMV برای کمک به دیجیتالی کردن عنوان‌های خودرو همکاری خود را آغاز کرد و انتقال عنوان را برای بهبود عملیات‌ها به یک بلاک‌چین خصوصی ساخت تزوس منتقل کرد.

ادواردز می‌گوید: «سازمان‌ها توجه کرده و فهمیده‌اند که فضایی برای نوآوری وجود دارد؛ چه یک خرده فروش باشید که به طرح‌های وفاداری یا مشارکت مشتری اهمیت می‌دهد یا یک سازمان بزرگ، بلاک‌چین بخش‌ّایی از صنعت شما را زیر و رو می‌کند.»

ادوارد افزود که تزوس این همکاری را «نشانه قدرتمندی» برای جامعه توسعه دهندگان می‌داند زیرا پلتفرم زیرساخت بزرگی مثل گوگل کلود حالا وارد این حوزه شده است.

جیمز ترومانز، مدیر مهندسی وب۳ در گوگل کلود نیز به تک‌کرانچ گفت: «توسعه‌دهندگان وب۳ و شرکت‌ها به دنبال ابزارها و زیرساخت بهینه توسعه دهند که بتواند سرعت محصولات آنها را افزایش دهد. توسعه دهندگان ارزش این تکنولوژی بزرگ را می‌دانند و ما فرصتی برای ارائه پیشنهاد‌های متمایزی بر مبنای این موضوع را شاهد هستیم که از بسیاری خدمات و محصولات مد نظر توسعه دهندگان بلاک‌چین پشتیبانی می‌کند.»

برای مثال به گفته ترومانز یکی از نقاط مهم همکاری گوگل کلود موتور گره بلاک‌چین در اتریوم است. این موتور یک خدمت گره اختصاصی است که از توسعه اپلیکیشن مبتنی بر بلاک‌چین گوگل کلود استفاده می‌کند.

ترومانز می‌گوید: «شرکت‌های بیشتری از بزرگ تا کوچک به دنبال مشارکت آن‌چین هستند. آنها می‌خواهند امکان خواندن و نوشتن آن‌چین را برای بکارگیری اپلیکیشن‌های بلاکچین‌-محور داشته باشند.»

گوگل کلود برای نمایش آن‌چین داده در مقیاس گسترده از چندین پایگاه داده BigQuery در بازار خود میزبانی می‌کند که تاریخچه کامل تراکنش بلاک‌چین را برای شبکه‌هایی مثل بیت‌کوین، اتریوم، بیت‌کوین کش، دش، لایتکوین، زی‌کش، تتا، هدرا هشگرف، بند پروتکل، پولیگان، XRP و دوج‌کوین را شامل می‌شود.

مشتریان جدید و فعلی گوگل کلود از طریق طرح پخت شرکتی این پلتفرم می‌توانند اپلیکیشن‌های وب۳ و گره‌ها و ایندکسر‌های خود را بر مبنای پروتکل تزوس طراحی کنند. درنتیجه شرکت‌ها و توسعه دهندگان هردو می‌توانند از تکنولوژی بلاک‌چین تزوس در کنار زیرساخت گوگل کلود استفاده کنند.

ترومانز می‌گوید: «نگهداری گسترده از گره‌ها زمان‌بر و پر هزینه است و حواس را از ساخت محصولات اصلی پرت می کند.» این همکاری پشتیبانی از طرح بیکینگ شرکتی تزوس را برعهده می‌گیرد و هدف از بیکینگ یا پخت شرکتی کاهش مشکلات شرکت‌هایی است که به دنبال مشارکت آن‌چین هستند و توسعه دهندگانی که می‌خواهند گره‌هایی را روی این بلاک‌چین داشته باشند.

به گفته ترومانز همکاری با گوگل کلود در واقع قرار است موانع ورود توسعه دهندگان را برای ابداع بر مبنای بلاک‌چین تزوس کاهش دهد.

او افزود: «مساله تنها به کاهش موانع فنی محدود نمی‌شود و می‌دانیم استارتاپ‌های اکوسیستم وب۳ به پشتیبانی دیگری مثل هدایت و راهکارهایی برای کاهش هزینه‌های زیرساخت نیز نیاز دارند. این حوزه دیگری است که همکاری گوگل کلود و بنیاد تزوس با پشتیبانی خود به استارتاپ‌های منتخب اکوسیستم وب۳ کمک می‌کنند.»

ترومانز می‌گوید گوگل کلود در کل قصد دارد به همکاری خود با «بازیگران اصلی اکوسیستم وب۳» ادامه دهد و به افزایش نوآوری در تکنولوژی‌های متن‌باز کمک کند. او می‌گوید: «موضوع یک رابطه پولی نیست؛ بلکه مساله یافتن فرصت‌هایی برای تقویت و توانمند‌سازی بنیان‌گذاران و توسعه دهندگان برای رشد اکوسیستم است.»

ترومانز اضافه کرد که گوگل کلود جدای از همکاری‌های خود در سال جاری بر «اصول بنیادی لایه اصلی تکنولوژی بلاکچین» نیز تمرکز می‌کند و به دنبال ساخت محصولاتی برای رفع این نیازها است.

منبع: TechCrunch

https://pvst.ir/e92

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو