skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

زارع‌پور: در موضوع ممنوعیت واردات آیفون، ابهام وجود دارد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۳ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

©عکس از خبرگزاری آنا

وزیر ارتباطات در واکنش به ممنوعیت ورود آیفون ۱۴ به کشور اعلام کرد مسئولیت این حوزه با وزارت صمت است اما در این حوزه ابهام وجود دارد و او از وزارت صمت می‌خواهد که مساله را روشن کنند.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز (۳ اسفند ۱۴۰۱) در حاشیه جلسه هیات دولت در مورد ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و مدل‌های بعدی این برند اعلام کرد: هرگونه محدودیتی ممکن است مشکلاتی برای مردم ایجاد کند. در این حوزه عدم شفافیت وجود دارد و از دوستانم در وزارت صمت می‌خواهم مساله را روشن کنند. البته دیدم دیروز تصویری از فرودگاه منتشر شد که وارادات آیفون ۱۴ به بالا مشکل دارد. اما باید در این رابطه از وزیر صمت سوال کنید. من در حوزه ثبت سفارش گوشی و محصولات الکترونیکی مسئولیتی ندارم.

زارع‌پور افزود: ما از این ممنوعیت استقبال نمی‌کنیم. اولاً باید تلاش کنیم به سمت گوشی‌های تولید داخل برویم. ما سالی سه چهار میلیارد دلار در قالب حدود ۱۵ میلیون گوشی وارد می‌کنیم. ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه وجود دارد و شرکت‌های داخلی هم حضور دارند.

وزیر ICT در مورد دستگاه‌های متصل به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند نیز توضیح داد: تابه‌حال ۹۳ درصد از دستگاه‌های مشمول به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده‌اند و نزدیک به سه هزار خدمت از این طریق به مردم عزیر ارائه می‌شود. دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، بانک‌های دولتی غیر از یک بانک و دو سه دستگاه اجرایی متصل نشده‌اند. امیدواریم تا پایان سال بر اساس قولی که داده‌اند متصل شوند.

او ادامه داد: اگر دستگاه‌های باقی‌مانده متصل نشدند، دستگا‌ه‌های نظارتی مثل سازمان بازرسی و دیوان محاسبات پیگیری می‌کنند و آقای رئیس‌جمهور هم پیگیر موضوع هستند و گفته‌اند حتماً با آنها برخورد قانونی صورت بگیرد.

وزیر ارتباطات به سیاق هفته‌های گذشته درباره استفاده مردم از پیام‌رسان‌های داخلی نیز اعدادی ارائه کرد و گفت: میزان استفاده مردم از پلتفرم‌های داخلی روزبه‌روز در حال افزایش است. مجموعاً بیش از ۳۵ میلیون کاربر یکتا در این پلتفرم‌ها حاضرند. در یک ماه گذشته ۲۱ میلیون نفر از مردم از ایتا استفاده کرده‌اند. بله به حدود ۱۵ میلیون کاربر فعال ماهانه و روبیکا نیز به حدود ۳۸ میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است. برنامه ما در وزارت ارتباطات این است که زیرساخت‌های لازم را به منظور خدمات‌رسانی بهتر و باکیفیت برای همه پیام‌رسان‌ها فراهم کنیم.

https://pvst.ir/e8n
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو