skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شیائومی زمین بازی تعمیر گوشی‌ها را تغییر داد

سمانه سمیع تحریریه

۲۴ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

علیرضا اسدی مدیرعامل موبایل‌کمک معتقد است ورود گوشی‌های اقتصادی(شیائومی) بازار تعویض و تعمیر گوشی‌ها را به سمت خرید گوشی‌های جدید برده است و کاربران ترجیح می‌دهند به جای تعویض یا تعمیر گوشی‌های اقتصادی، که شیائومی پرچمدار آن است را بخرند.

به گزارش پیوست، علیرضا اسدی مدیرعامل موبایل‌کمک، در رویداد ۱۰ سالگی تاسیس این مجموعه می‌گوید: موبایل‌کمک طبق رده‌بندی سازمان حمایت جزو ۵ شرکت برتر گارانتی موبایل در کشور است که توانسته امتیاز بالای ۸۰ درصد را از کاربران دریافت کند. او معتقد است موبایل‌کمک به عنوان تکمیل کننده زنجیره فروش تحت تاثیر شرایط بازار قرار دارد و نوسانات ارزی و تحریم‌ها، بازار آنها را نیز تحت شعاع قرار داده است.

اسدی در ادامه در ارتباط با گارانتی و تغییر روند تقاضای کاربران می‌گوید: در یک دوره‌ای پس از موج تورمی و گران شدن گوشی‌ها، درخواست تعمیرات برای گوشی‌ها زیاد شد اما آنقدر شیائومی قیمت‌ها را در یکی دو سال گذشته در بازار موبایل شکسته که این روند اکنون به شدت تغییر کرده است. کاربران حالا تعویض و تعمیر را به صرفه نمی‌بینند. چون از سویی قطعات اصلی و اورجینال برخی گوشی‌ها پیدا نمی‌شود و از سویی دیگر اگر هم پیدا شود آنقدر گران قیمت هستند که کاربران ترجیح می‌دهند به جای تعمیر یک گوشی جدید را تجربه کنند.

او در ادامه به ۱۰ سال فعالیت این شرکت و تغییرات مسیر کاری این شرکت اشاره کرد و افزود: در مسیر ۱۰ ساله موبایل کمک بارها مسیرمان تغییر پیدا کرد و سعی کردیم با آزمون و خطا بهترین مسیر را انتخاب کنیم.

جو ما استارت‌آپی بود و از سال ۹۱ تغییرات زیادی را تجربه کردیم. در نهایت در ۵ ساله اخیر سرویس گارانتی گوشی‌های هوشمند را فعالیت اصلی موبایل کمک قرار دادیم.

او همچنین اعلام کرد سایت موبایل کمک ماهانه سه میلیون بازدید کننده دارد که این تعداد در روزهای ابتدایی اختلال اینترنت در مهرماه حدود ۳۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

اسدی همچنین در پاسخ به پیوست اعلام کرد سامسونگ، اپل، شیائومی، نوکیا و هوآوی گوشی‌هایی هستند که در گارانتی موبایل کمک قرار می‌گیرند. او همچنین دلیل سال‌ها سکوت خبری موبایل کمک را پیدا کردن فرصت مناسبی برای رونمایی از خدماتشان عنوان کرد و ادامه داد: ما در فضایی استارت‌آپی و سال‌های موج ورود استارت‌آپ‌های نسل اول وارد فضا شدیم فضا به قدری شلوغ بود که ترجیح دادیم در سکوت روی کیفیت کارمان متمرکز باشیم تا اینکه با تیم روابط عمومی جشن ۱۰ سالگی تاسیس موبایل کمک را بهانه‌ای برای شکست این سکوت خبری قرار دادیم.

https://pvst.ir/e6k
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو