skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلتفرم کشف محصولات اینستاگرامی «چرخ» راه‌اندازی شد

۱۹ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پلتفرم کشف محصولات اینستاگرامی «چرخ» راه‌اندازی شد. چرخ یک چارچوب جدید در بین پلتفرم‌های خرید آنلاین است که می‌تواند در بین آنلاین‌شاپ‌های اینستاگرامی و پست‌هایشان بچرخد و مناسب‌ترین محصول را به مخاطب نشان دهد.

به گزارش روابط عمومی چرخ، پلتفرم چرخ با افزایش تمایل افراد به خرید از وبسایت‌ها و صفحات اینستاگرامی، ایجاد شده است.  سایت چرخ یک چارچوب جدید در بین پلتفرم‌های خرید آنلاین است که می‌تواند در بین آنلاین‌شاپ‌های اینستاگرامی و پست‌هایشان بچرخد و مناسب‌ترین محصول را به مخاطب نشان دهد.

به گفته باقر احمدی مدیرعامل چرخ: «ایده‌ی برند چرخ دقیقا از جایی شروع شد که خرید کردن به خصوص در دسته‌ مد و فشن به عنوان یک فعالیت لذت‌بخش شناخته شد. چرخ همان جاییست که مخاطب خرید آنلاین می‌تواند تجربه‌ واقعی چرخ زدن در بازار و مراکز خرید را به صورت آنلاین تجربه کند، محصولات جدید و متنوع را از طریق قابلیت‌های هوشمند و منحصر به فرد چرخ و چرخیدن بین تمام آنلاین‌شاپ‌های اینستاگرامی کشف کند.

نحوه کار چرخ

پست‌های آنلاین شاپ‌های اینستاگرام روزانه توسط خزنده‌های چرخ جمع‌آوری می‌شود و با عبور از مدل‌های هوش مصنوعی متن و تصویر، جزئیات و ویژگی‌های محصول مرتبط به هر پست مشخص می‌شود و درون چرخ قرار می‌گیرد.چرخ به سبب قابلیت‌هایی که دارد فرآیند کشف را سریع‌تر و هوشمندانه‌تر می‌کند.چرخ آنقدر جامع است که می‌توان گفت تمام آنلاین‌شاپ‌ها و پست‌های اینستاگرامی آن‌ها را در یک پلتفرم جمع‌آوری کرده تا دقیق‌ترین نتایج جستجو را به شما نمایش دهد.

قابلیت بعدی چرخ درمورد جستجوی متنی ویژه‌ای است که به مخاطبانش ارائه می‌دهد.  برای مثال اگر به دنبال یک مانتوی آبی آسمانی کوتاه کتی هستید، نتیجه‌ی جستجوی شما دقیقا همان مانتو در فروشگاه‌‌ها، قیمت‌ها و کیفیت‌های متنوع خواهد‌بود.

چرخ با استفاده از هوش مصنوعی براساس فعالیت شما درون چرخ، پیشنهادهای خاص خودتان را نشان‌ می‌دهد.

پس از شروع به‌ کار بر روی ایده، تیم چرخ در مهر ماه ۱۴۰۱ موفق به جذب سرمایه شد. این سرمایه‌گذاری به‌صورت مشترک از طرف جوانه، شرکت سرمایه‌گذاری گروه هزاردستان، و توسعه کارآفرینی بهمن و اجوتک، سرمایه‌گذارهای قبلی شرکت، انجام گرفت.در حال حاضر هیچ تأمین‌کننده یا فروشگاهی بر روی چرخ وجود ندارد و محصولات و اطلاعات آن‌ها از طریق استخراج پست‌های اینستاگرام و تحلیل آن های به کمک مدل های هوش مصنوعی تصویر و متن به دست آمده‌اند. کاربران پس از یافتن محصول موردنظر می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی موجود با فروشنده ارتباط برقرار کنند و خرید خود را خارج از بستر چرخ انجام دهند.

اصلی‌ترین چالش پیش‌روی چرخ جذب کاربران است. در مدل کسب‌وکار چرخ، حضور کاربران و فروشندگان به یکدیگر وابسته است و چرخ باید بتواند تعداد هر دو را به‌مرور و متعادل افزایش دهد تا از طریق اثر شبکه‌ای ارزش پلتفرم خود را برای هر دو طرف افزایش داده و آن‌ها را حفظ کند. با این حال اکنون تمرکز تیم چرخ بر جذب هرچه بیشتر خریداران است؛ زیرا به کمک استخراج محصولات و داده‌ها از اینستاگرام و تحلیل آن ها به کمک هوش مصنوعی، چالش حضور فروشندگان حل شده است. با این وجود، برای توسعه هر چه بیشتر محصول و درآمدزایی، حضور فعال فروشندگان نیز از چالش‌های تیم چرخ خواهد بود.

https://pvst.ir/e5q

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو