skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

«کارنامه» امکان کارشناسی خودرو با تکنولوژی اکتیو ترموگرافی را فراهم کرد

۱۸ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

برای اولین بار در ایران از دستگاه اکتیوترموگرافی مدل ECO 2.0 Carscan رونمایی شد. این دستگاه به روش اکتیو ترموگرافی به اسکن و آنالیز رنگ خودرو می‌‎پردازد و در حال حاضر برای کارشناسی بدنه خودرو در مجموعه «کارنامه» مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی کارنامه، دستگاه اکتیوترموگرافی مدل ECO 2.0 Carscan که ساخت کمپانی AT SCAN است، در حال حاضر برای کارشناسی بدنه خودرو در مجموعه کارنامه مورد استفاده قرار می‌گیرد. کارنامه به‌عنوان مرجعی برای کارشناسی خودرو، در تلاش است با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا امکان تشخیص آیتم‌های مختلف مربوط به رنگ و بدنه را فراهم کند.

کارشناسی خودرو با دستگاه اکتیو ترموگرافی

این دستگاه به روش اکتیو ترموگرافی به اسکن و آنالیز رنگ خودرو می‌‎پردازد. همچنین نحوه‎ عملکرد دستگاه به نوعی است که می‌‎تواند رنگ خودروهای سرامیک شده را نیز تشخیص دهد. تفاوت دستگاه ترموگرافی با دستگاه‌های تشخیص رنگ دیگر این است که این تکنولوژی می‌تواند با تابش دما، ضخامت رنگ بدنه و قطعات را با دقت بسیار بالا تشخیص دهد و براساس آن، قطعات و بخش‌های رنگ‌شده را پیدا کند.با توجه به این که جنس، رنگ، ضخامت و استهلاک قطعات توسط این دستگاه قابل تشخیص است، حتی اگر قطعه‌ تعویض ‌شده، اصل و کارخانه‌ای باشد، در گزارش نهایی تشخیص داده می‌شود.

تشخیص آیتم‌های متنوع در روند کارشناسی رنگ و بدنه کارنامه

درحال حاضر تنها یک کمپانی در جهان، تکنولوژی تشخیص رنگ و آسیب بدنه به روش اکتیو ترموگرافی ( تشخیص به کمک دما) را وارد حوزه خودرو کرده و کارنامه به عنوان تنها شرکت ایرانی، از این تکنولوژی استفاده می‌کند. اسکن و آنالیز رنگ خودرو به روش اکتیو ترموگرافی، شناسایی رنگ و آبرنگ، شناسایی لیسه‌گیری‌ها، شناسایی بدنه‌های تعویضی، شناسایی کیلر پاشی از ویژگی‌‎های مهم این دستگاه است.

خودرو یک کالای سرمایه‌ای

باتوجه به این که خودرو در ایران یک کالای سرما‌یه‌ای است، آسیب‌های بدنه در افت قیمت و ارزش خودرو تاثیرگذار است. برای مثال، هر قطعه رنگ‌شده بین ۴٪ تا ۱۰٪ در افت قیمت ماشین تاثیر دارد؛ در نتیجه یک کارشناسیِ مطمئن می‎تواند منجر به یک خرید و فروش منصفانه شود.از همین رو، کارنامه تلاش دارد با استفاده از ابزار مدرنی مثل اکتیوترموگرافی، دقت تشخیص و ارزیابی را در خدمات کارشناسی خودرو بالا ببرد.به گزارش کارنامه، امکانِ استفاده از این دستگاه برای کارشناسی خودرو، در موقعیت مکانیِ تهران قابل انجام است.
متقاضیان  می‎توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست کارشناسی خودرو با این دستگاه، از طریق سایت اینترنتی کارنامه اقدام کنند.

https://pvst.ir/e5g

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو