skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آغاز به کار هفتمین دوره پایش شاخص‌های فاوا

یگانه کربلایی نویسنده میهمان

۱۷ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

بنا بر اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران، هفتمین دوره پایش شاخص‌های فاوا آغاز به کار کرد. از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی خواسته شده هنگام مشارکت، صداقت و دقت نظر داشته باشند.

به گزارش پیوست،  هفتمین دوره پایش شاخص‌های فاوا با حضور سیدعلی فیروزآبادی، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران، مالک شمسی، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت راهبری و جمعی از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی کار خود را آغاز کرد.

فیروزآبادی، ابتدا در جمع نمایندگان دستگاه‌های اجرایی به خاستگاه قانونی این اقدام اشاره کرد و در خصوص میزان اهمیت آن گفت: نتایج حاصله از پایش شاخص‌های فاوا، نقش تاثیرگذاری در انجام برنامه‌ریزی در حوزه ICT را به عهده دارد و از سوی دیگر جایگاه ایران در نظام‌های بین‌المللی از جمله شاخص EGDI و IDI بر اساس همین گزارش‌ها محاسبه می‌شود.

او، خواستار دقت نظر و صداقت دستگاه‌های اجرایی در حین مشارکت در اعلام شاخص‌های تعیین شده در این طرح شد و افزود: برنامه‌ریزی کاربردی در حوزه فاوا زمانی محقق می‌شود که مبتنی بر داده‌های واقعی باشد. بنابراین وارد کردن اطلاعات دقیق در این طرح ضروری است.

هفتمین دوره پایش شاخص‌های فاوا از روز گذشته به مدت ۲۰ روز کار خود را آغاز کرد. پایش این دوره از شاخص‌های فاوا بر اساس عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۴۰۰ صورت می‌گیرد و کلیه دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند، عملکرد خود را طبق شاخص‌های تعریف شده به مجری این طرح، یعنی سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام کنند. نشانگرهای پایش شاخص‌های فاوا در سال ۱۴۰۰ شامل ۱۹۶ شاخص است که عبارتند از: دو شاخص ثبتی و آمارگیری، ۵۰ شاخص از روش آمارگیری و ۱۴۴ شاخص آمارهای ثبتی است.

کلیه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی به منظور مشارکت در این طرح می‌توانند طبق نام کاربری و رمزی که برای آنها در نظر گرفته شده است به سامانه پایش جامعه اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران به نشانی https://mis.ito.gov.ir/  مراجعه و طی مهلت در نظر گرفته شده اقدام به ثبت اطلاعات کنند.

https://pvst.ir/e4r

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو