skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چهارصدمین سایت 5G ایرانسل افتتاح شد

میثم قاسمی تحریریه

۱۳ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

چهارصدمین سایت 5G ایرانسل با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کرمانشاه افتتاح شد. همچنین بهره‌برداری از مرکز سوئیچ شمال شرق ایرانسل در مشهد، فاز نخست پروژه توسعه خطوط فیبرنوری ایرانسل، ۱۵۶ سایت جدید توسعه روستایی، ۳۴۴ سایت ارتباطی همراه و ۹۸ سایت اینترنت ثابت (TD-LTE) آغاز شد.

به گزارش پیوست در مراسم رونمایی از پروژه‌های ایرانسل، بیژن عباسی آرند، مدیرعامل این شرکت گفت: از بدو تاسیس این مجموعه نزدیک ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری انجام شده است که نتیجه آن تشکیل شبکه‌ای با بیش از ۶۲ میلیون مشترک فعال و بیش از ۴۳ میلیون مشترک دیتا است.

مدیرعامل ایرانسل درباره توسعه 5G در شبکه این اپراتور گفت: امروز چهارصدمین سایت اینترنت نسل پنجم در شهر کرمانشاه افتتاح می‌شود و بدین ترتیب فاز اول توسعه 5G به پایان می‌رسد و در فاز‌های بعدی تعداد سایت‌ها افزایش خواهد یافت.

به گفته او در تهران ۱۱۶ سایت نسل ۵ تلفن همراه روشن است و سعی شده است جانمایی سایت‌ها به گونه‌ای باشد که در تمامی استان‌ها، نسل ۵ ارائه شود.

همچنین عباسی به بهره‌برداری از مرکز داده شمال شرق ایرانسل در شهر مشهد با ظرفیت ۸۰ رک اشاره کرد و گفت که کل ظرفیت مرکز داده ایرانسل به بیش از ۳ هزار رک رسیده است.

فاز نخست پروژه توسعه فیبر نوری از دیگر پروژه‌های افتتاح شده در مراسم امروز (۱۳ بهمن) بود که به طول ۲۰۰ کیلومتر در شهرهای بابل، آمل، اسلامشهر، اراک، کمالشهر و شهر گلستان در استان تهران به بهره‌برداری رسید. این توسعه در قالب پروژه توسعه FTTH انجام شده است. پیش از این ایرانسل بیش از ۲ هزار کیلومتر فیبرنوری اختصاصی ایجاد کرده بود.

عباسی آرند همچنین از برنامه ایرانسل برای انجام کلیه تعهداتش در زمینه توسعه ارتباطات روستایی تا پایان شهریور ۱۴۰۲ خبر داد و اعلام کرد هم‌اکنون ۱۴ میلیون نفر از ساکنان روستاها تحت پوشش شبکه ایرانسل قرار دارند.

مدیرعامل ایرانسل اعلام کرد برای تکمیل پروژه‌هایی که امروز به بهره‌برداری رسیدند ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است.

در این مراسم حسن بولوردی، معاون فنی ایرانسل اعلام کرد هم‌اکنون حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار گوشی تلفن همراه در شبکه ایرانسل نسل ۵ تلفن همراه را پشتیبانی می‌کنند اما به دلیل قفل بودن 5G در برخی از گوشی‌ها در ایران، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک می‌توانند از این سرویس استفاده کنند. به گفته او روزانه ۳۰۰ هزار مشترک از سرویس 5G ایرانسل استفاده می‌کنند.

https://pvst.ir/e47
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو