skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: روزانه چند میلیون تماس صوتی و تصویری در پیام‌رسان‌های داخلی انجام می‌شود

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۲ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تایید صبحت‌های شب گذشته رئیس جمهوری بار دیگر اعلام کرد تصمیم فیلترینگ نه مربوط به وزارت ارتباطات و نه برعهده دولت؛ بلکه با حضور سران سه قوه در شورای عالی امنیت ملی گرفته شده است. او گفت روزانه «چند میلیون» تماس صوتی و تصویری در پیام‌رسان‌های داخلی انجام می‌شود.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در حاشیه جلسه هیات دولت مجدداً تاکید کرد از حضور پلتفرم‌های خارجی در کشور به شرط پذیرش قواعد جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌شود. رئیس جمهور نیز شب گذشته با حضور در تلویزیون گفته بود: «تصمیم این است که هر پلتفرمی باید پاسخگو باشد، زیرا وقتی پاسخگو نباشد، مشکل ایجاد می‌شود و بستر ناامنی می‌شوند.»

زارع‌پور نیز در این خصوص گفت: «دیشب رئیس جمهور هم گفتند ما از فعالیت هر پلتفرم خارجی در جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کنیم مشروط به اینکه حداقل به قواعد خودشان پایبند باشند. اخیرا مرکز ملی فضای مجازی هم با متا مکاتبه‌ای انجام داد که بیایند و مذاکره کنند. ما همین‌جا اعلام می‌کنیم هر پلتفرم خارجی‌ای که قواعد جمهوری اسلامی ایران یا حداقل قواعد خودشان را بپذیرند حتما استقبال خواهیم کرد.»

وزیر ارتباطات در رابطه با فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ نیز با تکرار مواضع قبلی‌اش گفت: «تصمیم [فیلترینگ] هم ربطی به وزارت ارتباطات یا حتی دولت ندارد و تصمیمی است که در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی با حضور سران سه قوه گرفته شده است.»

وزیر ICT دولت سیزدهم به قابلیت تماس تصویری پیام‌رسان‌های ایرانی نیز اشاره کرد و گفت: «ارتباط صوتی و تصویری در پیام‌رسان‌های کشور برقرار است و روزانه چند میلیون پیام صوتی و تصویری در آنها انجام می‌شود و روز به روز هم به کیفیت‌شان اضافه می‌شود. تمام زیرساخت‌های وزارت ارتباطات پای کار آمده است تا خدمات با کیفیتی را به مردم ارائه کنند. چهار پنج پیام‌رسانی که امروز مردم از آنها استفاده می‌کنند این قابلیت را دارند. ایتا هم که بیشترین اقبال بعد از روبیکا به آن شده به‌زودی نسخه جدیدیش منتشر می‌شود که تماس صوتی و تصویری در آن وجود دارد.»

https://pvst.ir/e3u
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو