skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طبق امید نامه توسن تکنو نیمی از سهم بازار سخت‌افزار بانکی به این شرکت تعلق دارد

۵ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ بهمن ۱۴۰۱

©عکس از خبرگزاری میزان: مرضیه بهبهانی

امیدنامه شرکت توسن‌تکنو برای پذیرش در بورس نشان از سهم ۳۲ درصدی این شرکت در بازار کارتخوان و سهم ۵۵ درصدی آن در بازار سخت‌افزار بانکی و سهمی ۱۷ درصدی در بازار پشتیبانی خبر می‌دهد. همچنین در این امیدنامه جدی‌ترین رقیب این شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش معرفی شده است.

به گزارش پیوست، امیدنامه پذیرش و درج شرکت توسعه فن‌افزار توسن‌تکنو در سه حوزه سخت‌افزار پرداخت، سخت‌افزار بانکی و پشتیبانی قابل بررسی است. این امیدنامه در بخش سخت‌افزار پرداخت تعداد دستگاه‌های کارتخوان فعال کشور را در سال ۱۴۰۰ در حدود ۸۵ میلیون ارزیابی کرده که نسبت به سال گذشته تعداد کارتخوان‌های کشور ۴ میلیون افزایش داشته است. در این امیدنامه سهم توسن‌تکنو در بازار کارتخوان کشور در سال ۱۴۰۰ حدود ۳۲ درصد است که فروش ۲۳۳ دستگاه را نشان می‌دهد. امیدنامه توسن‌تکنو سایر ظرفیت‌های بازار را در اختیار شرکت‌های تجارت الکترونیک پارسیان کیش، رهیاب رایان فردا، فردایس، جی اس اس و دیگر زیرمجموعه‌های شرکت‌های پرداخت دیده و جدی‌ترین رقیب توسن‌تکنو را تجارت الکترونیک پارسیان کیش معرفی کرده است.

همچنین در حوزه سخت‌افزار بانکی نیز که تعداد ماشین‌‎های بانکی فعال کشور ملاک ارزیابی بوده از ۶۴ هزار ماشین بانکی فعال در سال ۱۴۰۰ سهم بازار توسن‌تکنو رشدی ۱۲ درصدی را در این بازار تجربه کرده است. به طور مشخص، در سال ۱۴۰۰ در بازار ماشین‌های بانکی نیمی از این بازار معادل  ۵۵ درصد سهم توسن‌تکنو بوده است. با این حال، در حوزه تامین ماشین‌های بانکی کشور، سایر ظرفیت بازار در اختیار شرکت‌های ایران ارقام، آدونیس، ایران نارا، فرادیس و جی اس اس تشخیص داده شده است.

در نهایت، در حوزه پشتیبانی نیز توسن‌تکنو مدعی شده است که می‌تواند علاوه بر محصولات تولید شده خود از سایر برند دستگاه‌های پرداخت و بانکی در بازار ایران پشتیبانی کند. براساس این امیدنامه سهم توسن‌تکنو از بازار پشتیبانی ماشین‌های بانکی، این شرکت توانسته از سال ۹۴ با سهم بازار ۳ درصدی در سال ۱۴۰۰  به سهمی ۱۷ درصدی برسد و ظرف ۶ سال ۱۴ درصد ظرفیت این بازار را ازآن خود کند.

سهم این شرکت از بازار پشتیبانی ماشین‌های بانکی در مجموع ۱۷ درصد است که با ایران ارقام به طور مشترک در جایگاه دوم ایستاده‌اند. همچنین جایگاه نخست این بازار با سهم ۳۲ درصدی به جی اس اس تعلق دارد و به ترتیب شرکت‌های آدونیس با ۱۵ درصد، فرادیس البرز با ۱۴ درصد، ایران ارقام و تجارت الکترونیک پارسیان کیش با ۲ درصد و در نهایت خوارزمی با ۱ درصد در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

https://pvst.ir/e0t

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو