skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سامسونگ بزرگترین برند گوشی‌هوشمند سال ۲۰۲۲ شد

۲۹ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سامسونگ بزرگترین برند سال ۲۰۲۲

سهم بازار سامسونگ در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند افزایش یافت و این شرکت بالاتر از اپل، در صدر قرار دارد. اما مشکلات متعدد باعث شده تا برند‌های چینی در سال ۲۰۲۲ سهم کمتری نسبت به سال ۲۰۲۱ داشته باشند.

سال گذشته میلیادی (۲۰۲۲)، خوشایند برند‌های گوشی هوشمند نبود. افزایش قیمت قطعات، تنش‌های ژئوپولتیک و مشکلات زنجیره عرضه تمام سازندگان را درگیر کرد. بازار گوشی‌های هوشمند به طور کلی ۱۷ درصد در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ کوچکتر شد اما سامسونگ و اپل سهم خود را افزایش دادند.

براساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانالیس (Canalys)، سامسونگ در سال ۲۰۲۲ بزرگترین برند گوشی هوشمند جهان بود. این شرکت در سال گذشته توانست با افزایش ۲ درصدی سهم خود نسبت به سال ۲۰۲۱، ۲۲ درصد از از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص دهد. با این حال در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، اپل با عرضه آیفون ۱۴ سهم خود از بازار جهانی را به ۲۵ درصد رساند و توانست از سامسونگ با سهم ۲۰ درصدی در این سه ماهه سبقت بگیرد.

سامسونگ صدرنشین بازار موبایل ۲۰۲۲
سهم هرکدام از برندها در بازار سال گذشته (۲۰۲۲)

اما برند‌های چینی سال بدی را پشت سر گذاشتند. سهم شیائومی در سال ۲۰۲۲ با کاهش ۱ درصدی به ۱۳ درصد از بازار کاهش یافت. عمده مشکلات این شرکت به هند و نزاع برسر فرار مالیاتی با دولت این کشور برمی‌گردد. برند‌های اوپو (OPPO) و ویوو (Vivo) نیز هرکدام با سهم ۹ درصدی از بازار گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۲ در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفتند. این در حالی است که اوپو در سال ۲۰۲۱ یازده درصد از بازار را به خود اختصاص داده بود و ویوو نیز سهم ۱۰ درصدی داشت.

کانالیس معتقد است که در پی رکود اقتصادی، سال ۲۰۲۳ تغییر چندانی در بازار گوشی رخ نمی‌دهد. برند‌های معروف سال جدید را با احتیاط و تمرکز بر افزایش سود و کاهش هزینه‌ها دنبال می‌کنند.

سامسونگ در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ (یکم فوریه)، گلگسی اس۲۳ از سری گوشی‌های پرچمدار خود را عرضه می‌کند و با پیش سفارش از این شرکت تا ۱۰۰ دلار اعتبار خرید از این شرکت را دریافت می‌کنید.

عرضه سری گوشی‌های تاشدنی سامسونگ یعنی گلگسی زد فلیپ ۵ و گلگسی زد فولد ۵ نیز در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۳ انجام می‌شود. باید دید که این گوشی‌های گران‌قیمت امسال می‌توانند عملکرد خوبی را داشته باشند.

 

https://pvst.ir/dzh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو