skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صدای پیوست

تحریریه پیوست

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۰۹ بهمن ۱۴۰۱

تحریریه پیوست

۸ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

اکوسیستم استارت‌آپی ایران در سال اخیر بیش از هر زمان دیگری در طول عمر کوتاه خود تحت فشار قرار گرفته است. این فشارها در نیمه دوم امسال با اختلال شدید اینترنت به اوج خود رسیده؛ اما به همین‌جا محدود نمی‌شود. ماهنامه پیوست در شماره ۱۰۹ خود نگاهی دارد به وضعیت کسب‌وکارهایی که در صنعت ICT یا وابسته به آن هستند.

در پرونده‌ای که با تیتر «پایان اکوسیستم» آغاز می‌شود، ابتدا شکل‌گیری این زیست‌بوم و افراد تاثیرگذار آن مرور شده‌اند و در ادامه وضعیت اقتصادی کشور و سرمایه‌گذاری در حوزه استارت‌آپ‌ها و همچنین مهاجرت نیروی انسانی دستمایه گزارش‌ها و یادداشت‌های مختلف شده است. در این پرونده گفت‌وگوهایی با معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی و مدیر صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران انجام شده است.

در فرم گزارش ماه، وضعیت این روزهای اینترنت کشور و مروری بر تبصره‌های لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ قرار دارند و پس از آن در فرم ناداستان، ابتدا با بهناز آریا گفت‌وگو شده و پس از آن نیز شرکت ابر زس و استارت‌آپ دایان معرفی شده‌اند.

بخش خدمت و تجارت در این شماره به موضوعاتی مانند امضای الکترونیکی، وضعیت نئوبانک‌ها در ایران، بانکداری باز و سامانه داده‌ّهای باز پرداخته است.

در فرم رمزارز، ابتدا تاثیر اختلال اینترنت بر ماینینگ در ایران بررسی شده و سپس نقش بلاک‌چین در گردشگری سلامت مورد توجه قرار گرفته است. در پایان این فرم نیز آینده زنجیره تامین با بلاک‌چین DHL بررسی شده است.

در بخش حقوق فناوری، آیین‌نامه حمایت از سکوها و کسب‌وکارهای داخلی موضوع گزارش اول است و در ادامه نظارت بر داده‌ها، تنظیم‌گری رمزارزها در سال ۲۰۲۳ و افشای کد منبع‌باز موضوعاتی هستند که به آنها پرداخته شده است.

پیوست جهان نیز سالمندی در دنیای دیجیتال را به عنوان موضوع پرونده شماره ۱۰۹ خود انتخاب کرده است.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۰۹ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

نسخه متنی شماره ۱۰۹ ماهنامه پیوست

https://pvst.ir/e1a

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو