skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آغاز دوره جدید آکادمی علی‌بابا با تمرکز بر تخصص فرانت‌اند

۲۵ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت علی‌بابا اعلام کرد که دوره جدید آکادمی‌اش به هدف پرورش نیروی متخصص در بخش فرانت‌اند برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی علی‌بابا،‌ دور دوم آکادمی علی‌بابا از هفته اول بهمن ماه، با تمرکز بر تخصص فرانت‌اند و با حضور ۱۰ منتور از داخل این مجموعه آغاز می‌شود. طبق اعلام این شرکت، فرآیند ارزیابی ورودی‌های دوره جدید با دریافت ۵۵ رزومه آغاز و پس از صرف ۱۰۰ ساعت مصاحبه‌های چندجانبه، به پایان رسیده است. ۸ مهارت‌جو تعداد نهایی شرکت‌کنندگان در این دوره خواهد بود.

مجید حسینی‌نژاد، بنیان‌گذار و مدیرعامل علی‌بابا دراین‌باره گفت: «نیروی انسانی شاید مهم‌ترین چالش مشترک اکوسیستم استارتاپی کشور باشد. نرخ مهاجرت در کشور به‌خصوص در واحدهای تکنولوژی و محصول به‌قدری بالا است که برنامه‌ریزی بلندمدت به معضلی جدی تبدیل شده؛ تا جایی که در بسیاری موارد، حتی اعطای امتیازات ویژه به تعداد انگشت‌شمار متخصص نیز متأسفانه برای حفظ آنها اثربخش نیست. به همین خاطر از سال ۹۸ تصمیم گرفتیم آکادمی علی‌بابا را تأسیس کنیم تا خود به آموزش نیروی بااستعداد بپردازیم و پلی میان حوزه دانش و صنعت باشیم.»

وی درباره تاثیرات آکادمی علی‌بابا افزود: «باور داریم در آینده‌ای نه چندان دور، بخش قابل‌توجهی از جذب نیرو در علی‌بابا از طریق شرکت‌کنندگان در این آکادمی خواهد بود. قول ما این است که شرکت‌کنندگان در این آکادمی با کسب دانش عملی و کاربردی، به مرور به نیروهای متخصص و با دانش حوزه خود تبدیل شوند تا سایر شرکت‌ها نیز دغدغه کمتری در جذب کارشناسان تکنولوژی و محصول داشته باشند.»

همچنین ابراهیم نبیئی، مدیر واحد تکنولوژی علی‌بابا، در ارتباط با جزئیات این آکادمی افزود: «دوره پیشین آکادمی در سال گذشته، با ۱۵۰ ساعت آموزش در دو بخش مهارت‌های سخت و مهارت‌های نرم برگزار شد که به تخصص بک‌اند می‌پرداخت. خوشحالیم که اعلام کنیم تمامی شرکت‌کنندگان در دور اول، امروز پس از طی ۱۵ عنوان درسی و تعیین سطح، با مسئولیت‌های مختلف در کنار ما مشغول کار هستند.»

آکادمی علی‌بابا محلی برای شناسایی و پرورش نیروی متخصص برای جذب در شرکت سفرهای علی‌بابا است که با تمرکز بر حوزه تکنولوژی آغاز به کار کرده است. در دور اول این طرح که در سال ۱۴۰۰ با بررسی ۱۲ داوطلب آغاز شد، ۵ نفر برای حضور در مراحل نهایی برگزیده شدند که در پایان، همگی جذب دپارتمان تکنولوژی علی‌بابا شدند. بنا بر اعلام روابط‌عمومی علی‌بابا، دور دوم این آکادمی از هفته آینده، با تمرکز بر پرورش نیروی فرانت‌اند آغاز به کار خواهد کرد.

 

https://pvst.ir/dy1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو