skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیر بازاریابی پوشه: فیلترینگ باعث افت ۵۰ درصدی نرخ دلیوری پوش نوتیفیکیشن‌ها شده است

۲۵ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سرویس سرپوش نوتیفیکشن پوشه

سرویس سرپوش نوتیفیکشن پوشه اعلام کرده است که پیرو فیلترینگ گسترده اینترنت، میزان دلیوری پوش نوتیفیکیشن و در نتیجه کارکرد این ابزار دیجیتال مارکتینگ در طول اختلالات و فیلترینگ تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی تپسل، سرویس پوشه (از زیرمجموعه‌های هلدینگ تپسل) اعلام کرده که پیرو فیلترینگ گسترده اینترنت، شاهد ۵۰ درصد افت Delivery rate در بخش پوش نوتیفیکشن شده‌ و آن را عدد بسیار بزرگی دانسته است.

از آنجایی که این فیلترینگ گسترده و محدودیت‌های اینترنتی، آسیب شدیدی بر کسب‌وکارهای خرد و بزرگ وارد کرده است، پوشه به دنبال راه‌حل‌هایی برای رفع آن است. این پلتفرم پوش نوتیفیکیشن اعلام کرده است که در شرایط فعلی، می‌خواهد با ارائه راهکار بومی جایگزین فایربیس، بر این مشکل غلبه کنند و با توجه به اهمیتی که فایربیس در پلتفرم‌های اتومیشن با هدف تعامل موثر با کاربران و کمک به حفظ و بازگشت آن‌ها دارد، امکان ارائه این سرویس به کاربران ایرانی را فراهم آورند.

ساغر رفیعی، مدیر بازاریابی و فروش پوشه در این خصوص می‌گوید: «قاعدتا باید در چنین شرایطی یک نقشه جایگزین داشت. کسب‌وکارهای ایران در حال حاضر به یک سرویس پیام‌رسانی که بومی‌سازی‌شده باشد و به آن‌ها در حفظ و بازگشت کاربرها کمک کند، نیاز دارند. به همین دلیل ما هم برنامه داریم که در آینده نزدیک یک راهکار بومی جایگزین فایربیس توسعه دهیم که ارسال و دریافت نوتیفیکیشن بر اساس آن انجام شود.»

رفیعی در خصوص این سرویس گفت: «پوشه یک پلتفرم مارکتینگ آتومیشن بر بستر وب و موبایل است که سال ۹۴ فعالیت خود را شروع کرد. رسالت و نقش پلتفرم‌های مارکتینگ آتومیشن، کمک به حفظ کاربر و بهبود و حفظ بازگشت کاربر است. در پوشه نیز این رسالت بر اساس سگمنت‌بندی کاربران هدف بر اساس رفتار، ورود و خروج به یک منطقه جغرافیایی یا… و ارسال پیام‌ متناسب با هر بخش تعریف شده است. سرویس پوش نوتیفیکیشن بخشی از این پیامی است که می‌توانید به سگمنت ارسال کنید.»

او ادامه داد: «پوشه همانند سایر پلتفرم‌های مشابه فعال در بازار ایران، ارسال نوتیفیکیشن را از طریق بستر فایربیس انجام می‌دهد. به دنبال قطعی اینترنت و فیلترینگ سنگین فایربیس در ایران، از آنجایی که فایربیس یکی از محصولات گوگل است، فرآیند ارسال و دریافت پوش نوتیفیکیشن به کاربران ایرانی متحمل مشکلات زیادی شده است. مثلا در گزارش تپسل آمده است که پس از این اتفاقات، ۵۰درصد از کمپین‌های پوش نوتیفیکیشن به خاطر عدم بازدید کاربر افت کرده‌اند.»

رفیعی اشاره می‌کند در پلتفرم پوشه به دلیل اینکه سرورهای مربوطه در خارج از ایران هستند، فرآیند ارسال بدون مشکل انجام می‌شود، ولی مشکل اصلی در سر دیگر پوش نوتیفیکیشن، یعنی بخش دریافت آن توسط کاربر دیده می‌شود. این مشکل ناشی از فیلترینگ اینترنت و استفاده مداوم کاربران از وی‌پی‌ان‌هاست که کاربران ایرانی نمی‌توانستند پوش نوتیفیکیشن را دریافت یا باز کنند.

پوش نوتیفیکیشن پیامی است که می‌تواند از طریق مرورگر وب، اپلیکیشن یا سیستم عامل ارسال شود. این پیام را می‌توان بدون داشتن اطلاعات تماس مشتری برای وی ارسال کرد. با استفاده از این نوع سرویس، کسب‌وکارها می‌توانند بازگشت کاربر و تعامل وی را افزایش دهند. یکی از رایج‌ترین سرویس‌ها برای ارسال پوش نوتیفیکیشن در اندروید، فایربیس است. سرویس پیام‌رسان ابری فایربیس (Firebase Cloud Messaging) یک راهکار پیام‌رسانی با پشتیبانی چندپلتفرمی است که امکان ارسال پیام را برای کاربران فعال می‌کند. در ماه‌های اخیر، به دنبال قطعی و فیلترینگ گسترده اینترنت در ایران، ارسال و دریافت پوش نوتیفیکیشن به کاربران ایرانی به شدت دچار مشکل و کاهش شده است.

https://pvst.ir/dxz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو