skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گوگل خبر عرضه یک دستگاه با سیستم عامل فوشیا (Fuchsia) را اتفاقی فاش کرد

۲۱ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

براساس مستنداتی که حالا پاک شده‌اند، گوگل ناخواسته اطلاعاتی از یک دستگاه جدید منتشر کرده که برای اولین بار به صورت پیش‌فرض به سیستم‌عامل فوشیا مجهز می‌شود.

گوگل طی چند سال گذشته گوگل با بروزرسانی نست‌هاب (Nest Hub) و نست‌هاب مکس (Nest Hub Max)، این دستگاه‌ها را برای اجرای سیستم‌عامل «فوشیا» به جای «CastOS» آماده کرده است. با اینکه دستگاه‌های گوگل دیگری هنوز در صف بروزرسانی فوشیا هستند، اما گام بعدی که در انتظارش بودیم عرضه دستگاه با سیستم عامل فوشیا به صورت پیش‌فرض بود.

فوشیا یک سیستم عامل متن‌باز جدید است که گوگل از سال ۲۰۱۶ توسعه آن را آغاز کرده است. این سیستم عامل از راهکار جدیدی برای ارتباط با سخت‌افزار استفاده می‌کند که به گفته توسعه دهندگانش با استفاده کمتر از منابع دستگاه، قدرت بیشتری را ممکن می‌کند. طبق اعلام گوگل این سیستم‌عامل برای استفاده در دستگاه‌های اینترنت اشیاء (IoT) طراحی شده است.

هفته گذشته، توسعه دهندگان فوشیا مستندی را در توضیح پروژه خود منتشر کردند. وبسایت 9to4Google پیش از حذف این مستند توانست به آن دسترسی پیدا کند.

براساس مستند منتشر شده، فوشیا قرار است برای  مدیریت و کنترل بهتر قابلیت‌های دستگاه از جاوا‌اسکریپت پشتیبانی کند. به عبارت دقیق‌تر، سعی بر آن است که در «کارخانه‌ها»، یعنی محل آزمایش دستگاه‌های جدید، بتوان از این سیستم‌عامل استفاده کرد.

«در نهایت، فوشیا هنگام تولید در کارخانه‌ها به عنوان سیستم‌عامل دستگاه‌ها استفاده می‌شود.»

مهمتر اینکه پشتیبانی فوشیا از جاوا اسکریپت باید در نیمه اول سال ۲۰۲۳ نهایی شود زیرا دستگاه مبتنی بر فوشیا در آینده‌ای نزدیک به تولید می‌رسد.

«توسعه راه‌حلی عملی در نیمه اول ۲۰۲۳ تا این راه‌حل برای اولین تولید کارخانه‌ای فوشیا در دسترس قرار گیرد.»

در ماه‌های اخیر، نشانه‌هایی از اضافه شدن کد فوشیا به دو دستگاه جدید گوگل که هردو اسپیکر هوشمند هستند را مشاهده کرده‌ایم. یکی از این دستگاه‌ها به نظر دستگاهی رده پایین و احتمالا یک تبلت پیکسل مجهز به اسپیکر یا یک نست مینی (Nest Mini) نسل سومی است، اما دستگاه دیگر نسل جدید نست آدیو (Nest Audio) با اتصال باند فوق عریض (Ultra-wideband) است.

وبسایت 9to5google بر این باور است که پرچمدار بعدی اسپیکر‌های نست گوگل (که احتمالا در پاییز ۲۰۲۳ یا بهار ۲۰۲۴ عرضه می‌شوند) اولین دستگاهی هستند که فوشیا به صورت پیش‌فرض در آنها استفاده می‌شود.

به هر صورت شاهد گام تازه‌ای برای سیستم عامل فوشیای گوگل هستیم و سال ۲۰۲۳ نقش کلیدی در توسعه فوشیا خواهد داشت و عرضه سخت‌افزار جدید جایگاه این سیستم‌عامل را تثبیت می‌کند.

منبع: 9to5Google

https://pvst.ir/dx9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو