skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات از تاسیس ۴۰۰ سایت 5g در دهه فجر خبر داد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۸ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتیاطات

وزیر ارتباطات از را‌ه‌اندازی ۴۰۰ سایت 5g در دهه فجر و پیشرفت ۶۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بر اساس ارزیابی‌هایی که طبق شاخص‌های مورد توافق با مرکز ملی فضای مجازی انجام‌شده، باوجود همه تلاش‌های صورت گرفته در سال‌های قبل، تا قبل استقرار دولت سیزدهم ۳۰ درصد پیشرفت داشت اما امروز با تلاش شبانه‌روزی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و همکاران ما در وزارت ارتباطات، امروز نزدیک به ۶۰ درصد پیشرفت کرده است.

او ادامه داد:‌ برای تحقق شبکه ملی اطلاعات در وزارت ارتباطات ۷ کلان‌پروژه و ۲۰۰ پروژه ریز و درشت تعریف شده است.

زارع‌پور در رابطه با 5g نیز گفت: در حوزه افزایش سرعت اینترنت همراه نیز اقدامات خوبی انجام‌شده است و علاوه بر واگذاری فرکانس‌های جدید به اپراتورها در دهه مبارک فجر ۴۰۰ سایت ۵G در سراسر کشور راه‌اندازی خواهد شد.

وزیر ارتباطات به پروژه فیبرنوری این وزارت‌خانه نیز اشاره کرد و گفت:‌ فیبرنوری به سرعت در سراسر کشور پروژه در حال پیشرفت است و در حال حاضر بیش از ۳ میلیون پوشش ایجاد شده است. تا پایان دولت این عدد به همان ۲۰ میلیون پوشش خواهد رسید. البته تحقق آن قطعاً نیازمند یک نیازمند عزم ملی و همراهی همه دستگاه‌های اجرایی و دخیل در این پروژه است.

https://pvst.ir/dw5
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو