skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چهارمین دوره مسابقات کد نویسی مبهم برگزار می‌شود

۱۲ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ دی ۱۴۰۱

چهارمین دوره مسابقات کد نویسی مبهم Spagetti Contest 4 سیزدهم بهمن ماه ۱۴۰۱ و در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی گروه فناوری اطلاعات شریف، دانشگاه صنعتی شریف با همکاری گروه فناوری اطلاعات شریف و با حمایت استراتژیک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال برگزاری چهارمین دوره مسابقات کد نویسی مبهم “Spagetti Contest 4” در تاریخ ۱۳  بهمن ماه ۱۴۰۱ و در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری است. پایان مهلت ثبت نام رایگان این رویداد تا ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ است.

هدف از برگزاری این مسابقه تخمین مهارت شرکت‌کنندگان در نوشتن کدهای ناخوانا یا در اصطلاح برنامه نویسان همان کد کثیف (Dirty Code) است. این اصطلاح به این معنی است که اگر کد برنامه  را در اختیار برنامه نویس دیگر قرار دهیم و او با اینکه معنای تک تک دستورات برنامه را بداند، اما شیوه کنار هم چیده شدن دستورها و پرش‌های تو در توی میان آنها به حدی پیچیده و گیج کننده است که برنامه نویس بدون اجرای این برنامه، نمی‌تواند سردر آورد که خروجی برنامه چیست.

این مسابقه صرفاً یک رقابت فنی بین افراد نیست، بلکه قرار است در این رویداد دانش و مهارت برنامه‌نویسی شرکت‌کنندگان افزایش یابد و مهارت و دانش کسب شده در صنعت فناوری اطلاعات کشور مورد استفاده قرار گیرد و شرکت کنندگان مسابقه بعد از این رویداد وارد بازار کار کشور شوند.مخاطبین برنامه شامل دانشجویان و برنامه نویسان، شرکت‌های فعال در حوزه برنامه نویسی جهت استفاده از خروجی‌های مسابقه، شرکت و سازمان‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات جهت استفاده از خروجی‌های مسابقه هستند.

مزایای شرکت در مسابقه برای برنامه‌نویسان هم عبارت است از یادگیری بررسی کدهای مختلف، نوشتن کد جدید و ارتباط مستمر با تیم داوری که باعث افزایش سطح علمی و مهارت افراد می‌شود.علاوه بر اینکه استخدام برای تیم‌ها و افراد برتر شرکت‌کننده در شرکت‌های معتبر و فعال در حوزه فناوری اطلاعات که از برگزاری این رویداد حمایت کرده‌اند هم وجود دارد.جهت اطلاع از روند برگزاری مسابقه، قوانین و ثبت نام به وبسایت این رویداد مراجعه کنید.

https://pvst.ir/dur

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو