skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلاس

تحریریه پیوست

مهمترین روندهای تکنولوژی در سال ۲۰۲۳

تحریریه پیوست

۱۲ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۱۶ دقیقه

اگر تکنولوژی در سال ۲۰۲۲ را براساس فید توییتر قضاوت کنیم، سالی پرمخاطره را پشت سر گذاشتیم. از یک سو ماجرای ایلان ماسک و توییتر، در سمت دیگر چت‌بات هوشمند، سقوط بازار کریپتو و نابودی صرافی FTX و ورود به متاورس، همه این‌ها در حالی که ما در ایران فیلترینگ گسترده را تجربه کردیم.

اما شرایط در سال ۲۰۲۳ احتمالا سخت‌تر می‌شود. دولت‌های مختلف جهان به دنبال محدود کردن قدرت صنعت تکنولوژی هستند. دادگاه عالی آمریکا قرار است در مورد مصونیت محتوایی پلتفرم‌های اجتماعی تصمیم گیری کند و هوش مصنوعی و چت‌بات‌ها نیز جایی برای خودشان در محیط کسب و کار پیدا کرده‌اند. عدم شفافیت تکنولوژی و پیامد‌های ناخواسته‌ آن هم احتمالا در سال آینده میلادی خبرساز می‌شود.

همانطور که نگاه به گذشته و بررسی تاریخ اهمیت دارد، باید خودمان را برای آینده نیز آماده کنیم. در ادامه به مهمترین روند‌های تکنولوژی در سال ۲۰۲۳ از نگاه متخصصان نگاهی می‌اندازیم.

هوش مصنوعی و رباتیک

عماد ماستک، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت استیبلیتی ای‌آی (Stability AI)

در سال ۲۰۲۳ و در حالی که مدل‌های متن‌‌باز هوش مصنوعی بلوغ بیشتری پیدا کرده و بهتر درک می‌شوند،‌ طیف وسیعی از آنها تا انتهای سال در کسب‌وکارها به کار می‌روند. با این حال احتمالا یک یا دو سال تا کاربرد آسان این مدل‌ها فاصله داریم و کسب‌وکارها در این دوره گذار به کمک زیادی نیاز دارند. بزرگترین فرصت در حوزه هوش مصنوعی، ترکیب مدل‌های مختلف برای اداره ورودی و خروجی رسانه‌ای است. این روند مرز بین انسان و کامپیوتر را کمرنگ می‌کند و پتانسیل زیادی برای زیر و رو کردن بسیاری از صنایع دارد.

اندرو فلدمن، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار شرکت سربراس سیستم (Cerebras Systems)

به نظر من هوش مصنوعی مولد، نه‌تنها بزرگ‌نمایی نشده بلکه توجه کمی به آن شده است. مشکلات ترجمه از هر زبان به هرزبان دیگری با این فناوری به طور کامل حل می‌شود. ما در آینده نمی‌توانیم تفاوت محتوای انسانی و هوش مصنوعی را در حوزه متن، ویدیو، هنر دیجیتالی و غیره تشخیص بدهیم. از نظر ما بازار هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳ رشد تصاعدی خواهد داشت و انتظار داریم که ارزش یکی از شرکت‌های هوش مصنوعی به بیش از ۵۰ میلیارد دلار برسد.

ناما نکمن، مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی سیستم‌های هوشمند شرکت اینتل

به نظر من سال آینده تمرکز بیشتری روی هوش مصنوعی مولد، پیشرفت همکاری انسان/هوش مصنوعی و توسعه مسئولانه تکنولوژی‌های هوش مصنوعی را شاهد خواهیم بود به گونه‌ای که از تبعیض جلوگیری شده و دیگر داده به شکلی غیر اخلاقی یا تبعیض آمیز علیه جمعیت خاصی استفاده نشود. هزاران شرکت در صنایع مختلف به نوآوری در حوزه هوش مصنوعی ادامه می‌دهند و سال ۲۰۲۳ پایه و اساس همکاری و اشتراک‌گذاری شفاف آموخته‌ها در این صنعت است تا در عین جلوگیری از خطر، ابتکار عمل بیشتری را شاهد باشیم.

شان هی، مدیر ارشد بخش مهندسی شرکت فوراسکوئر (Foursquare)

سال‌ها در این باره صحبت شده و بسیاری استفاده از یادگیری ماشینی برای ساخت اپلیکیشن‌ّای تجاری در جهت بهینه‌سازی عملیات‌ها و بهبود تجربه کاربری را تشویق می‌کنند… علاوه بر این شاهد پیدایش کسب‌وکارهای جدیدی هستیم که روی توسعه مراحل مختلفی از چرخه حیات یادگیری ماشینی و مدل‌های تولیدی یادگیری ماشینی برای استفاده در جهان واقعی تمرکز می‌کنند. در حال حاضر کسب‌وکارهای مختلف سعی دارند با طیف جدید استعداد‌های تکنولوژی خود را منطبق کرده و کار بیشتری را با ابزار کمتر انجام دهندد. این روند اتکای به تکنولوژی را بیشتر کرده و نیاز به بهینه‌سازی را افزایش می‌دهد.

رودریگو لیانگ، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت سامبانوا (SambaNova)

می‌بینیم که شرکت‌ها برای صرفه‌جویی در کوتاه مدت و گذر از مشکلات کلان اقتصادی، سرمایه‌گذاری روی هوش مصنوعی را در اولویت قرار داده‌اند و فضا را برای سرمایه‌گذاری در جهت رشد حوزه‌های مهم کسب‌وکار در سال ۲۰۲۳ باز می‌کنند. مدل‌های بنیادی، توانایی‌های جدیدی در حوزه هوش مصنوعی را امکان‌پذیر کرده‌اند، توانایی هایی که پیشتر امکان‌پذیر نبودن در حال ارزش‌آفرینی هستند. با توجه به شرایط اجتماعی فعلی، پیش‌بینی می‌کنیم که دولت و سازمان‌های آینده‌نگر (بانک‌ها، سازمان‌های تحقیقاتی، شرکت‌های نفت و گاز) برای بهبود نرخ بازگشت سرمایه و صرفه‌جویی هزینه در کارهای متنی همچون کلاهبرداری و پیروی از قانون، خدمت به مشتری و بازدهی اجرایی از هوش مصنوعی استفاده کنند.

دیگو پانتوجا-ناواجاس، نماینده ارشد زنجیره عرضه AWS

ما به دنبال بهبود زنجیره‌های عرضه قابل پیش‌بینی هستیم که بتوانند چرخه‌های تقاضا مشتری را پیش‌بینی کنند و خطرات احتمالا و راهکارهای رفع آن را در نظر بگیرند. پیشرفت‌های هوش مصنوعی یادگیری ماشینی سرعت زیادی دارند و باور داریم که زنجیره‌های عرضه در سال‌های آینده به وضوح از این پیشرفت‌ها نفع می‌برند.

اشوک سریواستاوا، نماینده ارشد و مدیر داده‌های شرکت اینتویت (Intuit)

پیش از اینکه بتوانیم به شکلی امن در صنایعی همچون امور مالی و پزشکی که به بیانیه‌های دقیق وابسته هستند از هوش مصنوعی مولد استفاده کنیم، نیاز به توسعه و بلوغ داریم. در چند سال آینده،‌ هوش مصنوعی مولد احتمالا نقش مهمی در ساخت سیستم‌های مبدل شخصی‌سازی شده دارد که می‌توانند توصیه‌های مالی یا پزشکی و راهنمایی خود را مستقیما در اختیار مشتریان قرار دهند. در یک سناریو ایده‌آل، هوش مصنوعی مولد می‌تواند چشم‌اندازی مالی در زمینه‌هایی مثل جریان نقدینگی و حرکت پول در اختیار متخصصان قرار دهد.

پیرسی لیانگ، مدیر مرکز تحقیقات مدل‌های بنیادی در دانشگاه استنفورد

توانایی مدل‌های بنیادی در جهان هوش مصنوعی هرروز بیشتر می‌شود؛ آنهادر آینده می‌توانند متن، تصویر، ویدیو، کد و حتی پروتئین را با بازده بالایی تولید کند. دسته جدیدی از محصولات و تجربیات کاربری درنتیجه این مدل‌ها پدیدار می‌شوند و البته شاهد خطرات تازه‌ای در حوزه شایعات، حق نشر، شغل و غیره خواهیم بود. در حالی که مدل‌های بنیادی با سرعت بی سابقه در حال حرکت هستند، باید شفافیت را افزایش داده و توانمندی و پشت صحنه آنها را مشخص کرده و همچنین هنجارهایی را برای توسعه و استفاده از آن ایجاد کنیم.

بینا آمانات، مدیر اجرایی موسسه هوش مصنوعی شرکت دیلویت (Deloitte)

در سالی که پیش رو است، «اعتماد» مهمترین عبارت است. هر شرکتی تا حدی در حال ساخت یک فناوری جدید است و تکنولوژی‌هایی همچون هوش مصنوعی، رایانش کوانتومی و واقعیت مجازی با سرعتی در حال حرکت هستند که نمی‌توان پیامد‌های ناخواسته و خطرات سواستفاده را پیش‌بینی کرد. تا زمانی که استاندارد‌ها و سیاست‌هایی برای اداره تمام تکنولوژی‌های نوپا ایجاد شود، سازمان‌ها خودشان باید از بعد اخلاقی و مبحث اعتماد تکنولوژی خود اطمینان حاصل کنند.

کن واشنگتن، نماینده ارشد و مدیر عمومی رباتیک مصرفی در شرکت آمازون

ربات‌ها در سال ۲۰۲۳ نقش مهم و مفیدی در خانه‌ها و کسب‌وکارهای ما خواهند داشت. آنها به لطف پیشرفت گسترده در هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی  از جمله توانمندی‌های چند حالته برای یادگیری به گونه‌ای مشابه انسان،‌ می‌توانند روابط پیچیده‌ای را با انسان‌ها برقرار کنند. ربات‌ها می‌توانند وظایفی را برعهده بگیرند، سرگرم کنند و حتی همراه خوبی برای مالکان خود باشند.

فضاهای مجازی

اش جهاوری، ‌نماینده ارشد همکاری‌های ریالیتی لبز شرکت متا

در سال پیش تعداد بیشتری از شرکت‌ها به راه‌حل‌های واقعیت مجازی رو می‌آورند و تیم‌ها بیشتر از هر تکنولوژی دیگری می‌تواند از آن استفاده کنند. تضمین می‌کنم که تمام شرکت‌ها حداقل یک یا حتی پنج تا ده چیز دارند که به صورت سه بعدی عملکرد بهتری خواهد داشت. برند‌های سنتی هم برای پاسخ به نیازی که در زمینه خدمات تعامل‌پذیر و سه‌بعدی تلاش بیشتری را به کار می‌گیرند.

هری واسودو، رئیس بخش پلتفرم‌های خرد تکنولوژی در والمارت گلوبال

واقعیت افزوده/مجازی با ارائه تجربیات شخصی‌سازی شده همچون امتحان مجازی پوشاک و عینک یا اسکن فروشگاه برای پیدا کردن اقلامی که با سبک زندگی و رژیم همخوانی بیشتری دارند، می‌تواند تحول عظیمی ایجاد کند. با گذشت زمان، فناوری صوتی هم به بخش مهمی از تجربه خرید و ابزار مهمی برای کاهش اتلاف وقت مشتریان تبدیل می‌شود.

نیتزان میکل بابروف، مدیر ارشد هوش مصنوعی در ای‌بی (eBay)

پیشرفت زیادی در کاهش هزینه تصویر سازی سه بعدی از اقلام فیزیکی محقق شده است. این تکنولوژی در سال ۲۰۲۳ با عرضه گسترده و فراگیر اسکن‌های سه بعدی در خرده فروشی کاربر بیشتری پیدا می‌کند. همینطور که خرده فروشان 3D را بیشتر استفاده می‌کنند، کاربرد‌های آزمایشی آن از جمله NFTهای سه بعدی و تصویرسازی واقعیت افزوده نیز بیشتر می‌شود.

جرمی کینگ، مسئول ارشد مهندسی شرکت پینترسنت (Pinterest)

برند‌ه‌ها باید سرمایه‌‌گذاری بیشتری روی توانمندی‌های تکنولوژی واقعیت افزوده داشته باشند تا بتوانند تمام مخاطبان خود را پوشش مدهند. تنها یک فیلتر مبتنی بر واقعیت افزوده بر هر قلم دیگر کفایت نمی‌کند؛ در عوض برند‌ها باید فیلترهای خود را به گونه‌ای طراحی کنند که برای گروه مختلفی از مشتریان با دستگاه‌های متفاوت مناسب باشد. مشتریان مایل نیستند در لیستی از فیلترها جستجو کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنند.

کریپتو و وب۳

کندریک نگاین، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ریپابلیک

توکنیزه کردن رابطه بین شرکت‌ها و جامعه هدفشان را تغییر می‌دهد. صدور توکن برای جوامع مشتریان، طرفداران و حامیان به یک روال عادی برای تمام شرکت‌ها در مقیاس مختلف تبدیل می‌شود. توکنیزه کردن نقدینگی زیادی را در اختیار بازارهای خصوصی قرار می‌دهد و علاوه بر این شفافیت و سرعت را افزایش داده و تقسیم بندی مناسبی را ممکن می‌کند که برای هردو طرف معامله مفید است.

سجید سادی، مدیرعامل شرکت هوش مصنوعی سامسونگ نئون (AI)

به نظر من تا سال ۲۰۲۲ شاهد بزرگنمایی و فعالیت بازیگران نادرست در حوزه رمزارز بودیم. با فرا رسیدن «زمستان رمزارزی»، بسیاری سعی دارند تا نگاهی جدی به پایه و اساس این صنعت، نحوه اداره، پشتیبانی و تضمین آن برای کاربر عام داشته باشند. حال که تکانی جدی به این منجلاب دادیم، انتظار دارم که تبهکاران و جادوگران از این کشتی پیدا شوند و شاهد عصر جدید مسئولیت پذیری و کسب‌وکار محور در کریپتو باشیم و نتایجی معنادار را بدون اینکه مبنا ثروت یک شبه باشد تجربه کنیم.

امنیت

لیلا بیلگ، مدیر فنی شرکت نوروتون لبز (Norton Labs)

انتظار ما این است که در سال ۲۰۲۳، تبهکاران سایبری از انواع پیشرفته تکنولوژی هوش مصنوعی (AI) از جمله DALL-E، Midjourney و Stable Diffusion و چت‌بات‌های هوشمندی همچون ChatGPT برای بهبود کلاهبرداری‌های خود استفاده کنند. دسترسی به این برنامه‌ها آزاد و استفاده از آن‌ها ساده است و درنتیجه تبهکاران سایبری برای القای عمق و احساس به کلاهبرداری خود می‌توانند خیلی سریع تصاویری واقع‌گرایانه ایجاد کنند. با این حال، راه‌حل‌های فعلی هوش مصنوعی هم بی‌عیب و نقص نیستند و می‌توان آنها را در حملات و کلاهبرداری‌ها شناسایی کرد.

رابرت بلوماف، مدیر ارشد تکنولوژی شرکت آکامای تکنولوژی (Akamai)

تصور کنید اگر سیستمی همچون ChatGPT به نوشته‌های رئیس، مدیری یا همکاری در شرکت و یا حتی یک دوست شما دسترسی پیدا کند، می‌تواند متنی شبیه به نوشته‌های همان فرد را شبیه‌سازی کنید. تبهکاران سریعا می‌توانند میلیون‌ها ایمیل یا پیام نوشته و هرکدام را براساس گیرنده و با متنی مناسب شخصی‌سازی کنند.

فران راش، مدیرعامل شرکت فورج راک (ForgeRock)

بسیاری از شرکت‌ها به دلیل تهدید یک رکود اقتصادی استخدام را متوقف کرده و متاسفانه بسیاری را هم اخراج کرده‌اند که درنتیجه سطح تهدید‌های داخلی را افزایش می‌دهد. بسیاری از شرکت‌ها برای پرکردن این کمبود نیرو به مشاوران رجوع می‌کنند. با این حال این مشاوران پیمانکاران هم خطراتی را برای سازمان به دنبال دارند. آنها معمولا به اطلاعات حساس دسترسی پیدا می‌کنند اما عملکرد امنیتی و آموزشی متفاوتی نسبت به کارکنان تمام وقت دارند.

استارت‌آپ و سرمایه‌گذاری

مارک سورمان، مدیرعامل شرکت موزیلا (Mozilla)

رکود اقتصادی قبلی به تولد شرکت‌های موفقی همچون اوبر و AirBNB منجر شد. سوال مهم در حال حاضر این است که کدام شرکت‌ها می‌توانند از این رکود جان سالم به در ببرند؟ بسیاری از بنیان‌گذاران بار دیگر به فکر تقویت کاربران افتاده‌اند و این شرکت‌ها شانس خوبی برای رشد در سال‌های آینده دارند و سرنوشت یک دهه آینده تکنولوژی را مشخص می‌کنند.

سانتی سابوتوفسکی از شرکت سرمایه‌گذاری امرجنس کپیتال (Emergence Capital)

از آنجایی که سرمایه‌گذاری جسورانه در دسترس نیست، احتمال بنیان‌‌گذاری استارت‌آپ‌ها بیشتر توسط کارآفرینان با انگیزه‌ای بنیان‌گذاری می‌شوند که واقعا برای موضوع هدف خود اهمیت می‌دهند. از آنجایی که تغییر ساختار و تعدیل نیرو باعث شده تا تعداد زیادی از استعداد‌های با تجربه تکنولوژی وقت آزاد داشته باشند یا از آنجایی که کارکنان به دلیل کاهش ارزش سهام از شرکت جدا می‌شوند، این استارت‌آپ‌ها هدف نهایی هستند. بسیاری از شرکت‌های تازه‌ تاسیس روی راه‌حل‌هایی برای کار ترکیبی (نیمه دورکاری) تمرکز می‌کنند که نیازمند بسته تکنولوژی جدیدی است.

کار ترکیبی (Hybrid Work)

نیکول هرسکویتز، مدیر ارشد مایکروسافت تیمز (Teams) از شرکت مایکروسافت

نو آوری در تکنولوژی فضای کار در دو سال گذشته به سرعت پیشرفت کرده و هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت آن به چشم نمی‌خورد. حال بیشتر از هرزمانی شاهد الگوهای نو، تعاملی و هوشمند هستیم. به نظر من در سال ۲۰۲۳ ابزارهای جدیدی کاری سبک‌های مختلف کار را پوشش داده و از بهبود وضعیت بهره‌وری، همکاری، داده، هوش مصنوعی، فرایند تجاری و خودکارسازی جریان کار بهره‌مند می‌شوند.

 نوا ویس، مدیر محصول ارشد شرکت اسلک (Slack)

شرکت‌ها در سال ۲۰۲۳ راه‌کار تازه‌ای برای ادامه بهبود بهترین ابعاد دفاتر سابق مثل صحبت و قهوه خوردن پیدا می‌کنند و در عین حال از ابزارهایی که به زمان وابسته نیستند و اشکال جدید همکاری به شکل دیجیتالی نیز بهره‌مند می‌شوند. امسال همه همه می‌توانیم در هر زمان و مکانی به خوبی با هم همکاری کنیم و تیم‌هایی متصل، فراگیر و چابک بسازیم.

سینتیا استودارد، مدیر ارشد اطلاعات شرکت ادوبی

ساخت تجربیات دیجیتالی کارکنان در محل کار ترکیبی باید اولویت مدیران اطلاعات باشد. تیم من با پشتکار کافی برای توسعه و بکارگیری صحیح محیط، ابزارها و فرایند‌هایی تلاش می‌کنند که امکان خلاقیت را برای کارکنان فراهم کرده و بتوانند به بهترین نوع از هرکجا کارشان را انجام دهند. در دورانی که دیجیتال به پیش فرض ما تبدیل می‌شود، به آزمایش و سرمایه‌گذاری کافی در جهت بررسی تکنولوژی جدید و ابزارهای همکاری با رویکردی انسان محور و فراگیر نیاز داریم.

انرژی

ماریونا کامپانی، رئیس بین‌المللی بخش بسته‌بندی پایدار شرکت HP

استراتژی‌های تولید پایدار در سال ۲۰۲۳ به نقطه عطف خود می‌رسند. در بازار امروز که ۷۷ درصد از مشتریان می‌گویند از شرکتی که دستش به سبزشویی آلوده است خرید نمی‌کنند، به جای حرف نیازمند عمل هستیم. شرکت‌ها باید درمورد نحوه ساخت، عرضه و استفاده از محصولات و بسته‌بندی تجدید نظر کنند.

کیت کولبرت، رئیس ارشد تکنولوژی شرکت VMware

در سال ۲۰۲۳ شرکت‌ها بار دیگر روی بازدهی کوتاه و بلند مدت انرژی در بخش تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات (ICT) تمرکز می‌کنند. با اینکه در یک دهه گذشته پیشرفت‌های چشم‌گیری را شاهد بودیم، اما این تنها ۷ درصد از مصرف انرژی سالانه جهان را شامل می‌شود. انتظار می‌رود که ICT  برای بهینه‌سازی تکنولوژی ابر و شبکه از راهکارهای نو استفاده کند و راه‌حل‌های مدیریت ابر و اپلیکیشن با محوریت بهره‌وری انرژی را در دستور کار قرار دهد.

نیل هانسک،‌ مدیرعامل شرکت سیلیکون فاندری (Silicon Foundry)

در کنار افزایش سریع کاربران خودروهای الکتریکی، زیرساخت شارژ مورد نیاز این خودروها نیز باید به همین سرعت توسعه پیدا کند و به گونه‌ای مناسب برای خانه‌ها،‌ شرکت‌ها، پمپ بنزین‌ها، میانه بزرگراه‌ها و مکان‌های دیگر طراحی شود. صنعت انرژی و استارت‌آپ‌ها هردو می‌توانند راه‌حل‌هایی برای پاسخ به این گونه تقاضا ارائه کنند.

اقتصاد تولید کنندگان محتوا

سم یام، هم‌بنیان‌گذار، نماینده و مدیر ارشد تکنولوژی پلتفرم پتریان (Patreon)

تولیدکنندگان محتوا شاهد پیدایش و سقوط سریع روند‌ها هستند و این چرخه سریع در سال ۲۰۲۳ و با کاهش بازه توجه جمعی سخت‌تر می‌شود. در دوران همه‌گیری موضوعاتی همچون کریپتو در طول دو ماه بیش از ۱۰۰ درصد رشد کردند و در چند ماه بعد شاهد سقوطشان بودیم. با این حال نوآوری تولید کنندگان محتوا در حدی است که خیلی زود بر امواج سوار شده و فرهنگی را حول آن شکل می‌دهند.

ماریجا رادویک-ناستیک، مدیر ارشد تکنولوژی، خلاقیت و توسعه شرکت الکترونیک آرت‌ (Electronic Art)

ترکیب هوش مصنوعی و خلاقیت انسان، کیفیت و کمیتی را در اختیارمان قرار می‌دهند که فراتر از انسان به تنهایی است. از نظر من، سال ۲۰۲۳ تماما به تقویت تولید کنندگان محتوا توسط هوش مصنوعی مولد مربوط است تا بتوانند سریع‌تر به خلق محتوا بپردازند و استفاده از این تکنولوژی بیشتر می‌شود و این موضوع به شدت نحوه تولید محتوا در آینده تاثیر‌گذار است.

سلامت و پوشیدنی‌ها

اولیور خاراز، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار شرکت زاکداک (Zocdoc)

استفاده از تله‌هلث یا درمان از راه دور در سال ۲۰۲۳ نیز به جز در تنظیم قرار ویزیت کاهش می‌یابد و مراقبت مجازی به یک راهکار خاص تبدیل می‌شود. با اینکه در اولین ماه‌های همه‌گیری آمریکایی‌ها به ویزیت مجازی روی آوردند، اما اکثریت غالب بیماران در حال حاضر مراجعه حضوری را ترجیح می‌دهند. اگر درمان‌های روانی را نادیده بگیریم، تله‌هلث نمی‌تواند جایگزین برای مراجعه حضوری باشد و تنها مکملی برای آن است.

سین دافی، مدیرعامل و بنیان‌گذاری شرکت اومادا هلث (Omada Health)

به دلیل مشکلات گسترده مالی بیماران و ارائه دهندگان در سال ۲۰۲۳ و هزینه بالای ویزیت پزشک، دارو و درمان، فناوری می‌تواند در انتخاب‌های بلند‌مدت مردم به آنها کمک کند و هزینه آنها را کاهش دهد. با استفاده از مراقبت مجازی، مردم دیگر مجبور نیستند بین هزینه بنزین و پزشک یکی را انتخاب کنند.

لیانا دویلت گازمن، مدیرعامل شرکت فالکس هلث (FOLX Health)

اول از همه و با توجه به چند هفته گذشته، ادامه روند رشد ChatGPT اجتناب ناپذیر است. پتانسیل این تکنولوژی برای افزایش دسترس به مراقبت‌های منصفانه مرا به وجد می‌آورد اما باید از اشتباهی که مثلا در شبکه اجتماعی کردیم درس بگیریم و رویکردی اخلاقی و فکر شده را برای مکالمات مجازی در دستور کار قرار دهیم.

گابریل مکلنبرگ، هم‌بنیان‌گذار شرکت هینج هلث (Hinge Health)

اگر نگاهی به سال ۲۰۲۳ بیاندازیم، تجربیات درمان متکی بر هوش مصنوعی برای دسترسی منصفانه به خدمات درمان باید در گوشی‌های ضعیف، برای تمام انسان‌ها و تمام رنگ‌ پوست‌ها در تمامی محیط‌ها کار کنند. باید از تنگ‌تر شدن شکاف در نتیجه هوش مصنوعی اطمینان حاصل کنیم.

مقررات تکنولوژی

کایل واینز، مدیرعامل شرکت آی‌فیکس‌ایت (iFixit)

حق تعمیر. تقاضا برای قوانین حق تعمیر به سطح قابل توجهی رسیده است. نحوه فروش لوازم الکترونیک به مشتریان تغییر خواهد کرد. عجیب است که هنوز نمی‌توان باتری ایرپاد را خریداری کرد. مشتریان باید اطلاعات، بخش‌ها و ابزار لازم برای تعمیر دستگاه خود را داشته باشند. بیش از بیست دولت در سال ۲۰۲۳ برای ارائه طرح قانونی با هدف احیای حقوق تعمیر همه چیز آمادگی دارند.

انحصار در تکنولوژی. به نظر من دولت‌ها به مرور به مبارزه با انحصار طلبانی همچون اپ‌استور می‌روند که استفاده از بسیاری اپلیکیشن‌های مفید را ممنوع کرده است. چرا نمی‌توان اپلیکیشن چتی داشت که با آی‌مسیج و واتساپ صحبت کند؟ چرا اپل اپلیکیشنی که چرخه‌های مصرف شده باتری آیفون را مشخص می‌کند تایید نمی‌کند؟ مردم کلافه‌اند و به نظرم سیاست‌هایی برای مبارزه با این نوع سو استفاده از قدرت اتخاذ می‌شوند.

مارسیا تاریکاریکو، رئیس بخش هوش مصنوعی مسئولانه شرکت اسنچر (Accenture) در آمریکای شمالی

در سال ۲۰۲۳ ما درمرود هوش مصنوعی مسئولانه و مقررات هوش مصنوعی بیشتر صحبت می‌کنیم. با وجود اینکه از نظر بسیاری این موضوع مانع نوآوری می‌شود، اما قانون‌گذاری در حوزه هوش مصنوعی مرزها را برای سازمان‌ها مشخص می‌کند و درنتیجه می‌توانند نوآوری را در جهتی پیش ببرند که به اعتماد مشتریان، سهام‌داران و جامعه لطمه نزند. شرکت‌ها از همین حالا در حال آماده سازی هستند: تازه‌ترین تحقیق اسنچر که برروی ۸۵۰ میدر بین‌المللی انجام شد نشان داد که تقریبا نیمی از کسب‌وکارها (۴۵ درصد) قصد دارند حداقل یک پنجم از بودجه هوش مصنوعی خود را به برآورده کردن پیش‌نیازهای قانونی تا سال ۲۰۲۴ اختصاص دهند.

منبع: Fastcompany

https://pvst.ir/dua

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو