skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نمایندگان مجلس: وزیر ارتباطات قول داده وضعیت اینترنت بهتر شود

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۵ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

نمایندگان مجلس با ابراز نارضایتی از سرعت اینترنت و اختلال‌های موجود، می‌گویند وزیر ارتباطات به مجلس قول داده است تا چند ماه آینده اوضاع بهتر شود.

به گزارش پیوست، با ورود به سومین ماه محدودیت‌های اینترنتی بسیاری از کاربران از وضعیت اینترنت و اختلال‌های موجود ناراضی هستند. وزیر ارتباطات می‌گوید اوضاع اینترنت عادی است و خبری از اختلال نیست اما کاربران این‌طور فکر نمی‌کنند.

سلمان ذاکر، نماینده ارومیه در مجلس، در گفت‌وگو با پیوست در این باره گفت: روزهای گذشته مشکلاتی در اینترنت وجود داشته و الآن سرعت اینترنت مقداری افزایش یافته است. وزیر ارتباطات هم قول دادند وضعیت اینترنت در یکی دو ماه آینده بهتر از گذشته خواهد شد.

او ادامه داد: ما سعی می‌کنیم این مشکل مردم را که شاید اشتغال هزاران جوان در فضای مجازی به آن وابسته است با راه‌اندازی پلتفرم‌های جدید اصلاح کنیم یا شرایط را به گذشته برگردانیم، منتها به شرطی که به امنیت و فرهنگ ما آسیب نرسد و این مساله نیاز به تدبیر خاصی دارد تا کشور و مردم بهترین استفاده را از این نعمت الهی، اینترنت، ببرند. نمی‌شود اینترنت را حذف کرد و از دنیا غافل شد بلکه باید از آن درست استفاده کرد.

ذاکر در پاسخ به سوال خبرنگار پیوست مبنی بر اینکه آیا در شرایط فعلی، احتمال رفع فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ وجود دارد گفت: دولت سعی می‌کند آسیب‌ها را به حداقل برساند و احساس می‌کنم این روحیه را دارد که پلتفرم‌ها را برگرداند، به شرطی که آسیب اصلی که در حوزه فرهنگ و انسجام ماست خنثی شود.

حرف‌های وزیر و واقعیت متناقض است

جبار کوچکی‌نژاد، نماینده رشت، نیز در این رابطه از وضعیت اینترنت انتقاد کرد و گفت: گزارش وزیر ارتباطات که دیروز هم به کمیسیون برنامه و بودجه آمده بود و چیزی که در صحنه می‌بینیم متناقض است. ایشان می‌گویند سرعت اینترنت کاهش نیافته و از طرفی کاربران می‌گویند سرعت پایین آمده است.

کوچکی‌نژاد افزود: وزیر باید شفاف پیگیری کند. در فضای مجازی دچار مشکلات اساسی شده‌ایم و بسترهای داخلی هم چندان آماده نیست. حتی ایشان تاکید داشت در حوزه خدمات بانکی مشکلی نداریم ولی مشکلاتی دیده شده. کمیسیون صنایع که متولی این کار است باید بررسی کند واقعاً این محدودیت و کاهش سرعت اینترنت چگونه است.

این نماینده مجلس اما رفع فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ را محتمل ندانست و گفت: نامه‌ای به این پلتفرم‌ها زده شده تا نماینده معرفی کنند. اگر نماینده معرفی نکنند معلوم است دنبال ایجاد مشکل برای کشور ما هستند تا در مقاطعی از این بسترها علیه کشور استفاده کنند. برای حفظ امنیت کشور حداقل باید تعهداتی بدهند. نمی‌شود در داخل کشوری فعالیت کنند، سود ببرند و پاسخگو نباشند. هیچ جای دنیا این‌طور نیست.

https://pvst.ir/drj
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو