skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شورای رقابت ادغام تخفیفان و نت‌برگ را باطل کرد شورای رقابت در نتیجه ادغام نت‌برگ و تخفیفان به نام یک مالکیت رای به ارتکاب رویه ضدرقابتی داد

۴ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۵ دی ۱۴۰۱

ابطال ادغام تخفیفان و نت برگ

شورای رقابت بعد از سه سال، ادغام دو نام تجاری «تخفیفان» و «نت‌برگ» را باطل کرد و دستور به بازگرداندن سهام واگذارشده داده است.

به گزارش پیوست، با ادغام دو نام تجاری تخفیفان و نت‌برگ شرکت آرمان فناوری هوشمند آریا به یک مالکیت و شکایت شرکت پارسی مهر نامی ایرانیان در نهایت شورای رقابت رأی به ارتکاب رویه ضدرقابتی و توقف این رویه داد.

شورای رقابت تخفیفان و نت‌برگ را به دلیل وادار کردن شرکای تجاری مشترک با «تخفیش» به دلیل استنکاف از معامله، به ارتکاب رویه ضد رقابتی محکوم و بر اساس بند ۱۲ ماده ۶۱ فصل نهم اصل ۴۴ قانونی اساسی، به پرداخت جریمه نقدی ملزم کرد.

این در حالی است که تخفیفان و نت‌برگ در بهمن ۹۸ به‌ عنوان دو سرویس اصلی بازار تخفیف گروهی خبر از ادغام خود داده بودند. در آن زمان تیم نت‌برگ به نام تجاری تخفیفان به مدیرعاملی نازنین دانشور پیوست.

نت‌برگ و تخفیفان در سال ۹۰ کار خود را آغاز کرده بودند و تا قبل بهمن ۹۸ بارها شایعه پیوستن این دو نام تجاری شنیده می‌شد. حال با گذشت سه سال از ادغام این دو نام تجاری، نام تجاری دیگری به نام تخفیش از رویه این دو نام تجاری به شورای رقابت شکایت کرده است. در نتیجه نیز شورای رقابت اکنون یکی شدن مالکیت این دو نام تجاری فسخ کرده است.

به دیگر سخن تخفیفان و نت‌برگ از سوی شورای رقابت مشمول قانون استنکاف از معامله شده است. دلیلی که شورای رقابت برای این رأی اعلام کرده عملکرد این دو نام تجاری به دلیل «وادار کردن شرکای تجاری مشترک با تخفیش» در اجتناب از معامله با نام تجاری تخفیش است. بر این اساس تخفیفان و نت‌برگ به رویه ضدرقابتی محکوم و بنا بر بند ۱۲ ماده ۶۱ فصل نهم اصل ۴۴ قانونی اساسی مکلف به پرداخت جریمه شده است.

در ادامه نیز شورای رقابت ادغام مالکیت تخفیفان و نت‌برگ را عامل تمرکز در بازار تخفیف گروهی قلمداد کرده و به‌صراحت به فسخ انتقال مالکیت نام تجاری نت‌برگ به آرمان فناوری هوشمند آریا و بازگرداندن سهام واگذارشده رأی داده است.

بر اساس حکم شورای رقابت، نت‌برگ بایستی به حوزه عملکردی قبل از سال ۹۸ برگردد و از تخفیفان جدا شود. چراکه استدلال کارشناسی مرکز ملی رقابت در حوزه کسب‌وکاری تخفیف گروهی، «از تمرکز بالا و سهم غالب دو نام تجاری تخفیفان و نت‌برگ» در این بازار خبر می‌دهد. بر این مبنا، یکی شدن مالکیت این دو نام تجاری خلاف رویه رقابتی در بازار کسب‌وکاری تخفیف گروهی تلقی شده است.

https://pvst.ir/drd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو