skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فیروزآبادی: شبکه‌های اجتماعی باعث چندقطبی شدن جامعه‌ شده‌اند

۲۲ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در اظهار نظری، مدیریت شبکه‌های اجتماعی توسط آمریکایی‌ها را موجب «قطبی شدن جامعه» دانست و گفت: مردم باید توجیه شوند تا درگیر چالش‌های تصنعی علیه دین، فرهنگ و جامعه نشوند.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، ابوالحسن فیروزآبادی امروز (۲۲ آذر ۱۴۰۱) در مراسمی در مورد مدیریت شبکه‌های اجتماعی توسط آمریکا گفت: مدیریت شبکه‌های اجتماعی که در ایران فعال است توسط آمریکایی‌ها صورت می‌گیرد که همین امر باعث شده تا بر اساس سیاست‌های اعمالی در آن باعث مساله‌سازی در جامعه و در نهایت با تعمیق آن منجر به قطبی‌ شدن جامعه شوند که اتفاق‌های اخیر در همین راستا در این فضا صورت گرفته است.

فیروزآبادی ادامه داد: در این سکوها، شبکه‌ها به شکلی طراحی شده که صداها موجب پژواک یکدیگر شوند و گروه‌های همسان تجمیع و تقویب شوند که این گروه‌بندی‌ها باعث ایجاد قطبی‌سازی و دسته‌بندی مردم در جامعه می‌شود. همچنین ایجاد حباب از دیگر پدیده‌هایی است که در این فضا تعمیق ایجاد می‌کند.

او همچنین گفت: با بزرگ‌نمایی اتفاق‌های اخیر و قطبی‌سازی فضا به دنبال تجزیه‌سازی جامعه هستند که باید در این فضا مردم توجیه شوند تا درگیر چالش‌های تصنعی آنها علیه دین،‌ فرهنگ و کلیت جامعه توسط صاحبان سکوها نشوند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در انتها گفت: باید از طریق نخبگان و انتشار مطالب صحیح در فضای مجازی قلمروسازی کنیم و برای این مهم نیاز به همت عالی ملی در کشور بوده و باید تمامی آحاد جامعه نقش داشته باشند.

https://pvst.ir/dp7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو