skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طاقچه امکان فروش کتاب‌های چاپی را فراهم کرد

۲۱ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

طاقچه امکان خرید کتا‌ب‌های چاپی را در سایت خود فراهم کرد.

به گزارش روابط عمومی طاقچه، مرحله آزمایشی سفارش کتاب چاپی پس از آنکه با استقبال مخاطبان مواجه شده حالا به مرحله عرضه رسمی رسیده است و علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های چاپی دلخواه خود را در سایت طاقچه جست‌وجو کرده و آن‌ها را سفارش دهند. ارسال کتاب‌ها به‌صورت پستی یا با پیک (در شهر تهران) است.

امیرحسین لطیفی، مدیرعامل طاقچه، درباره اضافه‌شدن کتاب‌های چاپی می‌گوید: یکی از نیازهای جامعه رو به پیشرفت، نیاز به آگاهی است. این نیاز هر روز بیشتر از قبل حس می‌شود. برای ما که در حوزه فرهنگ و کتاب فعالیت می‌کنیم، گسترش آگاهی با گسترش کتاب‌خوانی پیوند خورده است. بنابراین سعی ما بر این است که با دادن خدمات متنوع‌تر، پیوند جامعه و کتاب را تقویت کنیم. اضافه شدن کتاب‌های چاپی به طاقچه در همین جهت است. برای اینکه تاثیر پایداری بگذاریم، باید خود را با نیاز کاربر همسو کنیم. در طول سال‌های فعالیتمان به‌طور پیوسته نیاز کاربران را رصد می‌کردیم. همیشه این دغدغه را داشتیم که بتوانیم خدماتمان را بر اساس نیازها و اولویت‌هایی که در نظرسنجی‌ها مشخص می‌شد، پیاده‌سازی کنیم. وقتی شروع کردیم، اینکه بازار کتاب دیجیتال را گسترش بدهیم، کار سختی بود؛ اما توانستیم در حدود هفت هشت سال، سهم این بازار را چند برابر کنیم.

به گفته لطیفی، در مسیر توسعه بازار کتاب دیجیتال «کاربران زیادی بودند که برای استفاده از کتاب الکترونیکی مقاومت داشتند. برای کتاب صوتی البته مقاومت کمتری بود. یکی از دلیل‌هایی که کاربران می‌گفتند، عادت و علاقه و نیاز به کتاب کاغذی بود. ما دیدیم که نیازهای این بخش از مخاطبان را هم باید پوشش بدهیم. بنابراین برنامه‌ریزی فشرده‌ای کردیم تا بتوانیم در پاییز امسال، کتاب‌های چاپی را هم به طاقچه اضافه کنیم.

طاقچه در هفته کتاب سال ۹۳ رونمایی شد و ابتدا بر کتاب‌های الکترونیکی تمرکز کرد. مدتی بعد، در سال ۹۵ کتاب‌های صوتی هم به طاقچه اضافه شدند و اندکی بعد، در نوروز ۹۷، سرویس اشتراکی دسترسی به کتاب، یعنی طاقچه بی‌نهایت، در این پلتفرم قرار گرفت. حالا در پاییز ۱۴۰۱ یعنی در آستانهٔ هشت‌سالگی این پلتفرم، کتاب‌های چاپی هم به طاقچه آمده‌اند.

https://pvst.ir/dow

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو