skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فناوری

تحریریه پیوست

فرایند بازخرید رمزارز گالا: ایجاد صندوق جبران خسارت برای کاربران رمزینکس

تحریریه پیوست

۱۴ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ آذر ۱۴۰۱

توکن گالا روی شبکه اسمارت‌چین بایننس (BSC) در جریان یک مشکل امنیتی در قرارداد هوشمند به ارزش نزدیک به صفر رسید. این مشکل باعث شد حجم عرضه نامحدودی برای این توکن به وجود آید و به همین دلیل توکن گالا شبکه BSC در صرافی‌های مختلف برابری قیمتی خود را با نمونه اتریومی از دست داد و باعث شد بسیاری از کاربران متضرر شوند.

در جریان این مشکل امنیتی و از دست رفتن دارایی کاربران، تیم پشتیبانی این ارز به اسم pNetwork ابتدا تعهداتی را برای جبران خسارت اعلام کرد در حالی که تاکنون نتوانسته به این تعهدات عمل کند. در همین راستا بسیاری از صرافی‌های رمزارزی تصمیم به جبران خسارت کاربران‌شان فارغ از تعهدات تیم پشتیبانی گرفتند. رمزینکس هم یکی از این صرافی‌هاست که اعلام کرده از محل صندوق جبران خسارت کاربران رمزینکس اقدام به بازخرید دارایی‌ها برای جبران خسارت می‌کند.

پروژه گالا روی شبکه اسمارت‌چین بایننس کار خود را در اوایل سال ۲۰۲۱ و توسط پلتفرم pNetwork آغاز کرد. pNetwork پلتفرمی غیرمتمرکز است که با هدف ترکیب زنجیره‌های متقابل به وجود آمده و توسط یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) اداره می‌شود. این پلتفرم در ۱۲ آبان اعلام کرد مشکلی در قرارداد هوشمند BNBCHAIN گالا پیش آمده است و هر لحظه امکان دارد عرضه نامحدودی از توکن گالا ثبت شود و ارزش آن به صفر برسد. با شروع تخلیه استخر نقدینگی در اختیار pNetwork خیلی زود قیمت این توکن در صرافی‌های رمزارزی افت شدید پیدا کرد.

در پی این اتفاق صرافی رمزینکس با اطلاعیه‌های مختلف به کاربران در مورد واریز توکن گالا روی شبکه بایننس اسمارت‌چین هشدار داد و در تاریخ ۱۳ آبان امکان واریز توکن را مسدود کرد. حال در جدیدترین اطلاعیه رمزینکس اعلام کرده، کاربرانی که تا قبل از بسته شدن بازار، دارایی خود را به فروش نرسانده‌اند یا از صرافی رمزینکس خارج نکرده باشند در برنامه رمزینکس شرکت داده می‌شوند.

در این اطلاعیه نحوه تایین قیمت بازخرید نیز مشخص شده است. با توجه به این اطلاعیه، میانگین قیمت خرید بر اساس قیمت میانگین تمام سفارشات تکمیل‌شده کاربران تاریخ ۱۲ آذر ماه ساعت ۲۳:۵۸ یعنی زمان انتشار اطلاعیه تیم pNetwork است. بر اساس همین قیمت فرایند بازخرید توکن‌ها از سوی رمزینکس انجام می‌شود.

همچنین کاربرانی که قیمت توکن ERC20 آنها در زمان بسته شدن بازار از میانگین قیمت خرید کاربران بیشتر باشد و از تاریخ ۱۳ آبان اقدام به معامله نکرده باشند، هر واحد گالای‌شان معادل یک گالای ERC20‌  قابلیت بازخرید دارد.

با توجه به ناتوانی تیم پشتیبانی درانجام تعهدات‌شان و همچنین اطلاع‌رسانی‌های پیشین، این اقدام رمزینکس با نظر به اعتماد کاربران این پلتفرم صورت می‌گیرد و مدل بازخرید توکن‌ها ارائه شده است.

محل تامین هزینه بازخرید توکن‌های کاربران از صندوق جبران خسارت کاربران رمزینکس است که بخشی از دارایی آن از طریق بازپس‌گیری وجوه حاصل از فروش توکن‌های pGala بستر BSC تامین شده است. همچنین به‌رغم پیگیری‌های رمزینکس هنوز برخی از فروشندگان وجوه حاصل از فروش توکن‌ها را بازپس نداده‌اند که نیازمند اقدام حقوقی است.

کاربران علاقه‌مند برای شرکت در طرح بازخرید رمزینکس باید توافقنامه بازخرید گالا را امضا کنند. این توفقنامه و نحوه امضا برای افراد واجد شرایط ارسال و اطلاع‌رسانی‌ می‌شود. همچنین تحویل وجوه بازخرید بعد از اعلام رضایت کاربر طی دو هفته آینده انجام می‌شود. در این طرح کاربرانی که دارایی‌شان به صورت ریالی بازخرید می‌شود، دارای رمزارزی‌شان از کیف‌پول آنها برداشت می‌شود.

https://pvst.ir/dnl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو