skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اختتامیه هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران برگزار شد

۱۳ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مرحله استانی هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران با برگزاری آیین اختتامیه و معرفی برترین‌های مسابقات فیفا ۲۲ استان تهران در شهرستان ملارد به پایان رسید. این برنامه قرار است با کمک معاونت‌های مختلف بنیاد برای پیدا کردن ظرفیت‌ها و استعدادهای نهفته در استان‌های دیگر کشور ادامه پیدا کند.

به گزارش روابط‌عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در آیین اختتامیه مرحله استانی هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی در فرهنگسرای بعثت شهرستان ملارد گفت: جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در هفتمین دوره خود با شکلی متقاوت نسبت به دوره‌های قبل برگزار شد. این رویداد در این دوره از یک رویداد سالنی که هر سال در شهر تهران برگزار می‌شد، به رویدادی ملی تبدیل شد که در استان‌های مختلف و داخل بازی‌گاه‌های منتخب هر استان برگزار شد.

محمدامین حاجی هاشمی افزود: رویکرد بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در برگزاری هفتمین دوره جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران صرفاً به برگزاری مسابقات خلاصه نشد و در این دوره در حاشیه برگزاری رویداد، برنامه‌ریزی ویژه‌ای نیز برای آموزش سواد بازی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مختلف و شناسایی ظرفیت‌های هر استان در حوزه بازی‌سازی انجام شد.

به گفته او، این برنامه در ادامه مسیر خود در آینده با کمک معاونت‌های مختلف بنیاد در دیگر استان‌های کشور ادامه پیدا می‌کند تا ظرفیت‌ها و استعداد‌های ناشناخته در حوزه بازیکنان و بازی‌سازان در استان‌های مختلف شناسایی شود.

در کنار انجام بازی، بازی بسازید

محمد خراسانی‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نیز در آیین اختتامیه این رویداد در شهرستان ملارد با قدردانی از رویکرد بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در استفاده از ظرفیت‌های استان‌ها و توجه ویژه به شهرستان‌های استان تهران برای برگزاری جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران گفت: از نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به بازی درخواست دارم که در کنار انجام بازی، به ساخت بازی نیز بپردازند و از جایگاه مخاطب و بازیکن به جایگاه تولیدکننده و کنشگر ارتقا پیدا کنند.

خراسانی‌زاده افزود: اتفاق خوبی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد توجه قرار گرفته ارائه مجموعه آموزش‌های رایگان طرح «هنر برای همه» است. با توجه به ظرفیت‌های این طرح، این امکان وجود دارد که با همراهی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بتوانیم از بازی‌های خوب، موفق و پرمخاطبی که توسط نوجوانان و جوانان استان تهران طراحی و تولید می‌شود به شیوه‌های مختلف حمایت کنیم.

جوایز منتخبان سایر بازی‌های موبایلی ایرانی حاضر در این رویداد و مسابقات میان برندگان استان‌ها در بخش بازی فیفا ۲۲ اواخر دی‌ماه برگزار می‌شود.

https://pvst.ir/dn4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو