skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تغییرات در راه است

۱۲ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شماره ۱۰۷

باد تغییرات پیوست، از مهرماه شروع به وزیدن کرده و قرار است طی ماه‌های پیش رو تا پایان سال خواننده‌های پیوست در هر شماره تغییراتی را مشاهده کنند. در اولین رویکرد برای تغییر، دو فرم به صورت خاص به کل ماهنامه پیوست اضافه شد و یک فرم به صورت کامل حذف. ذره‌بین و رمزارز فرم‌های اضافه‌شده به مجله هستند و راه‌حل فرمی است که دیگر مطالبش در نسخه چاپی منتشر نمی‌شود و علاقه‌مندان به این بخش می‌توانند مطالب این حوزه را به طور کامل‌تر از روی سایت پیوست بخوانند.

فرم رمزارز، فرمی که به ماهنامه پیوست اضافه شده است، پیشتر در حد سه صفحه مطلب بود اما با توجه به استقبال خوانندگان‌مان از این صفحات ما نیز این تعداد صفحه را کمی بسط دادیم و به یک فرم تبدیلش کردیم.

ذره‌بین، فرم دیگری که از شماره ۱۰۶ به ماهنامه پیوست اضافه شده است، در اصل همان پرونده‌ای است که در زیرمجموعه بخش گزارش ماه گنجانده می‌شد اما برای اینکه بتوانیم توجه بیشتر خوانندگان‌مان را به آن جلب کنیم، این بخش را به صورت یک فرم جداگانه تعریف کردیم. به‌ جز این تغییرات یک روز یک مدیر نیز از شماره آتی با رویکردی جدید منتشر می‌شود. در ۱۰۶ شماره مجله تقریباً با ۱+۱۰۰ مدیر حوزه فاوا صحبت و زندگی‌شان را روایت کرده‌ایم. جمع‌بندی ما از مصاحبه‌هایمان نشان می‌داد زمان آن رسیده تا رویکرد خود را به این بخش نیز تغییر دهیم. از همین رو یک روز یک مدیر از شماره آتی دیگر فقط به زندگی روایی افراد نمی‌پردازد بلکه می‌خواهد مدیران را با چالشی جدید روبه‌رو کند.

البته اینها تغییرات محتوایی بود که خوانندگان با بخشی از آن مواجه شده‌اند و بخشی را نیز در شماره بعدی می‌بینند، علاوه بر این تغییرات از این شماره ظاهر ماهنامه نیز متفاوت شده ‌است. در گام اول (همان‌طور که می‌بینید)، طراحی جلد ماهنامه پیوست تغییر کرد. در این طراحی کوشیده‌ایم نگاه مدرن‌تری به مجله بیندازیم و روح آن را به حوزه دیجیتالی نزدیک‌تر کنیم. از طرفی با درج تعداد تیترهای بیشتر روی جلد مجله، خوانندگان‌مان را بیشتر در جریان آنچه در مجله می‌گذرد قرار دهیم.

در شماره‌های آینده نیز علاوه بر اینکه فونت مجله متفاوت خواهد شد شکل ظاهری‌اش نیز به تدریج تغییر خواهد کرد. در انتخاب فونت جدید نیز موضوعی که بسیار مد نظر قرار گرفته، خوانش ساده‌تر از سویی و نزدیک‌ بودن هویت فونت با هویت دنیای دیجیتالی است. تمامی این تغییرات تا اسفندماه امسال به تدریج در ماهنامه پیوست پیاده می‌شود و همزمان با جشن ۱۰سالگی پیوست، ظاهر جدید ماهنامه نهایی خواهد شد.

رویکرد تدریجی پیاده‌سازی تغییرات از آن رو مد نظر قرار گرفته ‌است تا خوانندگان پیوست به تدریج با این تغییرات اخت شوند و آن را بپذیرند چراکه تغییر ناگهانیِ چیزی که ۱۰ سال به آن عادت کرده باشید به احتمال زیاد با مقاومت مواجه خواهد شد.

در دور جدید طراحی، علاوه بر اینکه سعی خواهد شد تمامی چارچوب‌های پیوست حفظ شود، نسخه چاپی مجله را به فضای آنلاین نزدیک‌تر خواهیم کرد و سعی می‌کنیم هویت بصری یکپارچه‌ای برای کل پیوست در نظر بگیریم.

این مطلب در شماره ۱۰۷ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۱۰۷ پیوست
دانلود نسخه PDF
https://pvst.ir/dm2

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو