skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چین فشار بر بخش بازی‌‌های ویدئویی را کاهش می‌دهد

۲ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فشار شدید دولت چین بر بخش بازی‌سازی داخلی در حال کاهش است و بسیاری امید دوباره‌ای به غول‌های تکنولوژی چین از جمله تنسنت و نت‌ایز پیدا کرده‌اند.

به گزارش پیوست، شرکت تحقیقاتی CNG، روز سه‌شنبه با همکاری کمیته گروه صنعتی بازی چین که با رگولاتوری بازی‌ها در این کشور همکاری می‌کند، با انتشار گزارشی از کاهش اعتیاد به بازی در جوانان زیر ۱۸ سال تقدیر کردند.

مدتی است اعتیاد قشر جوان به بازی رگولاتوری چین را نگران کرده است. سال گذشته، شبکه خبر وزارت اخبار و انتشارات چین قوانین محدودکننده‌ای برای بازی بیش از سه ساعت در هفته برای افراد زیر ۱۸ سال وضع کردند.

گزارش CNG از آن رو ارزش دارد که این نهاد با وجود ارتباط نزدیکش با رگولاتوری، گزارشی متناقض با نهاد‌های مسئول صنعت بازی منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، بیش از ۷۰ درصد از کودکان کمتر از سه ساعت در هفته بازی می‌کنند و «گام دیگری در راستای رفع مشکل» اعتیاد کودکان به بازی برداشته شده است.

در نتیجه این گزارش مثبت، چشم‌انداز روشن‌تری را می‌توان برای بخش بازی‌سازی چین انتظار داشت.

دنیل احمد، تحلیلگر ارشد شرکت تحقیقاتی Niko Partners که در زمینه بازی‌ها فعالیت دارد، می‌گوید: «رویکرد رگولاتور چین در یک سال گذاشته ناشی از عدم اجرا و اجابت در حوزه‌های مهم است. با اجرای درست و کاملی که در حال حاضر از سوی شرکت‌های بازی‌سازی شاهد هستیم، می‌توان چشم‌انداز مثبتی را انتظار داشت.»

گزارش CNG به اقدامات مثبت شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی از جمله تنسنت و نت‌ایز در راستای کاهش اعتیاد اشاره می‌کند. برای مثال هر دوی این شرکت‌ها با تشخیص چهره،‌ بزرگسال بودن فرد را تایید می‌کنند.

هفته گذشته نیز با تایید ۷۰ بازی جدید از سوی رگولاتوری‌ها، شاهد نشانه مثبت دیگری در صنعت بازی‌سازی چین بودیم. بازی‌های ویدئویی در چین پیش از انتشار و درآمدزایی باید به تایید رگولاتوری برسند. در بین بازی‌های تاییدشده، نام بازی Metal Slug: Awakening از شرکت تنسنت به چشم می‌خورد. به گزارش رویترز، این اولین مجوز بازی تجاری در یک سال و نیم گذشته برای این شرکت است.

چین سال گذشته صدور تاییدیه برای بازی‌ها را متوقف کرد و تا ابتدای بهار امسال هیچ بازی‌ای چراغ سبز دولت چین را دریافت نکرد. حتی از بهار تا امروز هم بازی‌های شرکت تنسنت از لیست تاییدشده‌ها غایب بودند.

هفته گذشته مدیریت شرکت تنسنت در گزارش درآمدی سه‌‌ماهه خود به تحلیلگران گفت، این شرکت در انتظار تایید مجوز بازی است و با توجه به نشانه‌هایی از کاهش فشار رگولاتوری، این بازی‌ها خیلی زود تایید می‌شوند.

مارتین لائو، نماینده تنسنت گفت این شرکت شاهد «نشانه‌های مثبتی در سطح ماکرو و رگولاتوری است».

منبع: CNBC

https://pvst.ir/dkb

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو