skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

برگزاری تریبون آزاد و ستاد مدیریت بحران در لیست برنامه‌های نصر قرار گرفت

نصر به دنبال قدرت بیشتر برای استیفای مطالبات صنفی است

۲۵ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تعدادی از نمایندگان شرکت‌های فناور با حضور در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از هیئت مدیره نصر درخواست پیگیری مصرانه‌تر مطالبات خود را ابراز کرده و دسترسی به اینترنت آزاد و آزادی نخبگان حوزه فناوری را از مهم‌ترین مطالباتشان برای ادامه مسیر کسب و کارشان دانستند. در همین جهت نصر نیز با اعلام موضع صریح خود از کسب و کارها، برگزاری تریبون آزاد و تشکیل ستاد مدیریت بحران را در دستور کار خود قرار داد.

به گزارش پیوست در نشستی که با حضور چندین شرکت حوزه فناوری و برخی از اعضای هیات مدیره نصر و رئیس این سازمان «حسین اسلامی» برگزار شد، حاضرین در جلسه مطالبات خود را از صنف درخواست کردند. آنها اینترنت آزاد و بدون اختلال را از بدیهی‌ترین حقوقشان برای ادامه حیات کسب و کارشان دانسته و اینترنت ملی را برای پاسخگویی به نیازهایشان ناکافی خواندند.

برخی از آنها از عدم حمایت وزیرارتباطات را ناکافی و و ضمن ابراز ناامیدی از عملکرد وزیر تصور اینکه پلتفرم‌هایی مثل دیجی کالا و اسنپ سقف مطالبات مردم است را تصوری غلط برشمردند. آنها در این باره گفتند: دیجی کالا و برخی دیگر از پلتفرم‌های داخلی که به بزرگترین شرکت‌های فناورانه ایران تبدیل شدند نتیجه اینترنت آزاد و بدون اختلال بوده است. نتیجه مهندسانی بوده که هنوز از شرایط نا امید نشده بودند. و با این شرایط دیگر هیچ شرکت بزرگ و مستقلی وجود نخواهد داشت و سایه امنیتی گسترده امکان بروز خلاقیت‌ها را خواهد گرفت.

آنها در ادامه افزودند: ما برای تولید و کسب دانش به اینترنت نیاز داریم، تحریم‌ها از آن سوی مرزها و فیلترینگ از این سمت راه را برای پیشرفت همه بسته است. ایران برای همه ماست و نمی‌خواهیم به مهاجرت فکر کنیم. ما به دنبال راهکار و تعاملیم و می‌خواهیم با نگاهی انسانی و غیرامنیتی به خواسته‌هایمان توجه شود.

صنف تریبون آزاد برگزار می‌کند

حسین اسلامی هم پس از شنیدن درخواست مطالبات اعضای صنف که تقریبا تمامشان درخواست مشترکی داشتند گفت: تصور نکنید که ما در نصر پیگیر نیستیم، ما در این مدت با بسیاری از نهادهای امنیتی کشور نیز گفت‌وگو کرده‌ایم و بسیاری از موارد مثل آزادی زندانی‌های حوزه فناوری و رفع فیلتر دست وزارت ارتباطات نبوده و پس از پیگیری‌های فراوان به نهادهای امنیتی متصل شده‌ایم. او در پاسخ به اعضایی که از صنف درخواست قاطعیت بیشتر برای پیگیری مطالبات داشتند توضیح دادند که تا اعضای صنف در بین خودشان به انسجام و بلوغ نرسند در واقع قدرت صنف هم بیشتر نمی‌شود. وقتی اعضا در جلسات حضور پیدا نمی‌کنند و شرکت‌های بزرگ کلمه‌ای از خسارت‌هایشان صحبت نمی‌کنند یعنی همه یک دست و یکپارچه نیستیم.

در نهایت اعضای شرکت‌کننده به همراه هیات مدیره سازمان صنفی قرار گذاشتند به زودی تاریخ برنامه تریبون آزاد را اعلام کنند تا کسب و کارها در فضایی امن و صریح بتوانند درخواست‌های خود را بیان کنند. از سویی دیگر قرار شد صنف با تشکیل گروهی تحت عنوان مدیریت بحران متمرکز‌تر و شفاف‌تر پیگیر مطالبات اعضای صنف باشند.

https://pvst.ir/djb

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو