skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ارزش تتر از دلار آمریکا فاصله گرفت

۱۹ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بازار کریپتو و رمزارزها روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند و از هر گوشه‌ای اخبار منفی به گوشی می‌رسد. در تازه‌ترین خبر، آمار بازار کریپتو نشان می‌دهد که ارزش تتر USDT، بزرگترین رمزارز پایدار جهان، از دلار فاصله گرفته است.

به گزارش پیوست، رمزارزهای پایدار و به ویژه تتر (USDT) به عنوان یکی از مطمئن‌ترین دارایی‌های رمزارزی دارایی امنی محسوب می‌شوند که فروپاشی آنها ممکن است به فروپاشی کامل کریپتو منتهی شود.

داده‌های وبسایت تریدینگ‌ویو نشان می‌دهد که ارزش USDT در مقابل دلار در چند ساعت گذشته به طرز عجیبی سقوط کرده و به ۰.۹۷ دلار آمریکا رسیده است. تتر به عنوان سومین رمزارز بزرگ جهان از لحاظ ارزش بازار، حجم مهمی از بازار کریپتو را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر داد‌های بایننس نیز نشان می‌دهد که ارزش رمزارز پایدار این صرافی (BUSD) در مقایسه با تتر در حال افزایش است و در بالاترین سطح امروز خود به ۱.۰۳ رسیده است.

گفتنی است که رمزارزهای پایدار به دلیل وابستگی به ارزش دلار معمولا نوسان بسیار کمی را تجربه می‌کنند و درنتیجه نوسانات بزرگ نشان دهنده جریان‌های بزرگ سرمایه در بازار این رمزارزها است.

تتر مدعی است که تمام دارایی‌های رمزارزی کاربرانش را با داریی‌های واقعی از جمله دلار پشتیبانی می‌کند و شرکتی به همین نام مدیریت این دارایی‌ها را برعهده دارد.

بازار کریپتو در چند روز اخیر و در فروپاشی یکی از بزرگترین صرافی‌های جهان (FTX)، ضربه شدیدی را متحمل شده و بیت‌کوین کف قیمتی جدیدی را در سال ۲۰۲۲ به ثبت رسانده است. رمزارزهای دیگری از جمله سولانا نیز به دلیل ارتباط نزدیک با صرافی FTX ریزشی بیش از ۵۰ درصد ارزش خود را تجربه کرده‌اند و آینده این رمزارزها در هاله‌ای از ابهام است.

در چنین وضعیتی، اگر تتر به عنوان یکی از مطمئن‌ترین رمزارزهای پایدار فاصله بیشتری از دلار بگیرد،‌ بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد و شرکتی اعتماد خود به کریپتو را از دست داده و روند نزولی با سرعت بیشتری ادامه پیدا می‌کند.

https://pvst.ir/di7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو