skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شورای رقابت: وزارت صمت، مستندات بسته حمایتی کسب‌وکارهای اینترنتی را ارائه کند

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۱ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شورای رقابت از وزارت صمت خواست در مورد بسته دو هزار میلیارد تومانی حمایت از کسب‌وکارهای متضرر از قطع اینترنت، مستندات مبالغ تخصیص‌یافته را ارائه کند تا شبهه ضدرقابتی بودن این اقدام برطرف شود.

به گزارش پیوست، شورای رقابت در نامه‌ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد بسته دو هزار میلیارد تومانی حمایت از کسب‌وکارهای ضرردیده از قطع اینترنت توضیح خواست و بر رعایت ضوابط رقابتی در این رابطه تاکید کرد. این درخواست در پی اعلام مدیرکل دفتر خدمات کسب‌وکار وزارت صمت در خصوص طرح تخصیص بسته تبلیغاتی ۲ هزار میلیارد تومانی از کسب‌وکارهای متضرر صورت گرفت.

شورای رقابت در این رابطه به مشمولین متعدد این بسته حمایتی اعم از کسب‌وکارهای کوچک، متوسط و بزرگ اشاره کرده و گفته علاوه بر صداوسیما بسترهای متعدد دیگری برای انجام تبلیغات وجود دارند. به همین دلیلی احتمال ارتکاب برخی رویه‌های ضدرقابتی در اجرای تبعیض‌آمیز این حمایت وجود دارد.

این نهاد همچنین بر ضرورت رعایت ضوابط رقابتی در فصل نهم قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ به ویژه موضوع ماده ۵۲ این قانون تاکید کرده و گفته: «هرگونه کمک دولتی به کسب‌وکارها از طریق فرایندی شفاف و مبتنی بر ضوابط و معیارهای متعارف، متوازن و رقابتی به مشمولین بسته حمایتی تعلق گیرد.»

شورای رقابت از وزارت صمت خواسته گزارشی دقیق به همراه اطلاعات کامل از اجرای مراحل و فرایند حمایت مذکور و ذکر مبانی قانونی و مستندات مبالغ تخصیص‌یافته به مشمولین ارائه کند.

https://pvst.ir/df3
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو