skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۰۶ آبان ۱۴۰۱

۱۴ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پیوست ۱۰۶

شماره ۱۰۶ ماهنامه پیوست، مهم‌ترین موضوع این روزهای کاربران اینترنت در ایران، یعنی مسدود شدن پلتفرم‌های پرکاربرد ازجمله اینستاگرام را به عنوان تیتر یک انتخاب کرده و با تیتر «تصاویر پشت دیوار» به این موضوع پرداخته است.

در پرونده مرتبط با این تیتر، علاوه بر گزارش‌ها و یادداشت‌هایی که تاثیرات فیلتر اینستاگرام را بررسی کرده‌اند، گفت‌وگویی میان عباس کاظمی و محمد فاضلی که هر دو جامعه‌شناس هستند به میزبانی پیوست انجام شده و همچنین میزگردی با حضور چند نفر از فعالان اقتصادی و رسانه‌ای و صنفی این حوزه تشکیل شده است. مطالب پرونده از شماره پیش به صورت مستقل در فرم ذره‌بین قرار می‌گیرند.

در فرم گزارش ماه، گفت‌وگویی با رضا تقی‌پور نماینده مجلس انجام شده و پس از آن گزارشی درباره وضعیت این روزهای بازی‌سازان داخلی آمده است. در همین زمینه گفت‌وگویی با صادق پژمان، رئیس سابق بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای انجام شده است.

در بخش باشگاه مدیران، ابتدا دوران کاری و زندگی مریم خاوازی، موسس و مدیرعامل شرکت آدران مرور شده و پس از آن شرکت شرکت خدمات انفورماتیک راهبر و استارت‌آپ ابر دراک معرفی شده‌اند.

در بخش خدمت و تجارت گزارش‌هایی درباره اتصال شبکه شتاب ایران به میر روسیه و جایگاه ایران در رتبه‌بندی دولت الکترونیکی به همراه گفت‌وگویی با رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی آمده است.

در فرم تازه تاسیس رمزارز، ابتدا گزارشی درباره وضعیت ماینینگ در روزهای اختلال اینترنت آمده و پس از آن قسمت دوم مطلب زمین بازی بیت‌کوین قرار گرفته و در نهایت نگاهی شده است به تجربه والمارت در استفاده از بلاک‌چین برای حل مشکلات خود.

فرم حقوق فناوری دو مطلب با موضوع نگاه حقوقی به پدیده فیلترینگ دارد و پس از آن حقوق بلاک‌چین و حقوق نرم‌افزار مانند همیشه بررسی شده‌اند.

در نهایت، بخش جهان پرونده‌ای با موضوع هکتیویسم دارد که به همراه مطالب راهبرد در این بخش قرار گرفته‌اند.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۰۶ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

+ نسخه متنی شماره ۱۰۶ ماهنامه پیوست

https://pvst.ir/dfn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو