skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

زارع‌پور: هیچ‌کدام از بانک‌ها به تکلیف قانونی خود برای اتصال به پنجره ملی خدمات هوشمند عمل نکرده‌اند

۲۵ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پیام عیسی زارع‌پور در پیام رسان داخلی

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات از متصل نشدن شبکه بانکی کشور به غیر از بانک مرکزی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند گله کرد و تاکید کرد براساس قانون بودجه امسال کلیه بانک‌های دولتی باید خدمات بانکداری الکترونیکی خود را از طریق پنجره ملی خدمات هوشمند دولت ارائه دهند.

عیسی زارع‌پور در پستی که از طریق کانال خود منتشر کرده نوشته است هیچ‌کدام ازبانک‌ها به‌جز بانک مرکزی به تکلیف قانونی خود عمل نکرده‌اند

طبق نوشته او بانک مرکزی چند وقتی است به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده است و خدماتی تجمیعی و فرابانکی را به عموم مردم از این طریق ارائه می‌کند. این خدمات مجموعه‌ای از استعلام‌هاست که شامل استعلام و نمایش حساب‌های یک شخص در بانک‌های کشور، استعلام و نمایش چک‌های برگشتی که رفع سوءاثر نشده است، استعلام و نمایش حساب‌هایی که بابت چک برگشتی مسدود شده باشد و همچنین استعلام و نمایش تسهیلاتی که هر فرد از شبکه بانکی دریافت کرده است.

او اظهار امیدواری کرده‌است که در اسرع وقت مدیران عامل بانک‌های مشمول زمینه اجرای این تکلیف قانونی را فراهم آورند تا خدمات آن‌ها نیز در کنار سایر خدمات دولتی از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند برای عموم مردم فراهم شود.

بانک‌های خصوصی هیچ الزامی به اتصال به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ندارند و طبق قانون فقط بانک‌های  دولتی باید به این پنجره برای خدمات رسانی متصل شوند.

https://pvst.ir/dcs

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو