skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی: ما دنبال دریافت مالیات بیشتر نیستیم

سمانه سمیع تحریریه

۲۵ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

«محمد برزگری» رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان مالیاتی معتقد است قوانین مالیاتی در ایران در حال گذار است و اجرای سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی از اول آبان می‌تواند انقلاب شفافیت و انضباط مالی را در قوانین اقتصادی و مالیاتی ایران فراهم کند با اجرای این طرح دنبال دریافت مالیات بیشتر نیستیم.

به گزارش پیوست، «محمد برزگری» رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان مالیاتی در همایش «تبیین پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان» اعلام کرد: مالیات تنها یک فرآیند اقتصادی نیست و این تصور که ذینفع مالیات سازمان مالیاتی‌است، تصوری اشتباه است و ما در زمینه مالیات و مباحث مربوط به آن باید به بلوغ بیشتری برسیم.

برزگری در ادامه تلاش سازمان مالیاتی را در راستای ایجاد «انقلاب شفافیت و انضباط مالی» در کشور دانست و تاکید کرد شرکت‌های پدیرفته شده در بورس و فرابورس از چند جهت بیش از سایر شرکت‌ها می‌توانند در جهت شفاف‌سازی و اجرایی کردن فرآیندهای مالیاتی به این سازمان کمک کنند، اول اینکه شرکت‌های بورسی و فرابورسی شرکت‌هایی شفاف و توانمند در زمینه فناوری هستند و دوم اینکه این شرکت‌ها در مباحث مالی همیشه استانداردهایی را رعایت کرده‌اند. از این رو شرکت‌های بورسی و فرابورسی می‌توانند پیشران این حوزه باشند.

سازمان مالیات به دنبال ستاندن مالیات بیشتر نیست

برزگری در ادامه تاکید کرد: درست است که ما در دوران گذار و تغییراتی اساسی در زمینه قوانین مالیاتی هستیم، اما این به منزله این نیست که ما به دنبال دریافت مالیات بیشتریم. ممکن است خروجی این قوانین به افزایش درآمدهای مالیاتی منجر شود اما هدف نهایی سازمان، بهبود قانون در سطح کسب و کارهاست. او همچنین گفت: ما در سامانه مودیان به دنبال این هستیم که کسب و کارها با کمترین چالش مواجه شوند و به آنها قول می‌دهیم هدف ستاندن مالیات بیشتر نیست، بلکه هدف ما اجرای بهینه قوانین است. مسلما با چالش‌ها و ایراداتی تا به ایده‌آل رسیدن قوانین مواجه می‌شویم اما سازمان مالیاتی کاملا منعطف با شرکت‌ها همکاری خواهیم کرد.

برزگری در ادامه یاد آور شد پرداخت مالیات کمک به جامعه و راهی برای جلوگیری از اختلاس، عدم شفافیت، رانت و دزدی است و ما برای تسهیل فرآیندهای مالیاتی در حال حاضر به دو شرکت مجوز معتمد مالیاتی دادیم که معتمد اول سام به عنوان اولین شرکت مجوز گرفته، معرفی شده است.

شرکت‌های معتمد مالیاتی برقرارکننده تعادل و تعامل هستند

علیرضا خداکرمی، رئیس هیات مدیره شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، هم به تناقض میان سازمان‌های بورسی و شرکت‌ها اشاره کرد و گفت: شرکت‌ها همیشه این تصور را دارند که سازمان مالیاتی به دنبال دریافت مالیات بیشتر هستند و سازمان‌ مالیاتی هم فکر می‌کنند که شرکت‌ها به دنبال مخفی کردن درآمدهای خود هستند. این تضاد باید در جایی به یک تعادل می‌رسید و شرکت‌های معتمد بورسی می‌توانند در این زمینه راهگشا باشند.

علی فلاح حقیقی رئیس هیات مدیره شرکت معتمد مالیاتی سام هم در ادامه به اجرایی شدن قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان از اول آبان اشاره کرد و گفت: مودیان مشمول این قانون موظفند برای فروش کلیه کالا و خدمات خود صورتحساب الکترونیکی صادر کرده و از طریق سامانه مودیان برای سازمان ارسال کنند. در همین جهت برای تسهیل فرآیند کسب و کارها، شرکت‌هایی با دریافت مجوز از سازمان مالیاتی به عنوان تسهیل‌گر و ارائه دهنده خدمت معرفی شده‌اند و شرکت معتمد اول سام هم اولین شرکتی‌است که توانسته مجوز شرکت معتمد مالیاتی را دریافت کند .

طبق گفته او شرکت معتمد اول سام خدماتی همچون نصب، راه‌اندازی، ارائه پشتیبانی و تامین تجهیزات مورد نیاز برای صدور صورتحساب الکترونیکی، مشاوره و آموزش در خصوص قانون پایانه فروش و سامانه مودیان را به کسب و کارها ارائه می‌دهد.دفاتر پیشخوان دولت می‌توانند از طریق درگاه پیشخوان epishkhan.ir نسبت به ارائه خدمات فعال‌سازی کارپوشه، راهنمایی اخذ شناسه یکتا مالیاتی و سایر خدمات از منوی معتمد اول سام اقدام کنند.

در ادامه این رویداد شرکت معتمد اول سام در کارگاهی آموزشی به ارائه اسلایدهایی در زمینه آموزش سامانه مودیان مالیاتی پرداخت و به سوالات افراد حاضر در همایش پاسخ داد.

https://pvst.ir/dcp
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو