skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلتفرم آنلاین سلامت بقراط از تاثیر اختلال اینترنت بر حوزه سلامت آنلاین

صدور نسخه الکترونیکی بیمه سلامت ۱۵.۵۳درصد کم شد

۱۹ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تیم پشتیبانی بقراط

آمارهای پلتفرم آنلاین سلامت بقراط از تاثیر اختلال اینترنت روی حوزه سلامت آنلاین نشان می‌دهد که از زمان شروع اختلال اینترنت صدور نسخه‌های الکترونیکی تامین اجتماعی ۵.۹۲ درصد و نسخه‌های بیمه سلامت کاهشی ۱۵.۵۳ درصدی یافته است.

به گزارش روابط عمومی بقراط، پلتفرم آنلاین سلامت بقراط به عنوان یک پلتفرم فعال در حوزه خدمات پزشکی آنلاین با ارائه گزارشی آماری از تاثیرات منفی کاهش سرعت اینترنت به بررسی سیر نزولی و کاهش درخواست کاربران درحوزه‌های مشاوره پزشکی، نوبت دهی آنلاین، بارگذاری مدارک پزشکی و سایر خدمات این حوزه پرداخته است.

بررسی‌های بقراط نشان دهنده این است که از تاریخ ۲۵ شهریور و همزمان با قطعی و کاهش سرعت اینترنت حوزه سلامت آنلاین با مشکلات زیادی مواجه شده است.

آمار بقراط
روایت بقراط از تاثیر قطعی و کندی اینترنت بر حوزه سلامت دیجیتال

نکته قابل تامل در این گزارش مشکلات نسخ الکترونیکی است که اختلال اینترنت تاثیر قابل توجهی در روند ثبت نسخ الکترونیکی ایجاد کرده و بسیاری از پزشکان در ثبت نسخه با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند.

در حالی که با ورود کرونا شاهد رشد قابل توجهی در زمینه‌ مشاوره آنلاین پزشکی بودیم؛ داده‌های این روزهای بقراط نشان می‌دهد اختلالات اینترنتی در زمینه مشاوره آنلاین پزشکی تاثیر گسترده‌‌ منفی داشته است.

براساس آمارهای بقراط در این مدت مشاوره متنی که یکی از پرطرفدارترین نوع مشاوره آنلاین پزشکی است کاهشی ۳۴.۹۶ درصدی و مشاوره تصویری ۲۸.۹۵ درصدی مواجه شده است. این پلتفرم اشاره کرده‌ است که در نگاهی کلی مشاوره پزشکی آنلاین ۱۵.۴۶ درصد افت پیدا کرده است.

داده‎‌ها نشان می‌دهند با توجه به اینکه جست‌وجوی افراد براساس پزشک و تخصص در گوگل انجام می‌شود، قطعی اینترنت بین‌المللی باعث شده مردم نتوانند به راحتی پزشک مورد نظر خود را پیدا کنند. از این رو کاربران یا باید آدرس سایت‌های نوبت‌دهی را بدانند یا از قبل نوبت گرفته باشند و یا از طریق پزشک به استفاده از سایت‌های داخلی ترغیب شده باشند. این موضوع یکی از دلایل کاهش فرآیندهای اینترنتی است.

آمار بقراط
آمارهای بقراط نشان می‌دهد از زمان آغاز اختلالات اینترنت مشاوره متنی آنلاین ۳۴.۹۶ درصد کاهش یافته است.

پرونده‌ الکترونیکی یکی از مباحث داغ حوزه سلامت است و در حالی که تلاش بر این است آرشیو پرونده پزشکی نیز به روندی معمول در سطح کشور در این حوزه تبدیل شود؛ کاهش سرعت اینترنت این موضوع را نیز تحت تاثیر قرار داده است. بررسی داده‌های بقراط نشان می‌دهد بارگذاری مدارک پزشکی نیز با کاهشی ۲۰ درصدی مواجه شده است.

بقراط در ادامه اشاره کرده است سرعت بسیار پایین اینترنت داخلی و اختلال در اینترنت بین‌المللی باعث شده است بارگذاری و استفاده از مدارک پزشکی نیز با روند نزولی همراه شود.

آمار بقراط روایت از کاهش ۹.۷۸ درصدی مراجعه حضوری به پزشک، کاهش ۱۰.۰۷ درصدی نوبت‌دهی توسط منشی، ۹.۴۹ درصدی نوبت‌دهی اینترنتی، ۴.۸۴ درصدی نوبت‌دهی تلفنی و در مجموع کاهش ۹.۸۳ درصدی نوبت‌دهی دارد. این روند کاهشی نیز روایت از این دارد که پزشکان در مطب‌های خود نیز با مشکلات گسترده‌ای مواجه بوده‌اند.

بقراط در ادامه قابل توجه‌ترین آمار را سیر کاهشی نسخه‌های الکترونیکی دانسته است و براساس آمارهای این پلتفرم سلامت در بخش نسخه تامین اجتماعی کاهشی ۵.۹۲ درصدی و در بخش نسخه بیمه سلامت کاهشی ۱۵.۵۳ درصدی وجود داشته است.

بررسی این داده‌ها نشان می‌دهد اختلال اینترنتی در نسخ بیمه سلامت، تاثیر بیشتری داشته‌اند و پزشکان در ثبت نسخ بیمه سلامت دچار چالش‌های زیادی شده‌اند.

روند کاهشی نسخ تامین اجتماعی نیز نشان می‌دهد متاسفانه پزشکان در ثبت نسخه با مشکلاتی مواجه بوده‌اند. با توجه به ارتباط مستقیم سلامتی افراد با نسخ الکترونیک، و چالش و مشکلاتی که بسیاری از داروخانه‌ها نیز در نسخه‌پیچی به آن دچار شدند شاید نشان از این دارد که هنوز چالش‌ها و مشکلاتی در روند ثبت نسخه الکترونیک در زیرساخت کشور وجود دارد.

https://pvst.ir/dbr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو