skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای آزادی بازداشت‌شدگان را پیگیری می‌کند

۱۸ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

عضو هیات رئیسه نصر تهران و سرپرست دبیرخانه نصر کشور با ارائه توضیحاتی از پیگیری‌های این سازمان در مورد روند آزادی افراد بازداشتی صنف، بر ضرورت اتحاد، دوری از اختلافات داخلی، اقدامات هیجانی و هر چیزی که موجب انشقاق در میان اعضای صنف می‌شود تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، صادق فرامرزی، عضو هیات رئیسه نصر تهران و سرپرست دبیرخانه نصر کشور، با اشاره به اقدامات و مذاکرات انجام‌شده با حاکمیت در مورد فیلترینگ و اعمال محدودیت‌های گسترده بر اینترنت گفت: «در نامه‌ای از سوی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست برگزاری جلسه‌ای برای صحبت در مورد این موضوعات را مطرح کرده‌ایم.»

فرامرزی اشاره کرد که در این جلسه قرار است شرایط بحرانی کسب‌وکارهای اینترنتی در هفته‌های اخیر به‌ واسطه محدودیت‌های اینترنت و تصمیمات آتی حاکمیت در مورد شبکه‌های اجتماعی به ویژه واتس‌اپ و اینستاگرام مورد بررسی قرار گیرد.

سرپرست دبیرخانه سازمان نصر کشور در ادامه گفت: «فردا که اوضاع آرام‌تر می‌شود باید دید چه تصمیماتی برای شبکه‌های اجتماعی خصوصاً واتس‌اپ و اینستاگرام گرفته می‌شود. باید تلاش کنیم این تصمیمات بدون مشارکت بخش خصوصی و به‌ویژه سازمان نصر اتخاذ نشود.»

او در ادامه به وابستگی معیشت افراد بسیاری به کسب‌وکارهای اینترنتی و اهمیت سرمایه اجتماعی اشاره کرد و افزود: «جایگزینی این شبکه‌ها با ابزارهای داخلی شاید به‌سادگی فراهم نباشد و چنین اقدامی به فرایند مطالعه و پیگیری فراوانی احتیاج دارد. چنین اقدامات ضربتی و حاکمیتی ضربات جبران‌ناپذیری خواهد داشت. علی‌الخصوص در حوزه سرمایه اجتماعی که در حال حاضر هم در این حوزه با مشکلاتی مواجه هستیم و نگرانی‌های جدی در مورد سرمایه اجتماعی وجود دارد.»

عضو هیات رئیسه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران توضیح داد سازمان نصر جلسات دیگری نیز در سایر ارکان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته و مستنداتی را که در این سازمان گردآوری شده در این جلسات ارائه داده است.

او ادامه داد: «تخمین خسارت‌هایی که به کسب‌وکارهای اینترنتی در هفته‌های اخیر تحمیل شده و همچنین خسارتی که در صورت ادامه این شرایط به آنها تحمیل می‌شود از جمله تحقیقاتی است که در این سازمان انجام شده و به‌ طور مستمر به‌روز می‌شود.»

فرامرزی همچنین در مورد تشکیل جلسه با وزیر ارتباطات اظهار امیدواری کرد و گفت: «چاره‌ای نداریم جز گفت‌وگوی مدام و مستمر، ارائه استدلال و اصرار بر آنچه می‌دانیم به نفع کشور است.»

عضو هیتت رئیسه نصر تهران همچنین در مورد پیگیری روند آزادی افراد بازداشت‌شده صنف در هفته‌های اخیر توضیح داد: «کارگروه مشترک ویژه‌ای در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و کشور تشکیل شده است. از این طریق در تلاشیم وضعیت تمام بازداشتی‌های صنعت فاوا و نه فقط اعضای نصر را تا حد امکان پیگیری کنیم. بازداشت یک نفر از این خانواده هم برای ما اهمیت دارد.»

فرامرزی همچنین با اشاره به مطالبه‌گری در عین حفظ آرامش و اتحاد، بر دوری از اختلافات داخلی، اقدامات هیجانی و هر چیزی که موجب انشقاق در میان اعضای صنف فناوری اطلاعات می‌شود تاکید کرد.

https://pvst.ir/dbn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو