skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سرنوشت اتریوم پس از به‌روزرسانی به نسخه ۲.۰ چه خواهد شد؟

۱۷ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اتریوم

اتریوم محبوب‌ترین آلت‌کوین در بین رمزارزها و دومین رمزارز از نظر حجم بازار، روز پنجشنبه بعد از هفت سال به‌روزرسانی خود را با هدف افزایش مقیاس‌پذیری و کاهش کارمزد تراکنش‌ها انجام داد.

به گزارش پیوست، بزرگ‌ترین بلاک‌چین قرارداد هوشمند بعد از سال‌ها با انجام به‌روزرسانی، تا ۹۹ درصد مصرف انرژی را کاهش و با محیط‌زیست هماهنگ شد. بنیاد اتریوم نام این به‌روزرسانی را ادغام گذاشته است.

برخی از کارشناسان برای اتریوم افزایش قابل توجه ارزش شبکه را پیش‌بینی کرده‌اند. با این حال قیمت توکنی بومی این شبکه با نام اتر در ساعات اولیه به زیر ۱۵۰۰ دلار سقوط کرد. اما تغییرات بنیادین اتریوم می‌تواند بر تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران و کاربران این شبکه تاثیرگذار باشد.

تاثیر ادغام در سرمایه‌گذاری کاربران

برخی از کارشناسان معتقدند ادغام باعث رشد اتریوم می‌شود. هاشوشی از اینفلوئنسرهای حوزه رمزارز اعلام کرده با این به‌روزرسانی احتمالاً شاهد واکنش‌های مثبتی در بازارها خواهیم بود. او به عنوان دلایل این اظهار نظر خود گفته است: ادغام اتریوم ضمن افزایش سرعت شبکه در پردازش تراکنش‌ها، باعث افزایش امنیت و ثبات شبکه می‌شود. همچنین اتریوم تا ۹۹ درصد از نظر تولید کربن با محیط‌زیست هماهنگ می‌شود.

آرماندو آگیلار، تحلیلگر مستقل ارزهای دیجیتالی و استراتژیست دارایی دیجیتالی سابق در Fundstrat Global Advisors، می‌گوید: آلت‌کوین‌های مرتبط با اتریوم بعد از ادغام احتمالاً با رشد قیمت مواجه می‌شوند. ادغام برای پروژه‌های لایه دومی می‌تواند بسیار مفید باشد. این پروژه‌ها با افزایش کارایی اتریوم کارآمدتر می‌شوند. پروژهای رقیب اتریوم مانند سولانا و پولکادات هم با توجه افزایش سرعت و کاهش کارمزدهای اتریوم، با فشار بیشتری مواجه می‌شوند.

بر اساس اعلام وب‌سایت اتریوم، دارندگان فعلی توکن اتر نیاز به انجام هیچ اقدامی ندارند و صرفاً این تغییرات مانند یک ارتقای نرم‌افزاری است.

چگونه باید استراتژی سرمایه‌گذاری خود را تغییر داد؟

برای انجام کامل تغییرات زمان لازم است. همچنین مقررات هم می‌تواند یکی از عوامل تاثیرگذار در سرمایه‌گذاری‌ها باشد. با سرمایه‌گذاری در توکن‌ها و کوین‌های مبتنی بر فناوری بلاک‌چین در حقیقت کابران باید افق زمانی بلندمدتی داشته باشند. اتفاقات عمیقی مانند به‌روزرسانی اتریوم باعث به‌ وجود آمدن فرصت آموزشی برای کاربران می‌شود. آموزش‌هایی که می‌تواند منجر به طراحی استراتژی‌های بهتر و موفق‌تر در نحوه سرمایه‌گذاری کاربران باشد.

کارشناسان سرمایه‌گذاری در رمزارزها با توجه به ریسک بالای این بازار همواره به کاربران پیشنهاد می‌کنند بیشتر از پنج درصد از سرمایه خود را در این بازار قرار ندهند و سبدی از ارزهای مختلف را با استفاده از این پنج درصد سرمایه تشکیل دهند. همچنین پرهیز از هیجانات و موج‌سواری روی قیمت‌ها با توجه به بالا بودن نوسانات هم یکی از تاکیدات همیشگی کارشناسان است.

با در نظر گرفتن موارد گفته‌شده، اتریوم گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است. در کنار رهبر بازار رمزارزها، بیت‌کوین، کارشناسان اتریوم را یکی از امن‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در بین رمزارزها می‌دانند. آنها اعتقاد دارند اتریوم حتی نسبت به قبل از ادغام شانس بیشتری برای افزایش قیمت دارد و می‌تواند سقف‌های قیمتی مربوط به اواخر سال ۲۰۲۱ را جابه‌جا کند.

قیمت و ترافیک تراکنش‌های اتریوم نسبت به نوامبر ۲۰۲۱ که در اوج به سر می‌برد حدود ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد اما همچنان بسیاری از تحلیلگران اعتقاد دارند، قیمت هر واحد اتریوم می‌تواند در سال آینده تا ۱۰ هزار دلار هم افزایش پیدا کند. همچنین با مساعد شدن شرایط از لحاظ قانونی احتمال حضور سرمایه‌گذاران سازمانی و معاملات پرحجم افزایش می‌یابد که به افزایش قیمت منجر می‌شود.

https://pvst.ir/dbf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو